Wymiana dachu w Wałbrzychu

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 908 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Wałbrzychu

Wymiana dachu Wałbrzych

PHU FENIKS Robert Zmitrowicz

70 opinii
Firma Dekarska Marcin Niedźwiedzki - Wymiana dachu Wałbrzych

Firma Dekarska Marcin Niedźwiedzki

2 opinie
Zakład Remontowo Budowlany MORD-BUD Mariusz Ordyniak - Wymiana dachu Wałbrzych

Zakład Remontowo Budowlany MORD-BUD Mariusz Ordyniak

1 opinia
Maxim Insor - Wymiana dachu Wałbrzych

Maxim Insor

8 opinii
LIDER - Wymiana dachu Wałbrzych

LIDER

1 opinia
Zakład Remontowo Budowlany ORD-BUD Jerzy Ordyniak - Wymiana dachu Wałbrzych

Zakład Remontowo Budowlany ORD-BUD Jerzy Ordyniak

1 opinia
DalPol Artur Dalecki - Wymiana dachu Wałbrzych

DalPol Artur Dalecki

1 opinia
UBP Usługi Budowlane Pawlik Paweł Kondratowicz - Wymiana dachu Wałbrzych

UBP Usługi Budowlane Pawlik Paweł Kondratowicz

1 opinia
Dach-Expert - Wymiana dachu Wałbrzych

Dach-Expert

1 opinia
zbudujemydomy.com - Wymiana dachu Wałbrzych

zbudujemydomy.com

1 opinia

Najnowsze z 30 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Wałbrzychu

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa, dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykona...

 • Wałbrzych

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

Remont Dachu Wałbrzych

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, 201-300m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie remontu dachu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

 • Wałbrzych

2023-01-30 do 2023-02-07

Zapytanie o położenie karpiówki, 201-300m², Wałbrzych

Oczaruj Klienta profesjonalnym działaniem w okolicach Wałbrzycha. Jako znana firma dekarska podejmij się zlecenia "Zapytanie o położenie karpiówki, 201-300m²" i udowodnij, że realizacja remontu dachu zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wałbrzych

2023-01-28 do 2023-02-05

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Wałbrzych

Jeśli twoja specjalność to doskonałe usługi dekarskie i remontowanie dachów na terenie Wałbrzycha oraz przyległych powiatów to to zapytanie ofertowe jest skierowane do właśnie Ciebie. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

 • Wałbrzych

2023-01-09 do 2023-01-17

Cieśla Wałbrzych

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wałbrzych

2022-11-26 do 2022-12-04

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Wałbrzych

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 151-200m²". Zrealizuj zlecenie perfekcyjnego remontowania dachów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do wykonania prac z okolic Wałbrzycha i pobliskich miast. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wałbrzych

2022-10-18 do 2022-10-26

Doskonała Naprawa Dachów Wałbrzych

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 10m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin rozpoczęcia prac: w...

 • Wałbrzych

2022-09-22 do 2022-09-30

Najwyższej Klasy Cieśla

Klient poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na kładzenie gontu bitumicznego, 30m² . To zapytanie o ofertę jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Wałbrzych

2022-09-19 do 2022-09-27

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: wymiana rynny Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: obróbk...

 • Wałbrzych

2022-09-12 do 2022-09-20

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Wałbrzych

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego dekarstwa. Ten Zleceniodawca przesłał zlecenie o treści - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Wałbrzych

2022-08-29 do 2022-09-06

Wiarygodna Firma Dekarska Wałbrzych

Odpowiedz na zlecenie jako firma dekarska oferująca swoje usługi dekarskie w miejscowości Wałbrzych oraz w rejonie powiatu. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wałbrzych

2022-08-22 do 2022-08-30

Firma Dekarska

Jako profesjonalna firma dekarska z terenu Wałbrzycha i prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wałbrzych

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, budynek pow. ok. 1250m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 1250m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materia...

 • Wałbrzych

2022-08-17 do 2022-08-25

Perfekcyjne Dekarstwo Wałbrzych

Jako pracownik branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży perfekcyjnego dekarstwa. Klient, który zleca pisze - Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, 151-200m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Wałbrzych

2022-08-15 do 2022-08-23

Solidne Remontowanie Dachów

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista z zakresu solidnego remontowania dachów? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wałbrzych

2022-08-01 do 2022-08-09

Wyjątkowe Remontowanie Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Boguszów-Gorce Dolnośląskie

2022-07-31 do 2022-08-08

Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki ceramicznej, do 150m², Boguszów-Gorce

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące fantastycznej naprawy dachów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Dolnośląskie lub sąsiednim mieście. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Boguszów-Gorce

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecę prace na dachu, do 150m², Świebodzice

Zakres zlecenia: Wymiana papy plaski dach Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: położenie papy...

 • Świebodzice

2023-01-21 do 2023-01-29

Pierwszorzędne Remontowanie Dachów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi remontowania dachów na ponadprzeciętnym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest rzetelny. Zaprezentuj propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Świebodzice

2022-09-15 do 2022-09-23

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Świebodzice

Oczaruj Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Dolnośląskiego. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma dekarska podejmij się zlecenia "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 301-500m²" i udowodnij, że realizacja remontu dachu zostanie zakończona szybko i z dokładnością. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Świebodzice

2022-11-22 do 2022-11-30

Najwyższej Klasy Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: Blacha na rąbek Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatk...

 • Świdnica

2022-08-05 do 2022-08-12

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 25m² , Świdnica

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 25m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, papa Materiały zapewnia: Wykonawca ...

 • Świdnica

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapytanie o położenie karpiówki, do 150m², Świdnica

Nie możesz znaleźć dopasowanego do Twojej firmy zapytania? Jako sprawdzony wykonawca oferujący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji na terenie Świdnicy zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o położenie karpiówki, do 150m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Świdnica

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 50m² , Świdnica

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 50m² . Jeśli realizujesz całe spektrum usług w bezkonkurencyjnych cenach odpowiedz na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Świdnica

2022-10-24 do 2022-11-01

Perfekcyjne Dekarstwo

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w temacie dekarstwa możesz zaoferować swoje perfekcyjne usługi dekarskie Zleceniodawcy w pobliżu Świdnicy, który wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 301-500m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

 • Świdnica

2022-07-26 do 2022-08-03

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Świdnica

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa, blachodachówka, dachówka ceramiczna Materi...

 • Świdnica

2022-10-21 do 2022-10-29

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Świdnica

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia D...

 • Świdnica

2022-11-16 do 2022-11-24

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 175m² , Mieroszów

Jako niezawodna firma dekarska, która nie ma sobie równych w regionie Dolnośląskiego - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu samodzielnie, że jesteś profesjonalny! Przedstaw ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Mieroszów

2023-01-08 do 2023-01-16

Remont Dachu

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: do uzgodnienia Termin roz...

 • Mieroszów

2022-07-25 do 2022-08-02

Profesjonalna Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dodatkowe: ...

 • Mieroszów

2022-07-27 do 2022-08-04

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe