Roboty ziemne w Śremie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 178 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 473 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Śremie

Roboty ziemne Śrem

M-K-PARTNER Marek Sawicki

1 opinia

Według Ciebie znakomite roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

M-bud-S - Staranne Roboty Ziemne Śrem

Staranne Roboty Ziemne Śrem

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz starannej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Piotr Nagórniewicz - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Śrem

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Śrem

4 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Piotr Nagórniewicz z Śremu będzie najszybszą drogą. Tylko krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak - Profesjonalne Kopanie Stawów Śrem

Profesjonalne Kopanie Stawów

3 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego kopania stawów z Śremu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Firma ogólnobudowlana Lukasz Jedrzejczak jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

Budeximdevelopment - Rewelacyjne Roboty Ziemne w Śremie

Rewelacyjne Roboty Ziemne w Śremie

1 opinia

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Budeximdevelopment. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Recabud s. c. L. Reca & R. Reca - Rewelacyjna Melioracja Śrem

Recabud s. c. L. Reca & R. Reca

1 opinia

W przypadku, gdy potrzebujesz rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Elektryk - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Śrem

Elektryk

1 opinia

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Elektryk. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

Usługi Budowlane&Remontowe - Perfekcyjne Roboty Ziemne Śrem

Usługi Budowlane&Remontowe

1 opinia

Firma Usługi BudowlaneRemontowe świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Śremu oraz przyległych powiatów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Zakład ogólnobudowlany- "MIDI'' - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Śrem

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

4 opinie

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład ogólnobudowlany- MIDI ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zobacz!

Firma Usługowa STAN-KOP Małgorzata Pachulska - Tanie Usługi Minikoparką Śrem

Tanie Usługi Minikoparką

Ten, kto planuje zakup usługi minikoparką musi już dziś zgłosić się do Firma Usługowa STAN-KOP Małgorzata Pachulska i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 30 zleceń na prace ziemne w Śremie

Szukam ekipy do prac ziemnych, Dolsk

Zleceniodawca napisał "Szukam ekipy do prac ziemnych". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Wielkopolskiego i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Dolsk

2023-01-16 do 2023-01-24

Wyjątkowe Kopanie Śrem

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 1000m²". Wykonaj zlecenie wyjątkowego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Wielkopolskiego i okolicznych miast. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Książ Wielkopolski

2022-12-03 do 2022-12-11

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Dolsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dolsk

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecę prace ziemne, Bronisławki

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Bronisławki

2023-01-23 do 2023-01-23

Solidne Kopanie

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: Dźwig, HDS Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022...

 • Bronisławki

2022-12-07 do 2022-12-15

Wysokiej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1200m²) Informacje dodatkowe: Poszukuję kogoś do wyrównania działki około 1200 m2. W ramach usługi rozwiezienie ziemi po wykopie pod dom i poskromienie trawy/zielska (działka skoszona)...

 • Radzewo

2022-08-29 do 2022-08-29

Prace Ziemne Śrem

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Wykop fundamentów pod świetlicę wiejską w Skrzynkach gm. Kórnik Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kórnik

2023-01-09 do 2023-01-17

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 2500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Gostyń

2022-09-02 do 2022-09-10

Porządne Roboty Ziemne Śrem

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 450mb, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 25m, Gostyń

To zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie studni kopanej, 25m jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gostyń i z sąsiednich miast. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Gostyń

2022-12-14 do 2022-12-22

Zlecenie na prace ziemne, Gostyń

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Gostyń

2022-10-25 do 2022-11-02

Wykop Śrem

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Mosina

2022-12-02 do 2022-12-05

Wyrównanie terenu o pow. 500m², Mosina

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Wyrównanie terenu o pow. 500m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Mosina

2022-12-02 do 2022-12-05

Roboty Ziemne

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Środa Wielkopolska

2022-10-19 do 2022-10-27

Najlepsze Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 5m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

 • Środa Wielkopolska

2022-12-13 do 2022-12-21

Profesjonalne Prace Ziemne

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Środa Wielkopolska

2022-11-09 do 2022-11-17

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 5m², Środa Wielkopolska

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne zalety jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 5m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Środa Wielkopolska

2022-12-19 do 2022-12-27

Zlecę prace ziemne, Środa Wielkopolska

Zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Środa Wielkopolska oraz przyległych powiatów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Środa Wielkopolska

2022-10-24 do 2022-11-01

Porządne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Zdjęcie ziemi i wykop pod fundamenty Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Daszewice

2022-09-21 do 2022-09-29

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m², Kościan

Na wypadek jeśli jako ekspert od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Kościan

2022-08-18 do 2022-08-26

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Wykop pod piwnicę prefabrykowaną i położenie bruku Informacje dodatkowe: Wymiary zbiornika: 2,4 x 3 x 2,2. Głębokość wykopu prawdopodobnie 2.5m. Prawdopodobnie wymagany szalunek przy obu dłuższych bokach (krawędź wyk...

 • Koninko

2022-07-27 do 2022-08-04

Najlepsze Wykop

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Borówiec

2023-01-05 do 2023-01-13

Szukam ekipy do prac ziemnych, Dachowa

Rodzaj prac: sprzątanie budowy Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Do wykonania jest sprzątanie budowy w miejscowości Dachowa (gmina Kórnik). Praca na 3-4 godziny. Potrzebna koparko-ładowarka. Zapraszam do kontaktu. Termin rozpoc...

 • Dachowa

2022-07-28 do 2022-08-05

Dam zlecenie na wykopanie studni, Kamionki

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Kamionki

2022-07-28 do 2022-08-05

Staranne Wykop

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 210m²) Informacje dodatkowe: Droga polna, ze spadkiem i grząska po ulewach. Poziom drogi może zostać podniesiony względem obecnego poziomu, więc nie wymaga dużego korytowania. Utwardze...

 • Tulce

2022-08-23 do 2022-08-31

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: Rozbicie koparką kupy zabetonowanego gruzu i załadowanie do kontenera Informacje dodatkowe: Wykorzystanie koparki z młotem do rozbicia zabetonowanej kupy gruzu oraz placków betonu i wrzucenia całości do kontenera. W ...

 • Tanibórz

2022-09-30 do 2022-10-08

Zapytanie o prace ziemne, Reklinek

Klient napisał "Zapytanie o prace ziemne". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Wielkopolskiego i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Reklinek

2022-08-24 do 2022-08-24

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Odprowadzenie wody z rynien, wkopanie zbiornika na deszczówkę 3m3, długość wykopów ok 70mb. Usługa mini koparką + montaż rur drenarskich i zbiornika. Kąkolewo...

 • Kąkolewo

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1100m², Rosnówko

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Wielkopolskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Rosnówko

2023-01-29 do 2023-02-06

Zapytanie o prace ziemne, Poznań Komorniki

Wciąż możesz odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Poznań Komorniki

2022-08-08 do 2022-08-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych