Wymiana dachu w Bydgoszczy

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 670 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 642 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Bydgoszczy

Wymiana dachu Bydgoszcz

TERMIL Sp. z o.o. Sp. k.

70 opinii
Borkowski Robert - Wymiana dachu Bydgoszcz

Borkowski Robert

15 opinii
BRAJ-BUD Martyna Groblewska - Wymiana dachu Bydgoszcz

BRAJ-BUD Martyna Groblewska

12 opinii
Andrzej Ciesiński - Wymiana dachu Bydgoszcz

Andrzej Ciesiński

6 opinii
Firma Melioracyjno-Budowlana Anna Suchobiecka - Wymiana dachu Bydgoszcz

Firma Melioracyjno-Budowlana Anna Suchobiecka

4 opinie
TECTUM KRZYSZTOF NOWAKOWSKI - Wymiana dachu Bydgoszcz

TECTUM KRZYSZTOF NOWAKOWSKI

3 opinie
Zakład Usług Murarsko-Dekarskich i Blacharswa Budowlanego Władysław Zientara - Wymiana dachu Bydgoszcz

Zakład Usług Murarsko-Dekarskich i Blacharswa Budowlanego Władysław Zientara

2 opinie
usługi ogolno budowlane - Wymiana dachu Bydgoszcz

usługi ogolno budowlane

2 opinie
Dekarz - Tomasz B. - Wymiana dachu Bydgoszcz

Dekarz - Tomasz B.

1 opinia
Zakład Budowlany WEGNER - Wymiana dachu Bydgoszcz

Zakład Budowlany WEGNER

1 opinia

Najnowsze z 36 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Bydgoszczy

Fantastyczna Naprawa Dachów Bydgoszcz

Jako ekspert z branży fantastycznych usług dekarskich i naprawy dachów, obsługujący Klientów z Bydgoszczy i pobliskich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecę prace na dachu, 301-500m²". Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-02-02

Wyjątkowa Wymiana Pokrycia Dachowego Bydgoszcz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

 • Bydgoszcz

2023-01-25 do 2023-01-25

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m², Bydgoszcz

Jako cieśla działający w rejonie Bydgoszczy i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnego dekarstwa poznaj potrzeby zleceniodawcy, który pisze zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, do 150m²". Już nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Bydgoszcz

2023-01-05 do 2023-01-05

Najlepsze Usługi Dekarskie Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 18m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Termi...

 • Bydgoszcz

2023-01-05 do 2023-01-13

Perfekcyjne Dekarstwo Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: wy...

 • Bydgoszcz

2022-12-18 do 2022-12-26

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 35m² , Bydgoszcz

Pracując w branży usług dekarskich od lat, głównie na obszarze Bydgoszczy, ale także okolicznych powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Bydgoszcz

2022-12-15 do 2022-12-23

Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki ceramicznej, do 150m², Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Bydgoszcz

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: po...

 • Bydgoszcz

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Bydgoszcz

Ten Klient złożył zapytanie "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Odpowiedz na chęć zatrudnienia cieśli do realizacji usług z zakresu wymiany pokrycia dachowego. Udowodnij Klientowi, że spełniasz jego potrzeby, a wybór Twojej oferty jest najlepszą decyzją. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Bydgoszcz

2022-11-17 do 2022-11-25

Perfekcyjne Dekarstwo

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny cieśla z bogatym doświadczeniem w temacie dekarstwa. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to rzecz powszednia. Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Bydgoszcz

2022-11-16 do 2022-11-24

Potrzebna firma do prac na dachu, 301-500m², Bydgoszcz

Jeżeli realizujesz zlecenia na profesjonalna naprawa dachów w rejonie Bydgoszczy i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Potrzebna firma do prac na dachu, 301-500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Bydgoszcz

2022-11-15 do 2022-11-16

Najwyższej Klasy Firma Dekarska Bydgoszcz

Zakres zlecenia: Nowe dachowki Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Do...

 • Bydgoszcz

2022-11-11 do 2022-11-19

Rewelacyjna Naprawa Dachów

Jeżeli wykonujesz zlecenia na rewelacyjna naprawa dachów w rejonie Bydgoszczy i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie papy, do 150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Bydgoszcz

2022-11-05 do 2022-11-13

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 201-300m², Bydgoszcz

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 201-300m²". Skontaktuj się w odpowiedzi na potrzebę pierwszorzędnego cieśli z zakresu remontowania dachów. Udowodnij Klientowi, że dobrze trafił, a wybór Twojej firmy jest najlepszą decyzją. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Bydgoszcz

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Bydgoszcz

Zrealizuj prace dotyczące fantastycznej naprawy dachów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Bydgoszcz lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bydgoszcz

2022-10-26 do 2022-11-03

Pierwszorzędne Dekarstwo

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

 • Bydgoszcz

2022-10-24 do 2022-11-01

Solidne Dekarstwo

Jako fachowiec działający w rejonie województwa i świadczący liczne usługi z zakresu solidnego dekarstwa podejmij współpracę z Klientem, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bydgoszcz

2022-10-23 do 2022-10-31

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Bydgoszcz

Jako ekspert od dekarstwa i remontowania dachów, obsługujący Klientów z Bydgoszczy i sąsiednich powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Bydgoszcz

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecę prace na dachu, budynek pow. ok. 80m², Bydgoszcz

Powinieneś przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest utworzona z zamiłowania do dekarstwa i oferuje perfekcyjna wymiana pokrycia dachowego na obszarze Bydgoszczy, jak również okolicznych miast i powiatów. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Bydgoszcz

2022-10-13 do 2022-10-21

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Bydgoszcz

Poszukujesz dopasowanego do Ciebie Klienta? Jako rzetelny fachowiec świadczący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji wśród firm dekarskich poznaj szczegóły zapytania o treści "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m²". Ustal pasujący termin już teraz!

 • Bydgoszcz

2022-10-05 do 2022-10-13

Dobra Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Garaż Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Dodatkowe prace:...

 • Bydgoszcz

2022-10-04 do 2022-10-12

Zapotrzebowanie na kładzenie papy, 15m² , Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 15m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: położenie...

 • Bydgoszcz

2022-10-04 do 2022-10-12

Rewelacyjna Wymiana Pokrycia Dachowego

Wymiana pokrycia dachowego to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bydgoszcz

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 30m² , Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 30m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: położenie papy ...

 • Bydgoszcz

2022-09-21 do 2022-09-29

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 330m² , Bydgoszcz

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 330m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe p...

 • Bydgoszcz

2022-09-20 do 2022-09-28

Najwyższej Klasy Cieśla

Klient poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 33m² . To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bydgoszcz

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o położenie papy, do 150m², Bydgoszcz

Oczaruj Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Bydgoszczy. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma dekarska podejmij się zlecenia "Zapytanie o położenie papy, do 150m²" i udowodnij, że realizacja remontu dachu zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Bydgoszcz

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecę prace na dachu, 80m² , Bydgoszcz

Jeśli świadczysz fantastyczne usługi dekarskie i wymiana pokrycia dachowego na terenie Bydgoszczy oraz przyległych powiatów to to zapytanie jest zorientowane na właśnie Ciebie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Bydgoszcz

2022-09-09 do 2022-09-17

Wymiana Pokrycia Dachowego

Wysokiej klasy wymiana pokrycia dachowego to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Bydgoszcz

2022-09-05 do 2022-09-13

Świetne Usługi Dekarskie

Dzięki precyzji wykonania usługi dekarskiej Twoja firma prześciga konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania odbiorców. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Bydgoszcz

2022-09-05 do 2022-09-13

Profesjonalne Remontowanie Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny, dachówka ceramiczna Materiały za...

 • Bydgoszcz

2022-08-31 do 2022-09-08

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe