Wymiana dachu w Lesznie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 104 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 140 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Lesznie

Wymiana dachu Leszno

Jar-Dach Jarosław Ciszewski

4 opinie
Zakład Dekarski Robert Nemeczek - Wymiana dachu Leszno

Zakład Dekarski Robert Nemeczek

2 opinie
BLACH-DEK-THERMO - Wymiana dachu Leszno

BLACH-DEK-THERMO

1 opinia
Norbert Samolczyk Dekarstwo - Wymiana dachu Leszno

Norbert Samolczyk Dekarstwo

1 opinia
Jak zrobią tak będzie - Wymiana dachu Leszno

Jak zrobią tak będzie

1 opinia
DEMAKOR Mateusz Kordylas - Wymiana dachu Leszno

DEMAKOR Mateusz Kordylas

4 opinie
LUPUS Specjalistyczne Usługi Remontowo-Budowlane - Wymiana dachu Leszno

LUPUS Specjalistyczne Usługi Remontowo-Budowlane

3 opinie
ZAKŁAD STOLARSKO-CIESIELSKI PACH - Wymiana dachu Leszno

ZAKŁAD STOLARSKO-CIESIELSKI PACH

1 opinia
P.H.U. Mirosław Alszkiewicz - Wymiana dachu Leszno

P.H.U. Mirosław Alszkiewicz

1 opinia
Przedsiębiorstwo Handlowo Budowlane TYLIŃSKI Sp.zo.o-Sp.K - Wymiana dachu Leszno

Przedsiębiorstwo Handlowo Budowlane TYLIŃSKI Sp.zo.o-Sp.K

Najnowsze z 159 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Lesznie

Zapytanie o położenie gontu bitumicznego, do 150m², Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Domek letniskowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: mon...

 • Leszno

2022-10-10 do 2022-10-18

Wykwalifikowany Cieśla Leszno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: pap...

 • Leszno

2022-09-02 do 2022-09-10

Najwyższej Klasy Remontowanie Dachów Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnien...

 • Leszno

2022-08-26 do 2022-09-03

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 80m², Leszno

Jako jedna z najlepszych firm dekarskich zatrudniających cieśli z tak bogatym dorobkiem zawodowym działasz na terenie miejscowości Leszno i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego zapytania. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Leszno

2022-08-25 do 2022-09-02

Doskonała Naprawa Dachów Leszno

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi naprawy dachów na najwyższym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Leszno

2022-08-25 do 2022-09-02

Profesjonalne Remontowanie Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potr...

 • Leszno

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, do 150m², Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: położenie...

 • Leszno

2022-07-26 do 2022-08-03

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 499m² , Mórkowo

Dzięki precyzji wykonania usługi dekarskiej Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić Klientów. Już teraz umów się z nim na rozmowę.

 • Mórkowo

2022-11-02 do 2022-11-10

Solidna Wymiana Pokrycia Dachowego Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obr...

 • Osieczna

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, do 150m², Drzeczkowo

Jeśli dekarstwo w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, do 150m²". Przedłóż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Drzeczkowo

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapytanie o położenie dachówki cementowej, blachodachówki, 151-200m², Olbrachcice

Poszukiwane są staranne usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o położenie dachówki cementowej, blachodachówki, 151-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny wymiany pokrycia dachowego, poznaj szczegóły zlecenia. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Olbrachcice

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapytanie o położenie papy, 151-200m², Wschowa

Zapytanie o treści - Zapytanie o położenie papy, 151-200m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Wschowa i okolic. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Wschowa

2022-08-24 do 2022-09-01

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Włoszakowice

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia...

 • Włoszakowice

2022-06-25 do 2022-07-03

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Góra

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który pisze - "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Góra

2022-08-19 do 2022-08-19

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Góra

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczę...

 • Góra

2022-09-12 do 2022-09-20

Fantastyczna Naprawa Dachów

Jako ekspert z branży fantastycznych usług dekarskich i naprawy dachów, obsługujący Klientów z Góry i pobliskich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Góra

2022-07-22 do 2022-07-30

Doskonałe Remontowanie Dachów

Zakres zlecenia: Demontaż i wymiana starego pokrycia dachowego budynku szkoły Powierzchnia dachu: 1100m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

 • Góra

2022-09-27 do 2022-10-05

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 160m² , Góra

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 160m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka, dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Do...

 • Góra

2022-07-15 do 2022-07-23

Nieprzeciętny Cieśla

Należąc do cieśli z tak dużym doświadczeniem świadczysz usługi dekarskie na terenie miejscowości Góra i w całym powiecie? Jesteś idealnym ekspertem do tego zapytania. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Góra

2022-07-18 do 2022-07-26

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Góra

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Termin rozpoczę...

 • Góra

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 1200m² , Góra

Zlecenie o treści - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 1200m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Góry i okolic. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Góra

2022-09-22 do 2022-09-30

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Świętno

Warto by było poznać szczegóły tego zlecenia jeśli Twoja firma jest utworzona z pasji do dekarstwa i oferuje rewelacyjna naprawa dachów na terenie Wielkopolskiego, a także pobliskich miast i powiatów. Już nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Świętno

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 6 dni temu

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 85m² , Masełkowice

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 85m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa, karpiówka, dachówka ceramiczna Materiały zapewnia...

 • Masełkowice

2022-07-27 do 2022-08-04

Cieśla

Zakres zlecenia: Wymiana pokrycia dachowego, mantaż opierzeń, konstrukcje dachowe Powierzchnia dachu: 485m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cerami...

 • Góra, Gostyń, Kościan i inne

2022-09-21 do 2022-09-29

Doskonała Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 50m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dod...

 • Zakrzewo

2022-06-09 do 2022-06-09

Świetny Remont Dachu Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 35m² Rodzaj budynku: garage Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie potrzebu...

 • Ostrawa

2022-05-24 do 2022-06-01

Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: ...

 • Kościan

2022-08-19 do 2022-08-27

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe