Roboty ziemne w Wieliczce

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 355 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 513 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wieliczce

Roboty ziemne Wieliczka

Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD

57 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Wieliczka

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii

Według Ciebie pierwszorzędne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

DIGGER-TRANS - Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Wieliczka

Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Wieliczka

6 opinii

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DIGGER-TRANS ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Wieliczka

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak

5 opinii

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką BB TIDINESS Bartosz Baszczak wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

F. H. U. Adrian Wojtycza - Porządny Drenaż Opaskowy Wieliczka

Porządny Drenaż Opaskowy

5 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie drenażu opaskowego i zatrudnij F. H. U. Adrian Wojtycza. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Rafał Zieliński - Fantastyczne Wiercenie Studni Wieliczka

Fantastyczne Wiercenie Studni

5 opinii

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze atuty przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,, - Fantastyczne Kopanie Studni w Wieliczce

Fantastyczne Kopanie Studni w Wieliczce

3 opinie

Wiele długich lat pracownicy firmy Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana OLBUD wykonują usługi z zakresu kopania studni, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Zarezerwuj termin!

Kop-Invest roboty ziemne - Świetne Roboty Ziemne Wieliczka

Świetne Roboty Ziemne Wieliczka

2 opinie

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Kop-Invest roboty ziemne perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

BUD-BRUK Roman Waśniowski - Profesjonalne Wiercenie Studni Wieliczka

BUD-BRUK Roman Waśniowski

2 opinie

Wiele długich lat pracownicy firmy BUD-BRUK Roman Waśniowski wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Bzdyl-Trans - Rzetelne Usługi Koparko Ładowarką Wieliczka

Bzdyl-Trans

1 opinia

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi koparko ładowarką Bzdyl-Trans przewyższa konkurentów. Reputację oddają oceny zachwyconych odbiorców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 44 zleceń na prace ziemne w Wieliczce

Wykop Wieliczka

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Zabierzów Bocheński

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Solidne Prace Ziemne Wieliczka

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 2m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Chobot

2023-01-16 do 2023-01-26

Roboty Ziemne Wieliczka

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: 80cm pod fundament Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

 • Wieliczka

2023-01-14 do 2023-01-22

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: Wykonanie rowu melioracyjnego dl 28m wraz z odsączeniem na pow. 4ar Informacje dodatkowe: Wszelkie dodatkowe informacje na e-mail i tel. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Przebieczany

2023-01-09 do 2023-01-17

Znakomite Prace Ziemne

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 30mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Wieliczka

2023-01-08 do 2023-01-16

Zlecenie na prace ziemne, Niepołomice

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Małopolskiego na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Niepołomice

2023-01-04 do 2023-01-12

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 800m², Janowice

Przygotowanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 800m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Janowice

2023-01-03 do 2023-01-11

Fantastyczne Kopanie Wieliczka

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam ekipy do prac ziemnych". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Wieliczki i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wieliczka

2022-12-08 do 2022-12-16

Znakomite Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 125m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Chorągwica

2022-11-10 do 2022-11-17

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Kłaj

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 15mb) Informacje dodatkowe: 0.7m pod instalację gazową Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kłaj

2022-11-06 do 2022-11-14

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 800m²) Informacje dodatkowe: Wykopanie studni chłonnej do istniejącego zbiornika na deszczówkę oraz wyrównanie terenu po budowie Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-07...

 • Gdów

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wieliczka

Rodzaj prac: zerwanie betonu Informacje dodatkowe: zerwanie i wywóz betonu na 9 arach. grubosc betonu okolo 30-40 cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wieliczka

2022-10-27 do 2022-10-28

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wieliczka

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Wieliczki? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Wieliczka

2022-10-25 do 2022-09-20

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 40mb, Niepołomice

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 40mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Niepołomice

2022-10-22 do 2022-10-30

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 245mb, Węgrzce Wielkie

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 245mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Węgrzce Wielkie

2022-10-19 do 2022-10-27

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m², Wieliczka

Ten Klient nadal szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Wieliczka

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecenie na prace ziemne, Wieliczka

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Wieliczka

2022-10-05 do 2022-10-13

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1300m², Wieliczka

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1300m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie działki , zasypanie dołu , wyszarpywanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wieliczka

2022-10-05 do 2022-10-13

Rewelacyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że rewelacyjne prace ziemne to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Niepołomice

2022-09-21 do 2022-09-29

Perfekcyjne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 30mb". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Małopolskiego i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Węgrzce Wielkie

2022-09-19 do 2022-09-19

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli wciąż jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie studni. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Dąbrowa

2022-09-06 do 2022-09-14

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kłaj

2022-09-05 do 2022-09-13

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 80m², Niepołomice

Zleceniodawca napisał "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 80m²". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Małopolskiego i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Niepołomice

2022-09-03 do 2022-09-11

Znakomite Wykop

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Wieliczka

2022-09-02 do 2022-09-10

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 9999m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Zabawa

2022-08-26 do 2022-09-03

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Wieliczki i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Wieliczka

2022-08-24 do 2022-09-01

Najwyższej Klasy Kopanie

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 50mb". Zrealizuj zadanie najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Małopolskiego i okolicznych miast. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Kokotów

2022-08-23 do 2022-08-31

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zakrzów

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5m², Śledziejowice

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Małopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 5m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Wybierz numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

 • Śledziejowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Kopanie

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Potrzebuję wykopać studnię", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Niepołomice

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 60mb, Zakrzów

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 60mb", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Zakrzów

2022-08-18 do 2022-08-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych