Wymiana dachu w Dąbrowie Górniczej

Porównaj oferty od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 525 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest głównym elementem konstrukcyjnym każdego domu, od którego zależy wiele parametrów całego budynku. Jednocześnie, pokrycie dachowe jest narażone na mnóstwo niekorzystnych czynników pogodowych, takich jak śnieg, deszcze czy mocny wiatr. Mocne wytężenie poszczególnych elementów może spowodować przeciekanie wody oraz pojawianie się grzybów lub owadów. Może to oznaczać, że konieczna będzie naprawa lub wymiana dachu. O tym dlaczego warto rozważyć takie działanie oraz na co zwrócić uwagę dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania. Na naszej stronie znajdziesz też ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego.

W przypadku niewielkich uszkodzeń i dobrego stanu dachu, możliwe jest przeprowadzenie jedynie remontu dachu bez wymiany całej powierzchni. Usługa taka najczęściej jest dużo tańsza i trwa krócej, niż wymiana pokrycia dachowego na zupełnie nowe. Mimo to, do takich zadań warto zatrudnić dobrego fachowca, który oceni stan dachu i stwierdzi, czy naprawa będzie ekonomicznie uzasadniona. Być może sam dach jest już na tyle stary, że w najbliższym czasie i tak konieczna będzie jego wymiana.

W przypadku wymiany dachu na zupełnie nowy, liczyć się trzeba z dużo większymi kosztami. Przede wszystkim, ekipa budowlana będzie musiała zdemontować starą powierzchnię dachową, jednocześnie nie uszkadzając więźby dachowej. Następnie konieczny jest montaż pokrycia dachowego. Wszystko to przeprowadzane jest na dużej wysokości, często pod presją czasu i pogody.

Tania wymiana dachu często generuje większe koszty, niż wynajęcie doświadczonych specjalistów. Jest to spowodowane słabą jakością wykonania, która spowoduje szybsze zużycie się elementów dachu oraz potrzebę jego naprawy. O wiele lepiej finansowo wychodzi zatrudnienie dobrej ekipy budowlanej do budowy dachu lub jego wymiany. Dobrze wykonana usługa zapewni większą wytrzymałość i żywotność pokrycia dachowego. Dodatkowo, można zadbać także o częste mycie dachów oraz ich konserwację. Częsta kontrola stanu pokrycia dachowego pozwala na szybką naprawę elementów, gdy tylko pojawi się problem. Dzięki temu, nie doprowadza się do pojawienia dużych i kosztownych awarii.

Wymiana dachu jest drogim przedsięwzięciem, dlatego wiele osób interesuje się tematem zdobycia dofinansowania. Aktualnie prowadzone są takie działania, jednak najczęściej są one przeznaczone dla osób, które mają dom pokryty azbestem. Materiał ten, stosowany kiedyś chętnie do pokrywania dachów, dziś jest uznawany za silnie trujący. Z tego powodu, osoby chętne na wymianę tego typu dachów mogą liczyć nawet na spore dofinansowania. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości uzyskania wsparcia finansowego przy wymianie dachu. Koszt takiej inwestycji można bowiem odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej, pod warunkiem że wymiana dachu będzie obejmować również jego docieplenie.

Ranking najlepszych specjalistów od wymiany pokrycia dachowego w Dąbrowie Górniczej

Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Fach-Dach Tomasz Flaczyński

29 opinii
P.P.H.U "JÓKA" - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

P.P.H.U "JÓKA"

20 opinii
KOL-BUD - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

KOL-BUD

18 opinii
RAK INVEST (DACHY) - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

RAK INVEST (DACHY)

17 opinii
Raf- Bud Dachy - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Raf- Bud Dachy

10 opinii
"LEMBERG" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

"LEMBERG" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

8 opinii
Janexbud - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Janexbud

7 opinii
Specbud ZUH - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Specbud ZUH

4 opinie
Paweł Porębski - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Paweł Porębski

3 opinie
Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud - Wymiana dachu Dąbrowa Górnicza

Przedsiębiorstwo remontowo-budowlane Por-Bud

2 opinie

Najnowsze z 23 zleceń na wymiany pokryć dachowych w Dąbrowie Górniczej

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: Wykonawca Dodatkowe prace: obró...

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m², Dąbrowa Górnicza

Planujesz wykonać zlecenie na remontowanie dachów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na kładzenie blachodachówki, do 150m² to wspaniały pomysł. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapytanie o prace na dachu, 100m² , Dąbrowa Górnicza

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne cechy jako specjalisty od naprawy dachów to zdecyduj się na wykonanie zlecenia - Zapytanie o prace na dachu, 100m² . Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-14 do 2022-12-22

Rewelacyjny Cieśla Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 100m² Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe prace: ...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-22 do 2022-11-30

Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m², Dąbrowa Górnicza

Jeśli dekarstwo na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient napisał "Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, do 150m²". Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-16 do 2022-11-21

Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m², Dąbrowa Górnicza

Klient szuka fantastycznego cieśli dla siebie i wysłał zapytanie o treści - Szukam ekipy, wymianę pokrycia dachowego, 301-500m². Jeśli realizujesz bogaty zakres usług w konkurencyjnych cenach nawiąż kontakt z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie pożałujesz.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-16 do 2022-11-24

Fantastyczna Naprawa Dachów Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: Papa na cieplo Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: Dach na garazu Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: Folia termozgrzewalna Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Dodatkow...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-13 do 2022-11-21

Perfekcyjne Dekarstwo Dąbrowa Górnicza

Skontaktuj się z Klientem jako perfekcyjny cieśla z bogatym doświadczeniem w temacie dekarstwa. Dla Twojej firmy bycie nagradzanym pozytywnymi opiniami przez Klientów to rzecz powszednia. Przedłóż propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-28 do 2022-11-05

Profesjonalne Dekarstwo

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: 50m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: materiał po st...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-22 do 2022-09-30

Najwyższej Klasy Remontowanie Dachów Dąbrowa Górnicza

Masz zamiar wykonać zlecenie na remontowanie dachów, a nie masz Klienta? Nawiązanie współpracy w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o prace na dachu, do 150m² to wspaniały wybór. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-14 do 2022-09-22

Świetna Firma Dekarska Dąbrowa Górnicza

Olśnij tego Klienta fachowym działaniem w rejonie Dąbrowy Górniczej. Jako znana firma dekarska wykonaj zlecenie o treści "Zlecę wymianę pokrycia dachowego, do 150m²" i dowiedź, że jego realizacja zostanie wykonana szybko. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałe Remontowanie Dachów

Jeśli świadczysz doskonałe usługi dekarskie i remontowanie dachów na terenie miejscowości Dąbrowa Górnicza oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Jeśli chcesz uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się - warto.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-09 do 2022-09-17

Usługi Dekarskie

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Materiały zapewnia: do uzgodnienia Dodatkowe p...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-08 do 2022-09-16

Profesjonalne Dekarstwo

Jako osoba z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny dekarstwa. Klient, który zleca napisał - Zapytanie o położenie papy, do 150m². Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-06 do 2022-09-14

Najwyższej Klasy Firma Dekarska

Dla Klienta wybranie najwyższej klasy firmy dekarskiej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy specjalista działający na terenie Dąbrowy Górniczej, którzy znają się na swojej pracy. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-04 do 2022-09-12

Fantastyczne Remontowanie Dachów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapytanie o położenie dachówki ceramicznej, do 150m²". Zrealizuj zadanie fantastycznego remontowania dachów jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia zleceń z okolic Dąbrowy Górniczej i przyległych miast. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 120m² , Dąbrowa Górnicza

Jeśli atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to Twoje główne walory jako eksperta od naprawy dachów to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapytanie o położenie blachy trapezowej, 120m² . Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-27 do 2022-09-04

Potrzebna firma do prac na dachu, do 150m², Dąbrowa Górnicza

Jeśli perfekcyjne usługi dekarskie w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Klient napisał "Potrzebna firma do prac na dachu, do 150m²". Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-27 do 2022-09-04

Perfekcyjne Dekarstwo

Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: onduline Materiały zapewnia: materiał po stronie zleceniodawcy Do...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-18 do 2022-08-19

Fachowe Usługi Dekarskie

Klient szuka doskonałego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapytanie o położenie papy, 151-200m². Jeśli realizujesz wszechstronne spektrum usług dekarskich w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zapytanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-11 do 2022-08-19

Dobry Cieśla

Remontowanie dachów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w fachu cieśli. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o położenie papy, do 150m², Dąbrowa Górnicza

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: wymiana pokrycia dachowego Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Materiały...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-10 do 2022-08-18

Porządny Remont Dachu

Wykonanie remontu dachu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wymianę pokrycia dachowego, 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-08-01 do 2022-08-09

Otrzymaj zlecenia dla Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe

Najczęstsze pytania o wymianie dachu

Co ile lat należy wymieniać pokrycie dachowe?

O ile dach jest prawidłowo konserwowany i zadbany – może on wytrzymać od 30 do nawet 100 lat. Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe. Najtrwalsze są: dachówka ceramiczna, blacha miedziana, czy blacha cynkowo-tytanowa.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe odświeżenie dachu?

Zamiast wymiany pokrycia dachowego czasem warto zastanowić się nad jego odświeżeniem. Polega to na umyciu dachu wodą pod ciśnieniem oraz ewentualnym pomalowaniu. Ta druga operacja możliwa jest w przypadku dachówki, płyty cementowej, blachy lub dachówki ceramicznej. Czy jednak tego typu zabiegi wraz z niewielkimi pracami remontami wystarczą? Może to być dobry sposób przy takich oznakach jak:

 • brud,
 • nalot,
 • blaknięcie,
 • niewielkie pęknięcia,
 • nierówności pokrycia dachowego (wgięcia i załamania powierzchni),
 • początki korozji, w przypadku dachów blaszanych.

Wymiana dachu jest konieczna z kolei, w przypadku występowania przecieków i poważnych uszkodzeń pokrycia dachowego. Warto zawsze poradzić się specjalisty, czy odświeżenie dachu przyniesie pożądane efekty.

Jaki jest koszt całkowitej wymiany dachu?

Konieczna jest wymiana dachu? Koszt takiej usługi zależny jest od wielu aspektów – między innymi materiału pokrycia dachowego, stanu więźby dachowej oraz wielkości i złożoności samego dachu. Na ceny wpływa także lokalizacja domu – na przykład w Warszawie ceny bywają kilkukrotnie wyższe, niż na wschodzie kraju. Jednak uśredniona cena w całej Polsce wynosi około od 4 do 20 zł za metr kwadratowy. Należy wziąć pod uwagę wysoki poziom inflacji, który wpływa na dynamiczne zmiany cen.

Jeśli posiadasz dach z eternitu, możesz jednak skorzystać z dofinansowania nawet do 20 tys. zł. Inną okazją do taniej wymiany dachu może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej. Jeśli przy okazji wymiany pokrycia dachowego ocieplisz swój dach, koszt takiej inwestycji będziesz mógł odliczyć od podatku.

Gdzie szukać profesjonalistów zajmujących się wymianą dachu?

Wymiana dachu to niełatwe zadanie. Na szczęście w naszym rankingu najlepszych specjalistów możesz znaleźć oferty prawdziwych fachowców w tej dziedzinie. Mają oni pozwolenie na pracę na wysokości, dzięki temu nie będzie stanowiło to dla nich problemu. Natomiast duże doświadczenie pozwala im na błyskawiczną wymianę pokrycia dachowego. Aby uniknąć problemów z pogodą, potrafią oni takie zadanie wykonać w ciągu kilku dni. Jednak tak błyskawiczne tempo wymaga odpowiedniego przygotowania wszystkich potrzebnych materiałów, które będą potrzebne do wymiany dachu. Dlatego przygotuj się na poniesienie dużych kosztów zakupu pokrycia dachowego jeszcze przed przybyciem ekipy.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Firm Wymieniających Pokrycia Dachowe