Wymiana dachu w Świdniku

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 910 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 283 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Świdniku

Wymiana dachu Świdnik

Dekbud

5 opinii
Rafał Bartnik - Wymiana dachu Świdnik

Rafał Bartnik

3 opinie
Care-Dach Marcin Siwczak - Wymiana dachu Świdnik

Care-Dach Marcin Siwczak

1 opinia
Grzegorz Wawszczak - Wymiana dachu Świdnik

Grzegorz Wawszczak

1 opinia
EM - BUD Marek Kołodziejczyk - Wymiana dachu Świdnik

EM - BUD Marek Kołodziejczyk

2 opinie
Drewiks Kamil Siwczak - Wymiana dachu Świdnik

Drewiks Kamil Siwczak

4 opinie
Jawex - Izolacje sp. z o.o. - Wymiana dachu Świdnik

Jawex - Izolacje sp. z o.o.

5 opinii
ARCH KONSTR - Wymiana dachu Świdnik

ARCH KONSTR

2 opinie
DANBUD - Wymiana dachu Świdnik

DANBUD

1 opinia
MICHAL-DACH - Wymiana dachu Świdnik

MICHAL-DACH

1 opinia

Najnowsze z 29 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Świdniku

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Świdnik

Jako wyjątkowa firma dekarska z terenu Świdnika oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Świdnik

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Świdnik

Jako wybitni specjaliści jesteście w stanie spełnić wymagania odnośnie dekarstwa. Zlecenie brzmi "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Świdnik

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Dekarstwo Świdnik

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pr...

 • Świdnik

2023-01-04 do 2023-01-12

Dobry Cieśla Świdnik

Jako cieśla realizując się od wczesnej młodości i specjalista stale gotowy do współpracy odpisz na to zlecenie. Ten Klient nadesłał zlecenie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Mełgiew

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m², Świdnik

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: mont...

 • Świdnik

2022-09-15 do 2022-09-23

Wymiana Pokrycia Dachowego Świdnik

Wysokiej klasy wymiana pokrycia dachowego to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Świdnik

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 32m² , Świdnik

Jeżeli realizujesz zlecenia na wyjątkowa wymiana pokrycia dachowego w rejonie Świdnika i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 32m² ", jest gotowy skorzystać z usług Twojej niezawodnej firmy. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Świdnik

2022-08-15 do 2022-08-23

Doskonałej Jakości Remont Dachu Świdnik

Ten Klient jeszcze potrzebuje specjalisty od remontu dachu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Fajsławice

2022-10-27 do 2022-11-04

Świetne Usługi Dekarskie Świdnik

Jeśli usługi dekarskie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m²". Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Suchodoły

2022-12-08 do 2022-12-16

Zapytanie o prace na dachu, budynek pow. ok. 50m², Milejów

Jeśli dobra cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako fachowca od remontowania dachów to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o prace na dachu, budynek pow. ok. 50m². Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Milejów

2022-09-15 do 2022-09-23

Najwyższej Klasy Firma Dekarska

Dla Klienta wybranie najwyższej klasy firmy dekarskiej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy specjalista działający na terenie Lubelskiego, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Białka

2022-07-19 do 2022-07-27

Sumienny Cieśla

Będąc w gronie cieśli z tak bogatym doświadczeniem pracujesz w miejscowości Lubelskie i w okolicy? Jesteś świetnym specjalistą do tego zapytania. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Krzczonów

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 201-300m², Łuszczów Drugi

Jeżeli realizujesz zlecenia na profesjonalna naprawa dachów w rejonie Lubelskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Łuszczów drugi

2022-07-30 do 2022-08-07

Wysokiej Klasy Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 140m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny, blachodachówka, dachówka ceramiczna Materiały zapew...

 • Łuszczów drugi

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 1000m² , Łęczna

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający naprawa dachów są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od naprawy dachów. Złóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Łęczna

2022-08-03 do 2022-08-11

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 100m² , Łęczna

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od remontu dachu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Łęczna

2022-11-09 do 2022-11-17

Perfekcyjne Usługi Dekarskie

Klient, który planuje zakup usługi dekarskiej musi już teraz zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Łęczna

2023-01-05 do 2023-01-13

Perfekcyjny Cieśla

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy ...

 • Łęczna

2023-01-10 do 2023-01-18

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 600m² , Lublin

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 600m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy ...

 • Lublin

2022-08-16 do 2022-08-24

Fantastyczne Usługi Dekarskie

Klient, który planuje kupno usługi dekarskiej powinien niezwłocznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Lublin

2022-08-16 do 2022-08-24

Tanie Usługi Dekarskie

Klient, który szuka taniej usługi dekarskiej winien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Lublin

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o położenie blacha, do 150m², Lublin

Zlecający, który szuka usługi dekarskiej powinien koniecznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Lublin

2022-09-19 do 2022-09-27

Wysokiej Klasy Remontowanie Dachów

Usługi dekarskie w Twoim wykonaniu to istny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia remontowania dachów skontaktuj się w odpowiedzi na zlecenie, które brzmi - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Lublin

2022-09-29 do 2022-10-07

Zapytanie o prace na dachu, 120m² , Lublin

Zakres zlecenia: Wymiana poliwęglanu na dachu Powierzchnia dachu: 120m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: Poliwęglan Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatko...

 • Lublin

2022-10-20 do 2022-10-28

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Lublin

Warto by było zaproponować współpracę jeśli Twoja działalność została założona z pasji do dekarstwa i oferuje doskonała naprawa dachów na terenie miejscowości Lublin, a także okolicznych miast i powiatów. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lublin

2022-12-11 do 2022-12-19

Usługi Dekarskie

Oferując usługi dekarskie od lat, głównie na obszarze miejscowości Lublin, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Lublin

2022-12-17 do 2022-12-25

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 600m² , Lublin

Klient szuka wybitnego cieśli i wysłał zapytanie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 600m² . Jeśli oferujesz całe spektrum usług dekarskich w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Lublin

2022-08-30 do 2022-09-07

Znakomite Usługi Dekarskie

Wyślij ofertę Klientowi jako znakomita firma dekarska oferująca swoje usługi dekarskie na terenie Lublina i na obszarze Lublina. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Lublin

2022-09-14 do 2022-09-22

Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki cementowej, do 150m², Lublin

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prac...

 • Lublin

2022-09-05 do 2022-09-13

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe