Wymiana dachu w Tarnowie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 925 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 091 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Tarnowie

Wymiana dachu Tarnów

Blach-Dek

7 opinii
Paweł Żurek - Wymiana dachu Tarnów

Paweł Żurek

4 opinie
Mariola Łosin - Wymiana dachu Tarnów

Mariola Łosin

4 opinie
DACHDEK - Wymiana dachu Tarnów

DACHDEK

1 opinia
Firma ogólnobudowlana Artur Kapa - Wymiana dachu Tarnów

Firma ogólnobudowlana Artur Kapa

1 opinia
Alp-dach Usługi Wysokościowe Łukasz Pochroń - Wymiana dachu Tarnów

Alp-dach Usługi Wysokościowe Łukasz Pochroń

1 opinia
U.B.T. ANKO Sp. J. - Wymiana dachu Tarnów

U.B.T. ANKO Sp. J.

1 opinia
Mateusz Gucwa - Wymiana dachu Tarnów

Mateusz Gucwa

1 opinia
Batko-Dach - Wymiana dachu Tarnów

Batko-Dach

1 opinia
Dawid Śmiertka - Wymiana dachu Tarnów

Dawid Śmiertka

Najnowsze z 31 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Tarnowie

Dekarstwo Tarnów

Oferując usługi z zakresu dekarstwa od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Tarnów, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

 • Tarnów

2023-01-23 do 2023-01-23

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 250m² , Tarnów

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Tarnowa. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która spełni Twoje wymagania.

 • Tarnów

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, 201-300m², Tarnów

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, 201-300m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Tarnów

2023-01-10 do 2023-01-18

Naprawa Dachów Tarnów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do...

 • Tarnów

2023-01-10 do 2023-01-18

Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obróbki blacharsk...

 • Tarnów

2022-12-17 do 2022-12-25

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, dachówki ceramicznej, 151-200m², Tarnów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o położenie blachy trapezowej, dachówki ceramicznej, 151-200m²". Zrealizuj zadanie doskonałej naprawy dachów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania działalności z Tarnowa i przyległych powiatów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Tarnów

2022-12-09 do 2022-12-17

Perfekcyjne Dekarstwo

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Tarnów

2022-10-01 do 2022-10-09

Wyjątkowa Firma Dekarska Tarnów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 90m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały...

 • Tarnów

2022-09-20 do 2022-09-28

Solidne Remontowanie Dachów Tarnów

Chcesz znaleźć zlecenia jako dobry specjalista z zakresu solidnego remontowania dachów? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Tarnów

2022-09-04 do 2022-09-12

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, budynek pow. ok. 20m², Tarnów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 20m² Rodzaj budynku: garaż Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: położ...

 • Tarnów

2022-08-11 do 2022-08-19

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Tarnów

Należąc do cieśli z tak dużym dorobkiem zawodowym świadczysz usługi dekarskie na terenie miejscowości Tarnów i w okolicy? Jesteś idealnym ekspertem do tego zlecenia. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Tarnów

2022-08-04 do 2022-08-12

Doskonała Naprawa Dachów

Warto by było przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja firma jest stworzona z zamiłowania do dekarstwa i oferuje doskonała naprawa dachów na obszarze Tarnowa, a także pobliskich miast i powiatów. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Tarnów

2022-08-04 do 2022-08-12

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Tarnów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodaw...

 • Tarnów

2022-07-11 do 2022-07-19

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Tarnowiec

To zapytanie o treści - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie oraz przyległych powiatów. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Tarnowiec

2022-09-19 do 2022-09-27

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Zgłobice

Ten Zlecający poszukuje specjalisty od remontu dachu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Zgłobice

2022-09-11 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na kładzenie blachy trapezowej, 151-200m², Milówka

Powinieneś przeanalizować to zlecenie jeśli Twoja działalność jest utworzona z zamiłowania do dekarstwa i oferuje perfekcyjna wymiana pokrycia dachowego na obszarze Małopolskiego, jak również okolicznych miast i powiatów. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Milówka

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapytanie o prace na dachu, do 150m², Wielka Wieś

Jako solidna firma dekarska, która nie ma sobie równych w rejonie Małopolskiego - skontaktuj się z Klientem i pozwól przekonać mu się na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wielka Wieś

2022-07-21 do 2022-07-29

Dobra Firma Dekarska

Dla Klienta wyszukanie dobrej firmy dekarskiej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista działający w rejonie Małopolskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Czajowice

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Bębło

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: mon...

 • Bębło

2023-01-16 do 2023-01-24

Profesjonalny Remont Dachu Tarnów

Zakres zlecenia: Dach, taras i ganek Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 100m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: materi...

 • Łęki Górne

2022-07-27 do 2022-08-04

Usługi Dekarskie

Będąc w branży usług dekarskich od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Dąbrowa Tarnowska, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Dąbrowa Tarnowska

2022-09-30 do 2022-10-08

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Harklowa

Rewelacyjna wymiana pokrycia dachowego to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Harklowa

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Harklowa

Jeśli Dekarstwo nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zlecenie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie remontowania dachów. Aby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Harklowa

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapytanie o położenie Janosik, 201-300m², Harklowa

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na wyjątkowa wymiana pokrycia dachowego w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie Janosik, 201-300m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Harklowa

2022-08-04 do 2022-08-12

Cieśla

Jako najlepszy cieśla oferujesz swoje usługi na terenie Małopolskiego oraz na obszarze Małopolskiego? Ustal pasujący termin!

 • Borzęcin

2023-01-07 do 2023-01-15

Najlepsza Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodaw...

 • Dąbrówki breńskie

2022-07-13 do 2022-07-21

Najwyższej Klasy Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceni...

 • Dąbrówki breńskie

2022-07-13 do 2022-07-13

Wysokiej Klasy Wymiana Pokrycia Dachowego

Ten Zleceniodawca napisał "Zapytanie o położenie blachodachówki, 151-200m²". Zrealizuj zadanie wysokiej klasy wymiany pokrycia dachowego jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do realizacji działalności z okolic Małopolskiego i sąsiednich miast. Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

 • Wielopole

2022-08-01 do 2022-08-09

Profesjonalna Firma Dekarska

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma dekarska świadcząca swoje usługi dekarskie na terenie Małopolskiego i w rejonie Małopolskiego. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Zakliczyn

2022-11-29 do 2022-11-30

Najwyższej Klasy Remontowanie Dachów

Masz zamiar wykonać zlecenie na remontowanie dachów, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m² to wspaniały wybór. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Szczurowa

2023-01-03 do 2023-01-03

Zapytanie o położenie blachodachówki, 151-200m², Brzesko

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: oc...

 • Brzesko

2022-10-03 do 2022-10-11

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe