Wymiana dachu w Opocznie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 419 974 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Opocznie

Wymiana dachu Opoczno

Grzegorz Grudziecki

3 opinie
DOR-MAT - Wymiana dachu Opoczno

DOR-MAT

4 opinie
Techbruk Michał Witoń - Wymiana dachu Opoczno

Techbruk Michał Witoń

10 opinii
P.H.U. KAMPS - Wymiana dachu Opoczno

P.H.U. KAMPS

2 opinie
Usługi Remontowo Budowlane - Wymiana dachu Opoczno

Usługi Remontowo Budowlane

1 opinia
Kluk Tomasz - Wymiana dachu Opoczno

Kluk Tomasz

Tomasz Badura - Wymiana dachu Opoczno

Tomasz Badura

PAWA-DACH - Wymiana dachu Opoczno

PAWA-DACH

michal pacholczyk - Wymiana dachu Opoczno

michal pacholczyk

Zet-bud - Wymiana dachu Opoczno

Zet-bud

Najnowsze z 31 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Opocznie

Rewelacyjna Wymiana Pokrycia Dachowego Opoczno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pra...

 • Białaczów, Petrykozy

2023-01-15 do 2023-01-23

Pierwszorzędny Remont Dachu Opoczno

Zakres zlecenia: montaż okien dachowych, drabinek, schodków Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia...

 • Opoczno

2022-10-25 do 2022-11-02

Perfekcyjne Dekarstwo Opoczno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 180m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: Dwuspadowy z załamaniami ku dołowi Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa ...

 • Kraśnica

2022-10-17 do 2022-10-25

Najlepsza Naprawa Dachów Opoczno

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Opoczno

2022-09-28 do 2022-10-06

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, blachodachówki, do 150m², Sobawiny

Jako solidna firma dekarska, która nie ma sobie równych w rejonie Łódzkiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Sobawiny

2022-08-21 do 2022-08-29

Pierwszorzędny Remont Dachu

Zachwyć Klienta profesjonalnym działaniem na terenie Łódzkiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma dekarska podejmij się zlecenia "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 201-300m²" i zapewnij, że realizacja remontu dachu zostanie zakończona z należytą uwagą. Przedstaw dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Drzewica

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o położenie blachodachówki, 201-300m², Smardzewice

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: ob...

 • Smardzewice

2022-10-25 do 2022-11-02

Perfekcyjna Naprawa Dachów

Potrzebujesz klienta jako fachowiec od perfekcyjnej naprawy dachów w rejonie Łódzkiego lub w przyległych miastach? Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Żądłowice

2022-08-26 do 2022-09-03

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Zielonka

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny, blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonaw...

 • Zielonka

2022-09-21 do 2022-09-29

Remontowanie Dachów Opoczno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace...

 • Tomaszów Mazowiecki

2023-01-12 do 2023-01-20

Perfekcyjna Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: K...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-08-02 do 2022-08-10

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 45m² , Tomaszów Mazowiecki

Klient szuka solidnego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 45m² . Jeśli świadczysz całe spektrum usług w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-14 do 2022-09-22

Pierwszorzędne Remontowanie Dachów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi remontowania dachów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Zaprezentuj propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Tomaszów Mazowiecki

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczęcia p...

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-07-18 do 2022-07-26

Usługi Dekarskie

Oferując usługi dekarskie od lat, głównie na obszarze miejscowości Tomaszów Mazowiecki, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-09-19 do 2022-09-27

Perfekcyjna Naprawa Dachów

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 50m²". Wykonaj zlecenie perfekcyjnej naprawy dachów jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia działalności z okolic Tomaszowa Mazowieckiego i okolicznych miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Tomaszów Mazowiecki

2022-10-21 do 2022-10-29

Najwyższej Klasy Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: obrób...

 • Sulejów

2022-11-10 do 2022-11-18

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Dziurów

To zapytanie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Świętokrzyskie i okolic. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Dziurów

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapytanie o położenie blachodachówki, 100m² , Brody

Jako najwyższej klasy firma dekarska z miejscowości Świętokrzyskie i prawdziwi profesjonaliści, z którymi warto współpracować, gdyż mają duże doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Brody

2023-01-16 do 2023-01-23

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Modliszewice

Zleceniodawca, który potrzebuje taniej usługi dekarskiej winien już dziś zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać atrakcyjne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Złóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Modliszewice

2022-07-24 do 2022-08-01

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Modliszewice

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące fantastycznej naprawy dachów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Świętokrzyskie lub sąsiednim mieście. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Modliszewice

2022-07-24 do 2022-08-01

Usługi Dekarskie

Będąc w branży usług dekarskich od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Końskie, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Końskie

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m², Końskie

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m². Jeśli świadczysz całe spektrum usług dekarskich w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Końskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Końskie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnien...

 • Końskie

2022-08-23 do 2022-08-31

Wysokiej Klasy Remontowanie Dachów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Wola polska

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Przysucha

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: oci...

 • Przysucha

2022-12-20 do 2022-12-28

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 110m² , Smyków

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 110m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy...

 • Smyków

2022-10-22 do 2022-10-30

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Rusinów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: plandeka Materiały zapewnia: Wykonawca Informacj...

 • Rusinów

2022-09-01 do 2022-09-09

Firma Dekarska

Jesteś firmą z kompetentną kadrą? Jako renomowana firma dekarska, która jest rozchwytywana w branży w rejonie Mazowieckiego za całościowe realizowanie usług dekarskich, zrealizuj zlecenie o treści "Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 201-300m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Rusinów

2022-09-01 do 2022-09-09

Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczę...

 • Stąporków

2023-01-07 do 2023-01-15

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Stąporków

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe p...

 • Stąporków

2022-08-20 do 2022-08-28

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe