Roboty ziemne w Sochaczewie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 974 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 149 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Sochaczewie

Roboty ziemne Sochaczew

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Sochaczew

14 opinii

Jeżeli jeszcze szukasz dobrej firmy od robót ziemnych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KOPTECH Marek Buczek. Sochaczew i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - sprawdź!

Rafał Sumiński - Solidne Roboty Ziemne w Sochaczewie

Solidne Roboty Ziemne w Sochaczewie

3 opinie

Poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Rafał Sumiński. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

OSBUD LESZEK OSIK - Najlepsze Roboty Ziemne Sochaczew

Najlepsze Roboty Ziemne

1 opinia

Firma OSBUD LESZEK OSIK świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Sochaczew i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

AFKOP - Perfekcyjne Kopanie Stawów Sochaczew

AFKOP

1 opinia

Od wielu lat pracownicy firmy AFKOP oferują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Merces - Fantastyczne Kopanie Studni Sochaczew

Merces

34 opinie

Zleć zadanie kopania studni profesjonalistom firmy Merces z miejscowości Sochaczew. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Sochaczewa nie mają sobie równych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Andrzej Hetmanowski Zakład Usług Hydraulicznych - Porządny Drenaż Opaskowy Sochaczew

Porządny Drenaż Opaskowy Sochaczew

6 opinii

Myślisz, że solidne roboty ziemne to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Andrzej Hetmanowski Zakład Usług Hydraulicznych poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę.

PRO-BUD Piotr Krysiak - Rewelacyjne Prace Ziemne Sochaczew

Rewelacyjne Prace Ziemne

1 opinia

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od prac ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z PRO-BUD Piotr Krysiak. Sochaczew to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Wonderland - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Sochaczew

Wonderland

7 opinii

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi koparko ładowarką Wonderland wyróżnia się w swoim rejonie. Renomę tworzą opinie zadowolonych Klientów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

BROS-BUD - Najlepsze Kopanie Stawów Sochaczew

BROS-BUD

11 opinii

Szukasz specjalistów od najlepszego kopania stawów w miejscowości Sochaczew lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

WOLTPOL Łukasz Woźniak - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Sochaczew

WOLTPOL Łukasz Woźniak

5 opinii

Firma WOLTPOL Łukasz Woźniak to wybitni specjaliści z branży pierwszorzędnych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Sochaczewa i okolicznych miast. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Sochaczewie

Perfekcyjne Prace Ziemne Sochaczew

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: TEL660•••••••• Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sochaczew

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Sochaczew

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Sochaczew

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 124m², Sochaczew

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 124m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Sochaczew

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Maszna

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Maszna

2023-01-23 do 2023-01-31

Wysokiej Klasy Kopanie Sochaczew

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Mazowieckiego i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Maszna

2023-01-22 do 2023-01-22

Staranne Wykop Sochaczew

Zleceniodawca poszukuje doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Wyrównanie terenu o pow. 850m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Sochaczew

2023-01-20 do 2023-01-28

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Teresin, Nowa Piasecznica

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na prace ziemne, Teresin", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Teresin, Nowa Piasecznica

2023-01-10 do 2023-01-18

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Giżyce

Zrealizuj zadanie wysokiej klasy kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Mazowieckie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Giżyce

2022-11-11 do 2022-11-19

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Sochaczew

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Przedzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Sochaczew

2022-10-24 do 2022-11-01

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m², Iłów

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Iłów

2022-10-23 do 2022-10-31

Zapytanie o prace ziemne, Sochaczew

Rodzaj prac: zewnętrzne instalacje wody, kanalizacji Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do wykonania zewnętrznych instalacji sanitarnych do centrum handlowo-usługowego w Sochaczewie z możliwością późniejszej realizacji instal...

 • Sochaczew

2022-10-19 do 2022-11-10

Zlecę prace ziemne, Sochaczew

Rodzaj prac: Instalacje wod-kan zewnętrzne Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy do wykonania zewnętrznych instalacji sanitarnych do centrum handlowo-usługowego w Sochaczewie. Zainteresowanych proszę o kontakt. Na adres mailowy ...

 • Sochaczew

2022-09-22 do 2022-09-30

Staranne Roboty Ziemne Sochaczew

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

 • Stare budy

2022-09-08 do 2022-09-16

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m², Sochaczew

Przyjmij usługę pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m²", jako specjalista z miejscowości Sochaczew. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Sochaczewa jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Sochaczew

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Sochaczew

To zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1000m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Sochaczewa oraz przyległych powiatów. Zaproponuj termin już teraz!

 • Sochaczew

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapytanie o wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej, Sochaczew

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Sochaczew bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Sochaczew

2022-08-19 do 2022-09-02

Szukam ekipy do wykopania studni, Brochów

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: brak Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brochów

2022-08-17 do 2022-08-25

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 2030m², Sochaczew

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 2030m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Pokaż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Sochaczew

2022-08-12 do 2022-08-20

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Wykonanie przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Sochaczewa i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Sochaczew

2022-08-10 do 2022-08-18

Pierwszorzędne Kopanie

Klient napisał "Wyrównanie terenu o pow. 500m²". Zrealizuj zlecenie pierwszorzędnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z okolic Sochaczewa i przyległych miast. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

 • Sochaczew

2022-07-24 do 2022-07-24

Kopanie

Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m²", jako ekspert z miejscowości Mazowieckie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Mazowieckiego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Czerwińsk nad Wisłą

2022-08-04 do 2022-08-12

Wykop

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Mazowieckie oraz przyległych powiatów. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Wychódźc

2022-11-07 do 2022-11-15

Zlecenie na prace ziemne, Słubice

Rodzaj prac: Oczyszczanie rowu Informacje dodatkowe: Usunięcie zarośli z rowu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Słubice

2022-08-01 do 2022-08-09

Świetne Roboty Ziemne

Klient poszukuje dobrej współpracy, pisząc - Wyrównanie terenu o pow. 300m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Kampinos

2022-11-27 do 2022-12-05

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gawartowa Wola

Szukasz zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu najlepszego kopania z Mazowieckiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Już teraz skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Gawartowa wola

2022-09-03 do 2022-09-11

Wyrównanie terenu o pow. 1500m², Kampinos

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kampinos

2023-01-13 do 2023-01-21

Szukam ekipy do prac ziemnych, Nieborów

Rodzaj prac: Zjazd na posesję Informacje dodatkowe: Zjazd przez rów Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nieborów

2022-10-11 do 2022-10-19

Pierwszorzędne Kopanie

Wykonaj zadanie pierwszorzędnego kopania o treści "Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 50mb", jako specjalista z miejscowości Łódzkie. Ujmij klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Łódzkiego jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Nieborów

2023-01-24 do 2023-02-01

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Nieborów

Rodzaj prac: Mostek nad rowem melioracyjnym Informacje dodatkowe: Ułożenie rury w rowie,wraz z kołnierzem, zasypianie, kruszywo, wyjazd na działkę wykończenie po bokach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nieborów

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m², Bednary-Wieś

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 100m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Łódzkiego na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Bednary-Wieś

2022-08-08 do 2022-08-16

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Łowicz

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Łowicz

2022-08-28 do 2022-09-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych