Roboty ziemne w Wolsztynie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 392 323 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 317 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wolsztynie

Roboty ziemne Wolsztyn

Znakomite Studnie Głębinowe Wolsztyn

11 opinii

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od studni głębinowych to wykorzystaj kompetencje NOWAK Dariusz Nowak. Wolsztyn i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Projektowanie i Budowa Ogrodow - Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Wolsztynie

Wysokiej Klasy Kopanie Studni w Wolsztynie

5 opinii

Bez oporów zleć zadanie wysokiej klasy kopania studni profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wolsztyna i sąsiednich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. - Perfekcyjny Drenaż Opaskowy Wolsztyn

DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k.

5 opinii

Firma DOMO-BEST Sp. z o.o. Sp.k. świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Wolsztyna i okolic. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

FU Bruk-Bol Bolesław Białecoki - Znakomite Roboty Ziemne Wolsztyn

FU Bruk-Bol Bolesław Białecoki

1 opinia

Firma FU Bruk-Bol Bolesław Białecoki oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Wolsztyna i okolic. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

P.D DROBUD Dawid Marszałek - Najlepsze Roboty Ziemne Wolsztyn

P.D DROBUD Dawid Marszałek

1 opinia

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? P.D DROBUD Dawid Marszałek z Wolsztyna będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Firma Ogólnobudowlana - Profesjonalne Roboty Ziemne Wolsztyn

Firma Ogólnobudowlana

2 opinie

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Firma Ogólnobudowlana dadzą wskazówki i znajdą najlepsze rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Zielona Pasja - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Wolsztyn

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Wolsztyn

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką Zielona Pasja wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

usługi minikoparką i wiercenie studni głębinowych - Znakomite Usługi Koparko Ładowarką Wolsztyn

Znakomite Usługi Koparko Ładowarką

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką usługi minikoparką i wiercenie studni głębinowych wyróżnia się w swoim rejonie. Sławę oddają opinie zadowolonych zleceniodawców. Nie czekaj i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA Tadeusz Małyska - Staranne Roboty Ziemne Wolsztyn

FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA Tadeusz Małyska

Jeżeli poszukujesz ekspertów od robót ziemnych to skorzystaj z doświadczenia FIRMA REMONTOWO BUDOWLANA Tadeusz Małyska. Wolsztyn i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

P.H. Damper - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Wolsztyn

P.H. Damper

P.H. Damper oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Wolsztyna oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Wolsztynie

Szukam ekipy do prac ziemnych, Wolsztyn

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 3 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: ponad miesiąc Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: skarpo...

 • Wolsztyn

2022-10-23 do 2022-10-31

Doskonałe Kopanie Wolsztyn

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 9999mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wolsztyn

2022-10-20 do 2022-10-20

Zapytanie o prace ziemne, Reklinek

Wybierz zlecenie dotyczące pierwszorzędnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Wielkopolskiego lub okolicy. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Reklinek

2022-08-24 do 2022-08-24

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 70m², Zaborówiec

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 70m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zaborówiec

2022-07-27 do 2022-08-04

Wykonanie wykopu pod fundament 35m², Uście

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Uście

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecę wykonanie studni, Puszczykowo

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 13m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Puszczykowo

2022-12-25 do 2023-01-02

Kopanie

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Puszczykowo

2023-01-08 do 2023-01-16

Wyjątkowe Kopanie

Jeśli tylko interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe kopanie w rejonie Wielkopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 35m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Świętno

2022-10-03 do 2022-10-11

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 35mb, Włoszakowice

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 35mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włoszakowice

2022-10-05 do 2022-10-11

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Wolsztyn

To zapytanie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 200m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Lubuskie i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Chwalim

2022-10-25 do 2022-11-02

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 7m, Grodzisk Wielkopolski

Ten Klient myśli, że rewelacyjne roboty ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 7m". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zaprezentuj wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Grodzisk Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Porządne Prace Ziemne

Ten Zlecający w dalszym ciągu poszukuje profesjonalistów od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne wykopanie stawu pow. 300m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Śmigiel

2022-09-04 do 2022-09-12

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Łodzi i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Łódź

2022-11-04 do 2022-11-12

Pierwszorzędne Wykop Wolsztyn

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: Pogłębienie oczka wodnego przy granicy miejscowości Kuślin termin do uzgodnienia Aktualne przybliżone wymiary ~ 300m2 30mx10m głębokość 2m od poziomu ziemi A...

 • Nowy Tomyśl

2022-10-09 do 2022-10-17

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Nowy Tomyśl

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Tomyśla i z sąsiednich miast. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Nowy Tomyśl

2023-01-14 do 2023-01-21

Wyjątkowe Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Zlecenie wykonanie systemu do rozsaczenia wody opadowej na osiedlu. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Tomyśl

2022-08-21 do 2022-08-29

Rewelacyjne Prace Ziemne

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Nowy Tomyśl

2022-09-19 do 2022-09-27

Doskonałe Wykop

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Nowy Tomyśl

2022-10-29 do 2022-11-06

Wykop

Ten Klient uważa, że porządne wykop to nieproste zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Bojadła

2022-07-18 do 2022-07-26

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Grodzisk Wielkopolski, M. Snowidowo

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Grodzisk Wielkopolski, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Grodzisk Wielkopolski, m. Snowidowo

2022-09-09 do 2022-09-17

Porządne Prace Ziemne

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Wschowa

2022-08-25 do 2022-09-02

Roboty Ziemne Wolsztyn

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Witam do zrobienia drenaz wokół domu niwelacja terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Zbąszynek

2022-08-05 do 2022-08-13

Zlecę wykonanie drenażu dł. 5mb, Zbąszynek

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie drenażu dł. 5mb". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Zbąszynek

2022-07-23 do 2022-07-31

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 200mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Zbąszynek

2022-10-15 do 2022-10-23

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m², Kościan

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Kościan

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Droszków

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najlepsze kopanie w rejonie Lubuskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Droszków

2023-01-18 do 2023-01-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych