Roboty ziemne w Olkuszu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 908 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Olkuszu

Roboty ziemne Olkusz

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Olkuszu

8 opinii

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z DIGGER-TRANS perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Nawodniony Ogrod - Staranne Roboty Ziemne Olkusz

Nawodniony Ogrod

4 opinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Nawodniony Ogrod. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

AmPa - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Olkusz

AmPa

5 opinii

Starasz się odnaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma AmPa jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

P.U.H Trasa-pl - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Olkusz

P.U.H Trasa-pl

1 opinia

Klient, który potrzebuje najlepszej usługi koparko ładowarką musi koniecznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać dobre ceny oraz oferowaną jakość. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Salwa Sp. z o.o. - Solidne Wykopy Olkusz

Solidne Wykopy Olkusz

1 opinia

Wykonanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Salwa Sp. z o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

ZPU Mirage - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Olkusz

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Olkusz

1 opinia

Jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje ZPU Mirage. Olkusz i okolice to główny obszar ich działania. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

KAMBUD - Doskonałe Roboty Ziemne Olkusz

KAMBUD

4 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia KAMBUD. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

F.h.u. Mirex - Najlepsze Kopanie Studni Olkusz

F.h.u. Mirex

3 opinie

Zleć prace dotyczące kopania studni profesjonalistom z miejscowości Olkusz. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Olkusza są jednymi z najlepszych. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Solidne Prace Ziemne Olkusz

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan

2 opinie

Jeszcze poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj doświadczeniu KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KMISAN - Znakomita Melioracja Olkusz

KMISAN

5 opinii

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od melioracji to trafiłeś w dobre miejsce - KMISAN jest do Twoich usług. Olkusz to główny obszar ich działania. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Olkuszu

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 50mb, Olkusz

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Informacje dodatkowe: Zlecę odwodnienie działki pod budowę domu w Olkuszu. Gliniasty teren oraz wysoki stan wód gruntowych. Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Olkusz

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 8 dni temu

Pierwszorzędne Prace Ziemne Olkusz

Rodzaj prac: Wykop na starym miejscu tzw piwniczna na cmentarzu. Usunięcie starego pomnika Informacje dodatkowe: Interesuje mnie piwniczna murowana na cmentarzu w miejscu już istniejącego grobu. Cmentarz parafialny w Bukownie k. ...

 • Bukowno

2023-01-28 do 2023-01-30

Szukam ekipy do wykopania studni, Olkusz

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Olkusz

2022-10-09 do 2022-10-17

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m², Olkusz

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Olkusz

2022-10-07 do 2022-10-15

Doskonałej Jakości Wykop Olkusz

Klient napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 90m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Domaniewice

2022-08-24 do 2022-09-01

Potrzebuję wykopać studnię, Niesułowice

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Niesułowice

2022-08-12 do 2022-08-20

Roboty Ziemne Olkusz

Zlecający poszukuje świetnej współpracy, pisząc - Szukam ekipy do prac ziemnych. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Olkusz

2022-08-10 do 2022-08-18

Dam zlecenie na wykopanie studni, Olkusz

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Olkusz

2022-07-27 do 2022-08-04

Zapytanie o prace ziemne, Krzykawka

Rodzaj prac: Wykop pod szambo Informacje dodatkowe: Głębokość 3,8 m Powierzchnia 3.5m na 6m Grunt puasczysty Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krzykawka

2022-07-25 do 2022-08-02

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 600m², Przeginia

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie poziomu pod trawnik, oraz rozciągnięcie ziemi z kamieniem pod drogę Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przeginia

2022-07-28 do 2022-08-05

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Informacje dodatkowe: Fundament pod domek 7 x 5 m wysoki na 80 - 100 cm Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szklary

2022-12-03 do 2022-12-11

Najlepsze Wykop

Zlecający poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Sąspów

2022-08-11 do 2022-08-19

Zapytanie o prace ziemne, Szklary

Rodzaj prac: Wykonanie zjazdu na pochyłej działce Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Szklary

2022-12-03 do 2022-12-11

Wysokiej Klasy Kopanie Olkusz

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rzeplin

2022-08-03 do 2022-08-11

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Stoki

2022-09-30 do 2022-10-08

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 1000m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego i okolic. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Grabowa

2022-07-29 do 2022-08-06

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 700m², Niegowonice

Zleceniodawca napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 700m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Niegowonice

2022-08-03 do 2022-08-11

Rewelacyjne Wykop

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Przybysławice

2022-07-24 do 2022-08-01

Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Miechów-Charsznica

2023-01-29 do 2023-01-29

Doskonałe Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Wykop pod fundament pod dom z piwnicą. Oraz wyrównanie terenu .działka pochyła. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Krzeszowice

2023-01-30 do 2023-02-07

Utwardzenie drogi o pow. 20m², Czerna

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 20m²) Informacje dodatkowe: podjazd do dzialki Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-25...

 • Czerna

2022-08-01 do 2022-08-09

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 82mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie instalacji preizolowanej c.o. zewn. DN50, długość 82 m.b. zagłębienie dna rury 0,9 m, podsypka piaskowa 10 cm, nasypka piaskowa 20 cm i taśma ...

 • Krzeszowice

2022-08-23 do 2022-08-31

Doskonałe Wykop

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 6mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Siedlec

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m², Krzeszowice

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Krzeszowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Sławków

Ten Zleceniodawca szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Sławków

2022-09-15 do 2022-09-23

Rewelacyjne Prace Ziemne

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę prace ziemne. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Sławków

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 82m², Sławków

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 82m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-03...

 • Sławków

2022-08-04 do 2022-08-12

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 4000m², Więckowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Informacje dodatkowe: wywóz gruzu, wyciągniecie korzeni, wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Więckowice

2022-08-28 do 2022-09-05

Znakomite Roboty Ziemne

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Bolechowice

2022-08-16 do 2022-08-24

Profesjonalne Kopanie

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Małopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Zelków

2022-08-10 do 2022-08-18

Profesjonalne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 5000m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Kobylany

2022-12-30 do 2023-01-07

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych