Wymiana dachu w Gostyniu

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 231 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 046 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Gostyniu

Wymiana dachu Gostyń

ART-BUD

6 opinii
GOL MAR - Wymiana dachu Gostyń

GOL MAR

7 opinii
Dekarstwo-Blacharstwo - Wymiana dachu Gostyń

Dekarstwo-Blacharstwo

7 opinii
PU Dach-Styl - Wymiana dachu Gostyń

PU Dach-Styl

1 opinia
Usługi Dekarskie Marcin Paterek - Wymiana dachu Gostyń

Usługi Dekarskie Marcin Paterek

2 opinie
Dachy Bartosz Kaczmarczyk - Wymiana dachu Gostyń

Dachy Bartosz Kaczmarczyk

1 opinia
Ciesielstwo-dekarstwo - Wymiana dachu Gostyń

Ciesielstwo-dekarstwo

4 opinie
Usługi dekarskie - Wymiana dachu Gostyń

Usługi dekarskie

1 opinia
Firma ogólnobudowlana "HAUS" - Wymiana dachu Gostyń

Firma ogólnobudowlana "HAUS"

7 opinii
Przemysław Marcinkowski Zakład Usługowy Ciesielstwo-Dekarstwo - Wymiana dachu Gostyń

Przemysław Marcinkowski Zakład Usługowy Ciesielstwo-Dekarstwo

1 opinia

Najnowsze z 24 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Gostyniu

Doskonały Remont Dachu Gostyń

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenie guma w plynie, do 150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie remontu dachu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Pępowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Znakomita Firma Dekarska Gostyń

Jako znakomita firma dekarska z miejscowości Gostyń oraz prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają duże doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Gostyń

2022-10-18 do 2022-10-26

Wysokiej Klasy Wymiana Pokrycia Dachowego Gostyń

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: ob...

 • Gostyń

2022-07-25 do 2022-08-02

Rzetelne Usługi Dekarskie Gostyń

Dzięki dbałości o szczegóły usługi dekarskiej Twoja firma przewyższa konkurentów. Marka, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić zlecających. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Kobylin

2023-01-07 do 2023-01-15

Dekarstwo Gostyń

Dla Klienta namierzenie perfekcyjnej firmy dekarskiej nie jest proste, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, na własną rękę jako prawdziwy specjalista w kwestii dekarstwa działający na terenie Wielkopolskiego, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Koźmin Wielkopolski

2022-11-23 do 2022-11-25

Znakomite Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 500m² Rodzaj budynku: budynki gospodarcze Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: nie dotyczy Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: w...

 • Koźmin Wielkopolski

2022-10-25 do 2022-11-02

Solidne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pra...

 • Konarzyce

2023-01-22 do 2023-01-30

Zapytanie o położenie papy, budynek pow. ok. 20m², Chrząstowo

Powinieneś przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest utworzona z zamiłowania do dekarstwa i oferuje perfekcyjna wymiana pokrycia dachowego na obszarze Wielkopolskiego, jak również okolicznych miast i powiatów. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Chrząstowo

2022-10-30 do 2022-11-07

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 100m² , Osieczna

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający remontowanie dachów są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od remontowania dachów. Przedstaw wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Osieczna

2022-08-17 do 2022-08-25

Dekarstwo

Jako specjalista działający w rejonie województwa i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego dekarstwa zapoznaj się z potrzebami Klienta, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, do 150m²". Przedstaw ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Drzeczkowo

2022-10-02 do 2022-10-10

Rzetelna Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: kamienica Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ob...

 • Rawicz

2023-01-17 do 2023-01-20

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, dachówki ceramicznej, 151-200m², Rawicz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa, dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Doda...

 • Rawicz

2022-11-06 do 2022-11-14

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Krotoszyn

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe p...

 • Krotoszyn

2023-01-29 do 2023-02-06

Profesjonalne Usługi Dekarskie

Będąc w branży usług dekarskich od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Wielkopolskie, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Potarzyca

2022-11-02 do 2022-11-10

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m², Jarocin

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Jarocin

2022-08-12 do 2022-08-20

Wykwalifikowany Cieśla

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: Styropian + papa Ma...

 • Jarocin

2022-09-09 do 2022-09-16

Fantastyczne Usługi Dekarskie

Klient, który planuje kupno usługi dekarskiej powinien niezwłocznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Jarocin

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m², Jarocin

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: o...

 • Jarocin

2022-09-17 do 2022-09-25

Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: obróbki blac...

 • Jarocin

2023-01-15 do 2023-01-16

Rewelacyjna Wymiana Pokrycia Dachowego

Usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wymiany pokrycia dachowego. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Zapytanie o położenie papy, do 150m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jarocin

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 80m², Leszno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 80m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: materiał po stronie z...

 • Leszno

2022-08-25 do 2022-09-02

Perfekcyjne Dekarstwo

Jako pracownik branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego dekarstwa. Klient, który zleca pisze - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Leszno

2022-09-02 do 2022-09-10

Dobra Firma Dekarska

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy dekarskiej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista działający w rejonie Leszna, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Leszno

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 6 dni temu

Perfekcyjny Remont Dachu

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 80m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodat...

 • Leszno

2022-08-25 do 2022-09-02

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe