Roboty ziemne w Płocku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 059 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 049 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Płocku

Roboty ziemne Płock

HYDROMAR

9 opinii

Zleć usługę niwelacji terenu ekspertom z miejscowości Płock. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Płocka nie mają sobie równych. Ustal pasujący termin!

Piotr Linowski LINBUD - Solidne Studnie Głębinowe Płock

Piotr Linowski LINBUD

4 opinie

Uważasz, że solidne studnie głębinowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Piotr Linowski LINBUD dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Mac-kop - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Płock

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Płock

3 opinie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mac-kop z Płocka jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

SAŁEX Michał Sałęga - Rewelacyjne Kopanie Stawów Płock

Rewelacyjne Kopanie Stawów Płock

2 opinie

Pragniesz znaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma SAŁEX Michał Sałęga jest do Twojej dyspozycji. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Rad-Rol - Profesjonalne Kopanie Stawów Płock

Profesjonalne Kopanie Stawów

2 opinie

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu profesjonalnego kopania stawów z Płocka, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Rad-Rol jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

OSBUD LESZEK OSIK - Pierwszorzędne Kopanie Studni Płock

OSBUD LESZEK OSIK

1 opinia

Powierz zadanie pierwszorzędnego kopania studni profesjonalistom z firmy OSBUD LESZEK OSIK. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Płocka i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Stal-Ski Technics Sp. z o.o. - Fantastyczne Usługi Minikoparką Płock

Stal-Ski Technics Sp. z o.o.

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Stal-Ski Technics Sp. z o.o. przewyższa konkurentów. Reputację budują recenzje spełnionych zleceniodawców. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi Ogólnobudowlane GUTEK - Pierwszorzędny Drenaż w Płocku

Pierwszorzędny Drenaż w Płocku

7 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to Usługi Ogólnobudowlane GUTEK są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

INSTALEXBUD SP. Z O.O SP. K - Najlepszy Drenaż Płock

INSTALEXBUD SP. Z O.O SP. K

1 opinia

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Płock oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

P.R.B. ARTBRUK - Świetne Studnie Głębinowe Płock

P.R.B. ARTBRUK

4 opinie

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. P.R.B. ARTBRUK ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Płocku

Perfekcyjne Roboty Ziemne Płock

Zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 9999m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Płocka i okolic. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Płock

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 150m², Płock

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie około 150m2 działki budowlanej w Słupnie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2023-01-23 do 2023-01-31

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 5200m², Płock

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 5200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2022-12-06 do 2022-12-14

Wysokiej Klasy Kopanie Płock

Rodzaj prac: zabezpieczenie rzeki gabiony Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Płock

2022-12-01 do 2022-12-09

Rewelacyjne Prace Ziemne Płock

Rodzaj prac: pranie pościeli hotelowej Informacje dodatkowe: cena za kg prania przy założeniu ok 4000 osób Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

 • Płock

2022-09-22 do 2022-09-30

Potrzebuję wykopać studnię, Płock

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Działka na której powstanie dom Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Płock

2022-08-13 do 2022-08-21

Wyrównanie terenu o pow. 650m², Płock

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 650m²) Informacje dodatkowe: Plantowanie ziemi pod trawnik, 25 ton Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Płock

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Płock

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: kierownik budowy w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci ,instalacji urządzeń , elektrycznych i elektroenergetycznych - w zakresie montaż lamp hybrydow...

 • Płock

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę prace ziemne, Płock

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zlecę prace ziemne". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Płock

2022-08-05 do 2022-08-13

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 700m², Płock

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 700m²) Informacje dodatkowe: Wygraliśmy przetarg na realizację boiska w Płocku, w zakresie: - 660m2 wykonania podbudowy -700m2 usunięcia starego asfaltu - 80 mb ułożenie odwodnienia ...

 • Płock

2022-08-05 do 2022-08-13

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam, zlecę wyrównanie terenu wraz z wylaniem betonowego podjazdu w stylu amerykańskim, jak na załączonych zdjęciach. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodn...

 • Słupno

2022-10-01 do 2022-10-09

Zlecenie na prace ziemne, Lasotki

Rodzaj prac: wybranie piachu z piwnicy Informacje dodatkowe: z piwnicy pod tarasem 24mkw. trzeba wybrać piach, na głębokość 1,5-2 m. Wjazd koparką niemożliwy. Możliwa tylko ludzka, fizyczna praca. Łopatą do wiaderka, i na taczki ...

 • Lasotki

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapytanie o prace ziemne, Grabina

Rodzaj prac: korytowanie pod podjazd Informacje dodatkowe: korytowanie na głebokosc około 37 cm,pod podjazd około 60 m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Grabina

2022-10-10 do 2022-10-18

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Interesują mnie konkrety. Nie goście, którzy zaczynają, nie znajdują wody i wołają pieniądze lub zaczynają,...

 • Wola brwileńska

2022-10-30 do 2022-11-07

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1700m², Gostynin

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1700m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

 • Gostynin

2022-08-05 do 2022-08-13

Porządne Wykop Płock

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gostynin

2023-01-15 do 2023-01-23

Solidne Wykop

Jeśli jako profesjonalista od wykopu poszukujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Gostynina bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Gostynin

2022-10-10 do 2022-10-18

Kopanie

Jeśli wykonujesz zlecenia na wysokiej klasy kopanie w rejonie Gostynina i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 600m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Przedstaw bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Gostynin

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na prace ziemne, Słubice

Rodzaj prac: Oczyszczanie rowu Informacje dodatkowe: Usunięcie zarośli z rowu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Słubice

2022-08-01 do 2022-08-09

Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Utwardzenie drogi o pow. 500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Dobrzyń nad Wisłą

2023-01-25 do 2023-02-02

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 300m², Iłów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: zgodnie z projektem Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Iłów

2022-10-23 do 2022-10-31

Najlepsze Kopanie

Rodzaj prac: Wyrwanie pnia Informacje dodatkowe: Wyrwanie pnia po wierzbie blisko jest kabel pradowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Giżyce

2022-11-11 do 2022-11-19

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

To zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Sierpc oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Sierpc

2022-08-31 do 2022-09-08

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sierpc

2022-10-14 do 2022-10-22

Świetne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 6 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-09-24...

 • Sierpc

2022-08-31 do 2022-09-08

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sierpc

Rodzaj prac: ••••••••••••••••@•••••.••• Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Sierpc

2022-12-07 do 2022-12-15

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 2700mb, Sierpc

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy i pisze - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 2700mb. To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Sierpc

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 dni temu

Świetne Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Grochowalsk

2022-09-26 do 2022-10-04

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych