Wymiana dachu w Gryfinie

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 438 879 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 655 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Gryfinie

Wymiana dachu Gryfino

Fach Bud Tomasz Chomicz

24 opinie
Dekarstwo Zbigniew Madej - Wymiana dachu Gryfino

Dekarstwo Zbigniew Madej

15 opinii
TOTAR ROOFER Tomasz Taratajcio - Wymiana dachu Gryfino

TOTAR ROOFER Tomasz Taratajcio

5 opinii
Hubbud - Wymiana dachu Gryfino

Hubbud

4 opinie
Amk Dachy - Wymiana dachu Gryfino

Amk Dachy

3 opinie
Bogacki sp. z o.o. - Wymiana dachu Gryfino

Bogacki sp. z o.o.

9 opinii
Wielobranżowa Firma Usługowa - Wymiana dachu Gryfino

Wielobranżowa Firma Usługowa

6 opinii
Papa Dach Chojna - Wymiana dachu Gryfino

Papa Dach Chojna

5 opinii
Remonter Tomasz Fryska - Wymiana dachu Gryfino

Remonter Tomasz Fryska

4 opinie
Dariusz Gunia - Wymiana dachu Gryfino

Dariusz Gunia

1 opinia

Najnowsze z 28 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Gryfinie

Najlepszy Remont Dachu Gryfino

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

 • Wysoka gryfińska

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

Rzetelne Usługi Dekarskie Gryfino

Klient, który planuje zakup rzetelnej usługi dekarskiej musi już dziś zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Cedynia

2023-01-07 do 2023-01-15

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 201-300m², Cedynia

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego sprawnym działaniem w miejscowości Zachodniopomorskie. Jako znana firma dekarska wykonaj zlecenie "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 201-300m²" i zapewnij, że realizacja remontu dachu zostanie zakończona szybko. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

 • Cedynia

2023-01-06 do 2023-01-06

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Trzcińsko-Zdrój

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe pra...

 • Trzcińsko-Zdrój

2022-11-18 do 2022-11-26

Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki ceramicznej, 151-200m², Gryfino

Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki ceramicznej, 151-200m²". Jako wiarygodna firma dekarska, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zleceniodawcy przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Gryfino

2022-10-18 do 2022-10-26

Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Chojna

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: Klient nie ...

 • Chojna

2022-09-23 do 2022-10-01

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Chojna

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom szeregowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy ...

 • Chojna

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Stare Brynki

Zrealizuj prace dotyczące fantastycznej naprawy dachów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Zachodniopomorskie lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Stare brynki

2022-08-22 do 2022-08-30

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Mieszkowice

Szukane są perfekcyjne usługi dekarskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z zakresu remontowania dachów, poznaj szczegóły zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Mieszkowice

2022-08-03 do 2022-08-11

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, papy, 151-200m², Gryfino

Nie możesz znaleźć dopasowanego do Twojej firmy zapytania? Jako sprawdzony wykonawca oferujący usługi dekarskie i cieśla bez konkurencji na terenie Gryfina zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o położenie blachy trapezowej, papy, 151-200m²". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Gryfino

2022-07-27 do 2022-08-04

Zlecę prace na dachu, do 150m², Rosnowo

Zakres zlecenia: Wymiana grzybków wentylacyjnych Roben poprawa dachówek eliminacja przecieków Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cerami...

 • Rosnowo

2022-11-07 do 2022-11-15

Profesjonalna Naprawa Dachów Gryfino

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu naprawy dachów wykonaj zlecenie na naprawa dachów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecę wymianę pokrycia dachowego, 19m² . Przedzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Myślibórz

2022-10-23 do 2022-10-31

Usługi Dekarskie

Wyślij ofertę Klientowi jako firma dekarska oferująca swoje usługi dekarskie w miejscowości Myślibórz i na obszarze Myśliborza. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Myślibórz

2023-01-12 do 2023-01-20

Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², Myślibórz

Ten Zleceniodawca poszukuje dobrej firmy od remontu dachu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o położenie blachodachówki, do 150m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Myślibórz

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapotrzebowanie na kładzenie dachówki cementowej, do 150m², Pyrzyce

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe p...

 • Pyrzyce

2022-10-03 do 2022-10-11

Potrzebna firma do prac na dachu, 100m² , Pyrzyce

Jeśli dobra cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako fachowca od remontowania dachów to zrealizuj zlecenie - Potrzebna firma do prac na dachu, 100m² . Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Pyrzyce

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m², Pyrzyce

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jedna strona dwuspadowego Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia ...

 • Pyrzyce

2023-01-24 do 2023-02-01

Profesjonalna Naprawa Dachów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu naprawy dachów wykonaj zlecenie na naprawa dachów. Zapoznaj się ze zleceniem - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Lipiany

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapytanie o położenie blachodachówki, 151-200m², Lipiany

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obr...

 • Lipiany

2022-08-12 do 2022-08-20

Zlecę prace na dachu, 62m² , Brzesko

Zakres zlecenia: Papa Powierzchnia dachu: 62m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: montaż rynien, położenie papy Te...

 • Brzesko

2022-08-29 do 2022-09-06

Profesjonalna Firma Dekarska Gryfino

Wyślij ofertę Klientowi jako profesjonalna firma dekarska świadcząca swoje usługi dekarskie na terenie Zachodniopomorskiego i w rejonie Zachodniopomorskiego. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Kołbaskowo

2022-09-21 do 2022-09-29

Profesjonalne Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace:...

 • Kołbaskowo

2022-09-26 do 2022-10-04

Naprawa Dachów

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa, papa Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceni...

 • Przecław

2022-08-23 do 2022-08-31

Fantastyczne Usługi Dekarskie

Klient, który planuje kupno usługi dekarskiej powinien niezwłocznie zgłosić się do cieśli takiego, jak Ty i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Szczecin

2022-11-01 do 2022-11-09

Najwyższej Klasy Remontowanie Dachów Gryfino

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obróbki ...

 • Szczecin

2022-10-12 do 2022-10-20

Firma Dekarska

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Szczecina. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Szczecin

2022-12-26 do 2023-01-03

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Szczecin

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne walory jako eksperta od naprawy dachów to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Szczecin

2022-11-23 do 2022-12-01

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m², Szczecin

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Materiały zapewnia: Wykonawca Do...

 • Szczecin

2022-12-30 do 2023-01-07

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe