Roboty ziemne w Wałczu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 388 311 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 122 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Wałczu

Roboty ziemne Wałcz

Porządna Melioracja

3 opinie

Gdy poszukujesz znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Z.U.R.B IW-BUD Sylwester Owczarek są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski - Solidne Studnie Głębinowe Wałcz

Solidne Studnie Głębinowe

2 opinie

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij MASKIN Roboty ziemne Przemysław Ślusarski. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Maskin Roboty Ziemne - Fantastyczna Niwelacja Terenu w Wałczu

Fantastyczna Niwelacja Terenu w Wałczu

6 opinii

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu specjalistom firmy Maskin Roboty Ziemne z miejscowości Wałcz. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Wałcza nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

IMPERIAL FOREST - Staranne Wykopy Wałcz

IMPERIAL FOREST

1 opinia

Już od kilku lat pracownicy firmy IMPERIAL FOREST oferują usługi z zakresu niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Las-Bud - Perfekcyjne Wykopy Wałcz

Las-Bud

2 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij Las-Bud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Szymon - Fantastyczne Kopanie Stawów Wałcz

Szymon

1 opinia

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Wałcza. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

M-System - Doskonałe Wiercenie Studni Wałcz

M-System

9 opinii

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to główne zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest wiercenie studni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

PPHU Agras Radosław Sydonowicz - Najlepsze Prace Ziemne Wałcz

PPHU Agras Radosław Sydonowicz

1 opinia

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od prac ziemnych to skorzystaj z kwalifikacji PPHU Agras Radosław Sydonowicz. Wałcz i okolice to główny obszar ich działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich " Grzech-Bud" - Rewelacyjne Kopanie Stawów Wałcz

Rewelacyjne Kopanie Stawów Wałcz

1 opinia

Powierz zadanie kopania stawów ekspertom firmy Firma-Usług Blacharsko-Dekarskich Grzech-Bud z miejscowości Wałcz. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Wałcza nie mają sobie równych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

KAMAD usługi ogólnobudowlane - Świetne Wykopy Wałcz

Świetne Wykopy Wałcz

2 opinie

KAMAD usługi ogólnobudowlane świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Wałcz i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 29 zleceń na prace ziemne w Wałczu

Świetne Prace Ziemne Wałcz

Zakres zlecenia: roboty ziemne, wykopy, podsypki Powierzchnia: 2 budynki (600m2 i 800m2) Termin skorzystania z oferty: do ustalenia z Wykonawcą Oferty: preferowane oferty z okolicy...

 • Wałcz

2022-11-29 do 2022-12-07

Rewelacyjne Prace Ziemne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: moż...

 • Wałcz

2022-11-21 do 2022-11-29

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb, Wałcz

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Wałcz bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Wałcz

2022-11-03 do 2022-11-03

Kopanie Wałcz

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 560m²) Informacje dodatkowe: Niwelacja terenu działki Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Drzewoszewo

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecenie na roboty ziemne, wykopy, podsypki, Wałcz

Zakres zlecenia: roboty ziemne, wykopy, podsypki Powierzchnia: 2 budynki (600m2 i 800m2) Termin skorzystania z oferty: do ustalenia z Wykonawcą Oferty: preferowane oferty z okolicy...

 • Wałcz

2022-10-18 do 2022-10-26

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Tuczno Pierwsze

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Zachodniopomorskiego bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tuczno pierwsze

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam ekipy do prac ziemnych, Witankowo

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Witankowo

2022-08-16 do 2022-08-24

Zlecenie na prace ziemne, Przelewice

Klient chce wynająć: Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Demontaż belek stropo...

 • Przelewice

2022-11-23 do 2022-12-01

Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Wielkopolskiego i okolic. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Trzcianka

2022-08-16 do 2022-08-24

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 680m², Żabin

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 680m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Żabin

2022-08-17 do 2022-08-25

Zapytanie o wykopanie studni, Zatom

Ten Klient jest zdania, że najlepsze prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykopanie studni". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Zatom

2022-08-14 do 2022-08-22

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb, Piła

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 20mb", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Piła

2022-12-14 do 2022-12-22

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Piła

Rodzaj prac: budowa parkingu Informacje dodatkowe: Budowa parkingu, roboty ziemne, drenaż, położenie płyt betonowych Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Piła

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 10:11

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Dół Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Piła

2022-09-27 do 2022-10-05

Solidne Roboty Ziemne Wałcz

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie studni". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Czaplinek

2022-08-14 do 2022-08-22

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: moż...

 • Kruszewo

2023-01-24 do 2023-01-25

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 108m², Nowa Wieś Ujska

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Nowa wieś ujska

2022-09-15 do 2022-09-23

Rewelacyjne Wykop Wałcz

Klient chce wynająć: Spychacz Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyrównanie teren...

 • Wieleń

2022-07-13 do 2022-07-21

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb, Mężyk

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Formalności wykop ułożenie kabla 10 m.do skrzynki rozdzielczej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Mężyk

2022-09-20 do 2022-09-28

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 122m², Śmiardowo Złotowskie

Zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 122m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Śmiardowo złotowskie

2022-08-29 do 2022-09-06

Doskonałe Roboty Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 36m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

 • Czarnków

2022-10-31 do 2022-11-08

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 6000m², Jastrowie

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 6000m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Już nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Jastrowie

2023-01-08 do 2023-01-16

Solidne Kopanie

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnego kopania od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Wielkopolskiego lub okolicy. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Krzyż Wielkopolski

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapytanie o prace ziemne, Drawsko Pomorskie

Rodzaj prac: Roboty ziemne Informacje dodatkowe: Wykonanie robót ziemnych w okolicy miejscowości Drawsko Pomorskie (województwo zachodniopomorskie) Zakres robót: I ROBOTY ZIEMNE 1) usunięcie warstwy nasypów niekontrolowanych o gr...

 • Drawsko Pomorskie

2022-11-14 do 2022-11-22

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 6000m², Drawsko Pomorskie

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Drawska Pomorskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Drawsko Pomorskie

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę wykonanie studni, Drawsko Pomorskie

Rodzaj studni: Odwiert Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: działka Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Drawsko Pomorskie

2022-07-28 do 2022-08-05

Wykonanie wykopu pod fundament 93m², Radacz

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 93m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Radacz

2022-09-08 do 2022-09-16

Wyrównanie terenu o pow. 800m², Szczycienko

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 800m²) Informacje dodatkowe: Zlecę rozplantowanie ziemi pozostałej po wykopie stawu. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Szczycienko

2022-12-26 do 2023-01-03

Szukam ekipy do prac ziemnych, Dołgie

Rodzaj prac: wykop pod płytę Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-30...

 • Dołgie

2023-01-01 do 2023-01-09

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych