Roboty ziemne w Ząbkowicach Śląskich

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Ząbkowicach Śląskich

Roboty ziemne Ząbkowice Śląskie

Perfekcyjny Drenaż

3 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? ADMIL z Ząbkowic Śląskich będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Jakub Tracz TRACZ-KOP - Pierwszorzędne Wykopy Ząbkowice Śląskie

Jakub Tracz TRACZ-KOP

2 opinie

Zrealizowanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Jakub Tracz TRACZ-KOP ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Ogrody - Elfan - Świetny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

Świetny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

6 opinii

Szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj doświadczenie Ogrody - Elfan. Zarezerwuj termin!

Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder - Rewelacyjne Kopanie Studni Ząbkowice Śląskie

Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder

3 opinie

Wybierz tych specjalistów jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do rewelacyjnego kopania studni w miejscowości Ząbkowice Śląskie lub sąsiednim mieście. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

PolBel - Perfekcyjne Studnie Głębinowe Ząbkowice Śląskie

PolBel

2 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od studni głębinowych to trafiłeś w dobre miejsce - PolBel jest do Twoich usług. Ząbkowice Śląskie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ZBYLBRUK Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

3 opinie

Gdy poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z ZBYLBRUK Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - naprawdę warto.

TS-POL - Fantastyczne Wiercenie Studni Ząbkowice Śląskie

Fantastyczne Wiercenie Studni

2 opinie

Nie marnuj energii i zleć swoje zadanie specjalistom od wiercenia studni z Ząbkowic Śląskich. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ZUHP "Zubit" Ireneusz Zieliński - Pierwszorzędne Roboty Ziemne w Ząbkowicach Śląskich

Pierwszorzędne Roboty Ziemne w Ząbkowicach Śląskich

2 opinie

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji ZUHP Zubit Ireneusz Zieliński. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk - Znakomite Studnie Głębinowe Ząbkowice Śląskie

Znakomite Studnie Głębinowe

1 opinia

Zrealizowanie studni głębinowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Bal-Spaw Zdzisław Gazda - Pierwszorzędna Melioracja Ząbkowice Śląskie

Bal-Spaw Zdzisław Gazda

1 opinia

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Bal-Spaw Zdzisław Gazda perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Ząbkowicach Śląskich

Staranne Prace Ziemne Ząbkowice Śląskie

Klient chce wynająć: Mixokret Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Ząbkowice Śląskie

2023-01-21 do 2023-01-29

Wysokiej Klasy Kopanie Ząbkowice Śląskie

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Dolnośląskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Ziębice

2022-12-27 do 2023-01-04

Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Znałeś ...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-11-07 do 2022-11-15

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Stoszowice

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Stoszowice

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapytanie o prace ziemne, Stoszowice

Klient chce wynająć: podnośnik, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-10 Dodatkowe informacje: Bę...

 • Stoszowice

2022-10-06 do 2022-10-14

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

To zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Ciepłowody

2022-09-18 do 2022-09-26

Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Ząbkowice Śląskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 314m², Złoty Stok

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 314m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Złoty Stok

2022-08-12 do 2022-08-20

Zlecenie na prace ziemne, Ząbkowice Śląskie

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: wyrówna...

 • Ząbkowice Śląskie

2022-07-19 do 2022-07-27

Zapytanie o prace ziemne, Ciepłowody

Przygotowanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

 • Ciepłowody

2022-07-19 do 2022-07-27

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 3600m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Piława dolna

2022-08-13 do 2022-08-21

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: Korytowanie, wykopanie fundamentów i stop fundamentowych, niwelacja terenu z wywozem Informacje dodatkowe: Zlecę ok -3000m3 wykorytowania pod budynek usługowo handlowy, oraz wykopania ław fundamentowych i stop fundam...

 • Piława Górna

2022-07-28 do 2022-08-05

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebuję wykopać studnię, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Paczków

2023-01-10 do 2023-01-18

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Humus, wykop pod fundament, zasypka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Paczków

2022-10-31 do 2022-11-08

Profesjonalne Wykop Ząbkowice Śląskie

Klient chce wynająć: Hds Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 3 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Ząbkowice śląskie

2023-01-24 do 2023-02-01

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Uciechów Ul Lipowa Powiat Dzierżoniów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Informacje dodatkowe: Głębokość 80cm pod kabel zasilający dom Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Uciechów Ul Lipowa Powiat Dzierżoniów

2022-11-21 do 2022-11-29

Solidne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 70m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu pod płyty fundamentowe Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-01...

 • Stary wielisław

2022-12-15 do 2022-12-23

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Dzierżoniów

Klient napisał "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Dzierżoniowa i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dzierżoniów

2023-01-17 do 2023-01-18

Solidne Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Dzierżoniów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 8 dni temu

Najlepsze Prace Ziemne

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Dzierżoniów

2022-09-08 do 2022-09-16

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 200m², Dzierżoniów

To zlecenie o treści - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dzierżoniów oraz przyległych powiatów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Dzierżoniów

2022-09-12 do 2022-09-20

Solidne Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 3500m²) Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe wykonanie zbiornika retencyjnego , pow 3500m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z...

 • Dzierżoniów

2022-09-01 do 2022-09-09

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zapytanie o prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dzierżoniów

2023-01-13 do 2023-01-21

Doskonałej Jakości Wykop

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Przeworno

2022-11-23 do 2022-11-25

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 28m², Dobrocin

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 28m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dobrocin

2023-01-17 do 2023-01-25

Roboty Ziemne

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Wykonanie wykopu pod fundament 70m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Kłodzko

2022-10-27 do 2022-11-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych