Roboty ziemne w Złotowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 118 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 548 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Złotowie

Roboty ziemne Złotów

Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora

4 opinie

Przygotowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład Usług Budowlano-Handlowych Leon Suchora ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz ofertę.

Eko-HydorSystem - Staranne Usługi Koparko Ładowarką w Złotowie

Staranne Usługi Koparko Ładowarką w Złotowie

5 opinii

Ten, kto potrzebuje usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do Eko-HydorSystem i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski - Porządne Roboty Ziemne Złotów

Porządne Roboty Ziemne Złotów

4 opinie

Jeśli szukasz najlepszej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Firma Handlowo Usługowa Mirosław Ruszkowski jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Grupa Producentów Rolnych "GOLGRUP" Sp. z o.o. - Profesjonalne Roboty Ziemne Złotów

Profesjonalne Roboty Ziemne

1 opinia

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Grupa Producentów Rolnych GOLGRUP Sp. z o.o. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Kar-Bruk - Rewelacyjne Roboty Ziemne Złotów

Rewelacyjne Roboty Ziemne Złotów

3 opinie

W dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Kar-Bruk. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Drobpol - Perfekcyjny Drenaż Złotów

Perfekcyjny Drenaż

4 opinie

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z Drobpol są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Topbud - Profesjonalne Wykopy Złotów

Topbud

1 opinia

Na wypadek jeśli nadal poszukujesz dobrej firmy od wykopów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Topbud. Złotów to główny obszar ich działania. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Perfect Solution Sp zoo - Doskonałej Jakości Wykopy Złotów

Perfect Solution Sp zoo

Jesteś zdania, że doskonałej jakości wykopy to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Usługi minikoparką Janusz Kołkowski - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Złotów

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi minikoparką Janusz Kołkowski. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

KAJA Karolina i Julian Brewka s.c. - Staranny Drenaż Opaskowy Złotów

KAJA Karolina i Julian Brewka s.c.

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od drenażu opaskowego to wykorzystaj kompetencje KAJA Karolina i Julian Brewka s.c.. Złotów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Złotowie

Roboty Ziemne Złotów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 140m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Radawnica

2023-01-15 do 2023-01-23

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 6000m², Jastrowie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 6000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Jastrowie

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m², Złotów

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksową usługę utwardzenie drogi gruntowej. Zebranie gruntu na głębokość około 25 cm i uzupełnienie zmielonym gruzem, tłuczniem itp. Odcinek dług...

 • Złotów

2022-09-06 do 2022-09-14

Najlepsze Wykop Złotów

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 122m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Śmiardowo złotowskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na prace ziemne, Lipka

Rodzaj prac: Próbny wykop minikoparką w celu ustalenia jakości podłoża Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lipka

2022-08-03 do 2022-08-11

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj prac: Wymiana gruntu, zagęszczenie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lipka

2022-07-28 do 2022-08-05

Rewelacyjne Wykop

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Debrzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Debrzno

Ten Zlecający potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Debrzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Staranne Wykop

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Piła

2022-12-14 do 2022-12-22

Pierwszorzędne Wykop

Ten Klient uważa, że pierwszorzędne wykop to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Złóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś.

 • Piła

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 3 dni temu

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Piła

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Piła

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb, Wałcz

Jeśli wykonujesz zlecenia na doskonałe kopanie w rejonie Wałcza i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Wałcz

2022-11-03 do 2022-11-03

Zapytanie o prace ziemne, Wałcz

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Wałcz

2022-11-21 do 2022-11-29

Najlepsze Wykop

Zakres zlecenia: roboty ziemne, wykopy, podsypki Powierzchnia: 2 budynki (600m2 i 800m2) Termin skorzystania z oferty: do ustalenia z Wykonawcą Oferty: preferowane oferty z okolicy...

 • Wałcz

2022-10-18 do 2022-10-26

Prace Ziemne Złotów

Zakres zlecenia: roboty ziemne, wykopy, podsypki Powierzchnia: 2 budynki (600m2 i 800m2) Termin skorzystania z oferty: do ustalenia z Wykonawcą Oferty: preferowane oferty z okolicy...

 • Wałcz

2022-11-29 do 2022-12-07

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 600m², Czarne

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Pomorskie lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Czarne

2022-09-02 do 2022-09-10

Szukam ekipy do prac ziemnych, Witankowo

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Witankowo

2022-08-16 do 2022-08-24

Znakomite Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Borne Sulinowo

2023-01-29 do 2023-02-05
dodano 3 godziny temu

Doskonałe Kopanie Złotów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: moż...

 • Kruszewo

2023-01-24 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 108m², Nowa Wieś Ujska

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 108m²) Informacje dodatkowe: fundament pod silosy zbożowe Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Pierwszorzędne Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 12m. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-11-17 do 2022-11-25

Staranne Wykop

Starasz się odnaleźć zlecenia jako godny uwagi partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Sępólna Krajeńskiego. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Sępólno Krajeńskie

2022-10-01 do 2022-10-09

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m², Świdwie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 800m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świdwie

2022-10-23 do 2022-10-31

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sępólno Krajeńskie

2022-12-23 do 2022-12-31

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych