Wymiana dachu w Kępnie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 805 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 588 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Kępnie

Wymiana dachu Kępno

Piotr Polowy

11 opinii
DACHY SZYMANEK RAFAŁ SZYMANEK - Wymiana dachu Kępno

DACHY SZYMANEK RAFAŁ SZYMANEK

5 opinii
P.P.H.U "STASZAK" Bartłomiej Staszak - Wymiana dachu Kępno

P.P.H.U "STASZAK" Bartłomiej Staszak

1 opinia
"MACHIN" PIOTR SZCZYPKOWSKI - Wymiana dachu Kępno

"MACHIN" PIOTR SZCZYPKOWSKI

1 opinia
Firma Budowlana Mariola Subalska - Wymiana dachu Kępno

Firma Budowlana Mariola Subalska

9 opinii
OLDACH - Wymiana dachu Kępno

OLDACH

Stach-bud - Wymiana dachu Kępno

Stach-bud

BUD-POINT - Wymiana dachu Kępno

BUD-POINT

P.P.H.U. WAL-MAR - Wymiana dachu Kępno

P.P.H.U. WAL-MAR

RAPTOR Usługi Budowlane - Wymiana dachu Kępno

RAPTOR Usługi Budowlane

Najnowsze z 25 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Kępnie

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Kępno

Profesjonalne dekarstwo to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Kępno

2022-10-30 do 2022-11-07

Profesjonalne Remontowanie Dachów Kępno

W przypadku, gdy interesuje Cię zlecenie na profesjonalne remontowanie dachów w rejonie Wielkopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki cementowej, do 150m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej profesjonalnej firmy. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

 • Trębaczów

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapotrzebowanie na kładzenie Eternit, do 150m², Perzów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Eternit Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: wykonanie ...

 • Perzów

2022-08-24 do 2022-09-01

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 430m² , Wieruszów

Wyślij ofertę Klientowi jako dobra firma dekarska świadcząca swoje usługi dekarskie na terenie Wieruszowa i w rejonie powiatu. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wieruszów

2022-09-23 do 2022-10-01

Wysokiej Klasy Remontowanie Dachów

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Bolesławiec

2022-11-14 do 2022-11-22

Solidne Usługi Dekarskie Kępno

Szukasz skrojonego pod Ciebie Klienta? Jako solidny fachowiec wykonujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy wśród firm dekarskich z Dolnośląskiego zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m²". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Stradomia dolna

2022-12-24 do 2023-01-01

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 750m² , Syców

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 750m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka, da...

 • Syców

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, 600m² , Syców

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 600m² Rodzaj budynku: budynek użyteczności publicznej Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie...

 • Syców

2022-09-23 do 2022-10-01

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 750m² , Szczodrów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 750m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Ma...

 • Szczodrów

2022-07-26 do 2022-08-03

Zapotrzebowanie na kładzenie karpiówki, dachówki ceramicznej, 750m² , Szczodrów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 750m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka, da...

 • Szczodrów

2022-07-28 do 2022-08-05

Świetne Usługi Dekarskie

Jeśli usługi dekarskie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m²". Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Doruchów

2022-08-24 do 2022-09-01

Najwyższej Klasy Firma Dekarska Kępno

Skontaktuj się z Klientem jako firma dekarska oferująca swoje usługi dekarskie w miejscowości Ostrzeszów oraz na obszarze Ostrzeszowa. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ostrzeszów

2022-11-06 do 2022-11-14

Perfekcyjne Dekarstwo Kępno

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pr...

 • Ostrzeszów

2022-07-16 do 2022-07-24

Solidny Cieśla Kępno

Zakres zlecenia: Kompleksowa wymiana dachu w starym domu Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatko...

 • Olszyna

2023-01-05 do 2023-01-13

Profesjonalna Naprawa Dachów

Poszukujesz zlecenia jako ekspert od profesjonalnej naprawy dachów w miejscowości Łódzkie lub w rejonie powiatu? Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Łubnice

2022-09-21 do 2022-09-29

Doskonały Remont Dachu

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, do 150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie remontu dachu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Wójcin

2022-10-26 do 2022-11-03

Dobra Firma Dekarska

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 75m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonaw...

 • Dzietrzkowice

2023-01-15 do 2023-01-23

Wyjątkowa Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 40m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: montaż rynien, p...

 • Wołczyn

2022-08-01 do 2022-08-09

Perfekcyjne Usługi Dekarskie

Klient szuka perfekcyjnego cieśli dla siebie i pisze - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m². Jeśli wykonujesz szeroki zakres usług dekarskich w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Namysłów

2022-12-03 do 2022-12-11

Pierwszorzędna Wymiana Pokrycia Dachowego

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prac...

 • Smarchowice śląskie

2022-08-18 do 2022-08-26

Profesjonalna Wymiana Pokrycia Dachowego

Zrealizuj zadanie profesjonalnej wymiany pokrycia dachowego o treści "Zapytanie o prace na dachu, 201-300m²", jako ekspert z miejscowości Namysłów. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że na terenie Namysłowa nie masz sobie równych. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Namysłów

2022-11-27 do 2022-12-05

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 400m² , Namysłów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 400m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Informacje dod...

 • Namysłów

2022-09-02 do 2022-09-05

Cieśla

Usługi dekarskie w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako profesjonalny cieśla poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 301-500m². Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Namysłów

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m², Namysłów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniod...

 • Namysłów

2022-09-04 do 2022-09-12

Dobry Cieśla

Zakres zlecenia: docieplenie komina wymiana częsci pokrycia dachu Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodn...

 • Namysłów

2022-09-06 do 2022-09-14

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe