Wymiana dachu w Janowie Lubelskim

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 321 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 248 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Janowie Lubelskim

Wymiana dachu Janów Lubelski

Usługi Ogólnobudowlane

2 opinie
PATRO - Wymiana dachu Janów Lubelski

PATRO

1 opinia
Usługi Ogólnobudowlane Arkadiusz Książek - Wymiana dachu Janów Lubelski

Usługi Ogólnobudowlane Arkadiusz Książek

1 opinia
P. P. H. U. WOOD-WIEŚ - Wymiana dachu Janów Lubelski

P. P. H. U. WOOD-WIEŚ

1 opinia
Czuba Grzegorz - Wymiana dachu Janów Lubelski

Czuba Grzegorz

Usługi Remontowo-Budowlane Łacko Andrzej - Wymiana dachu Janów Lubelski

Usługi Remontowo-Budowlane Łacko Andrzej

ZP_PROTON - Wymiana dachu Janów Lubelski

ZP_PROTON

Darbruk - Wymiana dachu Janów Lubelski

Darbruk

PHU FACHDOM - Wymiana dachu Janów Lubelski

PHU FACHDOM

Erigo Sp. z o.o. - Wymiana dachu Janów Lubelski

Erigo Sp. z o.o.

Najnowsze z 26 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Janowie Lubelskim

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 130m² , Batorz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 130m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

 • Batorz

2022-09-20 do 2022-09-28

Fenomenalny Cieśla Janów Lubelski

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pr...

 • Stróża-Kolonia

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapytanie o położenie blachodachówki, 201-300m², Stróża

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia...

 • Stróża

2022-09-22 do 2022-09-29

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Jarocin

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace...

 • Jarocin

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 godzin temu

Perfekcyjne Dekarstwo Janów Lubelski

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny cieśla z bogatym doświadczeniem w temacie dekarstwa. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to rzecz powszednia. Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Kraśnik

2022-12-26 do 2022-12-26

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Kraśnik

Ten Zlecający poszukuje specjalisty od remontu dachu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Kraśnik

2022-08-16 do 2022-08-24

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 470m² , Kraśnik

To zapytanie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 470m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Kraśnik oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kraśnik

2022-10-25 do 2022-11-02

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m², Biłgoraj

Pracując w branży usług dekarskich od lat, głównie na obszarze Biłgoraju, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Biłgoraj

2022-08-26 do 2022-09-03

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Biłgoraj

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnieni...

 • Biłgoraj

2022-09-22 do 2022-09-30

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m², Biłgoraj

Skontaktuj się z Klientem jako firma dekarska oferująca swoje usługi w miejscowości Biłgoraj oraz w pobliskich miastach. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Biłgoraj

2022-11-18 do 2022-11-26

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Księżomierz

Składający zapytanie zgłosił "Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m²". Jako sumienna firma dekarska, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

 • Księżomierz

2023-01-07 do 2023-01-15

Rzetelna Firma Dekarska Janów Lubelski

Składający zapytanie napisał "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m²". Jako rzetelna firma dekarska, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Suchodoły

2022-10-11 do 2022-10-19

Wymiana Pokrycia Dachowego Janów Lubelski

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Stodoła Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż ryni...

 • Salomin

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Dekarstwo

Jako pracownik branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży dekarstwa. Klient, który zleca pisze - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

 • Nisko

2022-07-23 do 2022-07-31

Naprawa Dachów Janów Lubelski

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi naprawy dachów na wysokim poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Stalowa Wola

2022-10-03 do 2022-10-11

Wymiana Pokrycia Dachowego

Zapytanie o treści - Zapytanie o położenie papy, budynek pow. ok. 50m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Stalowej Woli i z sąsiednich miast. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Stalowa Wola

2022-10-27 do 2022-11-04

Sumienna Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymianapapy Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 45m² Rodzaj budynku: garaż Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: położenie papy Info...

 • Stalowa Wola

2022-07-25 do 2022-08-02

Perfekcyjne Remontowanie Dachów

Jeśli pracujesz od lat i świadczysz usługi z zakresu perfekcyjnego remontowania dachów wykonaj zlecenie, które brzmi - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m² i zostało złożone przez rzetelnego Klienta. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Stalowa Wola

2022-09-20 do 2022-09-28

Świetna Firma Dekarska

Olśnij tego Klienta fachowym działaniem w rejonie Lubelskiego. Jako znana firma dekarska wykonaj zlecenie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Urzędów

2022-09-06 do 2022-09-14

Znakomita Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodaw...

 • Urzędów

2022-09-06 do 2022-09-14

Doskonały Remont Dachu

Zakres zlecenia: Wymiana otynkowania. domu Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniod...

 • Radomyśl nad Sanem

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 600m² , Żółkiewka-Osada

Jeśli Dekarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie remontowania dachów. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Żółkiewka-Osada

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m², Krzczonów

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu remontowania dachów. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił i Twoja firma to najlepsze rozwiązanie. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Krzczonów

2022-10-18 do 2022-10-26

Perfekcyjna Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 50m² Rodzaj budynku: Dach na Garażu Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Informacje dodatkowe:...

 • Sobieszczany

2022-11-18 do 2022-11-26

Doskonałe Dekarstwo

Zakres zlecenia: Naprawa, wymiana pokrycia dachowego na budynku biurowca Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt handlowo-usługowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgod...

 • Niedrzwica Duża

2022-12-28 do 2023-01-05

Potrzebna firma do prac na dachu, do 150m², Radawczyk

Zakres zlecenia: Wymiana podbitki Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Do...

 • Radawczyk

2022-09-08 do 2022-09-16

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe