Wymiana dachu w Sztumie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 910 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Sztumie

Wymiana dachu Sztum

Przedsięborstwo Usługowe Medikart Karolina Brzeska

6 opinii
Mariusz Proć Firma Ogólno - Budowlana "Mar-Bud" - Wymiana dachu Sztum

Mariusz Proć Firma Ogólno - Budowlana "Mar-Bud"

5 opinii
Dachy Zielińscy - Wymiana dachu Sztum

Dachy Zielińscy

6 opinii
Usługi ogólnobudowlane Adrian Kurowski - Wymiana dachu Sztum

Usługi ogólnobudowlane Adrian Kurowski

2 opinie
KAMA - Wymiana dachu Sztum

KAMA

3 opinie
Usługi Blacharsko-Dekarskie Patryk Paw - Wymiana dachu Sztum

Usługi Blacharsko-Dekarskie Patryk Paw

2 opinie
ARES Usługi Ogólnobudowlane - Wymiana dachu Sztum

ARES Usługi Ogólnobudowlane

3 opinie
Usługi dekarskie - Piotr Kotyza - Wymiana dachu Sztum

Usługi dekarskie - Piotr Kotyza

1 opinia
Usługi Budowlane Krzysztof Kęsicki - Wymiana dachu Sztum

Usługi Budowlane Krzysztof Kęsicki

Usługi ogólnobudowlane- Dekarstwo - Wymiana dachu Sztum

Usługi ogólnobudowlane- Dekarstwo

Najnowsze z 26 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Sztumie

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 70m² , Dzierzgoń

Dekarstwo nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wymiany pokrycia dachowego. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 70m² ". Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Dzierzgoń

2022-10-16 do 2022-10-24

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Sztum

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca ...

 • Sztum

2022-09-06 do 2022-09-14

Cieśla Sztum

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 120m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ...

 • Sztum

2022-08-18 do 2022-08-26

Dekarstwo Sztum

Szukane są perfekcyjne usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o położenie blachodachówki, 126m² . Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny dekarstwa, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Malbork

2022-11-25 do 2022-11-25

Dobry Cieśla

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceni...

 • Malbork

2022-09-25 do 2022-10-03

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, do 150m², Malbork

Klient szuka solidnego cieśli dla siebie i pisze - Zapytanie o położenie blachy trapezowej, do 150m². Jeśli realizujesz całe spektrum usług w dobrych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Malbork

2022-09-25 do 2022-10-03

Doskonałe Dekarstwo

Jako utalentowani eksperci dacie radę spełnić wymagania w temacie dekarstwa. Zapytanie ma treść "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m²". Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Malbork

2022-11-30 do 2022-12-08

Zlecę prace na dachu, 150m² , Malbork

Zakres zlecenia: Położenie papy na dach Powierzchnia dachu: 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: Klient nie pot...

 • Malbork

2022-09-16 do 2022-09-24

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 64m² , Malbork

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 64m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ocieplenie dachu T...

 • Malbork

2022-11-23 do 2022-11-23

Cieśla

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ocieplenie d...

 • Malbork

2022-09-19 do 2022-09-27

Solidna Wymiana Pokrycia Dachowego Sztum

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace:...

 • Pogorzała wieś

2022-09-03 do 2022-09-11

Profesjonalny Cieśla

Jako cieśla działający na obszarze województwa i oferujący rozmaite usługi dekarskie podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Zapytanie o położenie Dachówka ceramiczna holenderka, budynek pow. ok. 466m²". Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Gubławki

2022-12-02 do 2022-12-10

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, 151-200m², Kwidzyn

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako uznana firma dekarska, która jest szanowana w branży na terenie Kwidzyna za gruntowne realizowanie usług dekarskich, wykonaj zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, 151-200m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Kwidzyn

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, 151-200m², Nowy Staw

Jako solidna firma dekarska, która nie ma sobie równych w rejonie Pomorskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Nowy Staw

2022-10-20 do 2022-10-28

Zlecę prace na dachu, do 150m², Elbląg

Zakres zlecenia: wymiana papy Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzeb...

 • Elbląg

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapytanie o położenie papy, blachodachówki, do 150m², Elbląg

Zleceniodawca, który potrzebuje taniej usługi dekarskiej winien już dziś zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Złóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Elbląg

2022-09-27 do 2022-10-05

Firma Dekarska Sztum

Oczaruj Klienta sprawnym działaniem w rejonie Elbląga. Jako uznana firma dekarska podejmij się zlecenia "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 250m²" i pokaż, że realizacja remontu dachu zostanie wykonana dokładnie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Elbląg

2022-09-27 do 2022-10-05

Cieśla

Klient szuka utalentowanego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Jeśli świadczysz wszechstronne spektrum usług w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Elbląg

2022-09-25 do 2022-10-03

Solidne Remontowanie Dachów Sztum

Chcesz wykonać zlecenie na remontowanie dachów, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m² to świetny pomysł. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Elbląg

2022-07-18 do 2022-07-26

Cieśla

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia D...

 • Elbląg

2022-12-26 do 2023-01-03

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 30m² , Elbląg

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 30m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Dodatkowe...

 • Elbląg

2022-09-06 do 2022-09-14

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Elbląg

Planujesz wykonać zlecenie na remontowanie dachów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m² to wspaniały pomysł. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Elbląg

2022-10-29 do 2022-11-06

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m², Elbląg

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po str...

 • Elbląg

2022-10-26 do 2022-11-03

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Elbląg

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: oci...

 • Elbląg

2023-01-05 do 2023-01-13

Pierwszorzędna Wymiana Pokrycia Dachowego

Jeśli konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne mocne strony jako specjalisty od wymiany pokrycia dachowego to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

 • Elbląg

2022-11-08 do 2022-11-16

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 60m², Elbląg

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 60m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Materiały zapewni...

 • Elbląg

2022-09-28 do 2022-10-06

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe