Roboty ziemne w Nowym Targu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 429 866 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 195 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Nowym Targu

Roboty ziemne Nowy Targ

DIGGER-TRANS

8 opinii

Właśnie wybierasz godnego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DIGGER-TRANS z Nowego Targu będzie najszybszą drogą. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - warto.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Perfekcyjny Drenaż Nowy Targ

Perfekcyjny Drenaż

11 opinii

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z Dominik-KRAK-TRANS-BUD są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

K.N.service - Porządne Wykopy Nowy Targ

Porządne Wykopy

4 opinie

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. K.N.service ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

LLKOP - Doskonałe Studnie Głębinowe Nowy Targ

Doskonałe Studnie Głębinowe Nowy Targ

3 opinie

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? LLKOP z Nowego Targu będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Plant World - Solidne Wykopy Nowy Targ

Plant World

2 opinie

Uważasz, że solidne wykopy to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Plant World udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Edward Nowak - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Nowy Targ

Edward Nowak

1 opinia

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Edward Nowak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Firma TIM - Rewelacyjne Kopanie Stawów w Nowym Targu

Rewelacyjne Kopanie Stawów w Nowym Targu

1 opinia

Powierz zadanie kopania stawów ekspertom firmy Firma TIM z miejscowości Nowy Targ. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Nowego Targu nie mają sobie równych. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Mastelbud - Solidne Wiercenie Studni Nowy Targ

Solidne Wiercenie Studni

4 opinie

Mastelbud świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Targu i okolic. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

"BRUKER" Tomasz Smreczak - Dobre Usługi Minikoparką Nowy Targ

"BRUKER" Tomasz Smreczak

5 opinii

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie BRUKER Tomasz Smreczak. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Artbudarturdudzik - Porządne Prace Ziemne Nowy Targ

Porządne Prace Ziemne Nowy Targ

1 opinia

Wciąż szukasz profesjonalistów od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Artbudarturdudzik. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 30 zleceń na prace ziemne w Nowym Targu

Pierwszorzędne Kopanie Nowy Targ

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 250m² to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Rabka-Zdrój

2022-12-17 do 2022-12-25

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 50m², Rabka-Zdrój

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Rabka-Zdrój

2022-11-19 do 2022-11-27

Zlecenie na prace ziemne, Szczawnica

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Szczawnica

2022-11-05 do 2022-11-13

Zlecenie na prace ziemne, Szczawnica

Klient chce wynająć: dzwig podnosnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: przeniesien...

 • Szczawnica

2022-10-25 do 2022-11-02

Wykop Nowy Targ

Rodzaj prac: Szukam ziemi po wykopie pni Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Czarny Dunajec

2022-10-16 do 2022-10-24

Doskonałe Roboty Ziemne Nowy Targ

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Drenaż i izolacja piwnicy pod budynkim istniejącym. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Targ

2022-10-11 do 2022-10-19

Zapytanie o prace ziemne, Czarny Dunajec

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: wykopanie pion...

 • Czarny Dunajec

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na prace ziemne, Czarny Dunajec

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Czarny Dunajec

2022-10-06 do 2022-10-14

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 1000m², Nowy Targ

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Nowy Targ

2022-09-15 do 2022-09-23

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 120m², Nowy Targ

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 120m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu 0.5 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Targ

2022-09-07 do 2022-09-15

Wykonanie wykopu pod fundament 200m², Nowy Targ

Ten Zlecający potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 200m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Nowy Targ

2022-09-06 do 2022-09-14

Fantastyczne Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 70mb". Przyjmij usługę fantastycznego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Małopolskiego i sąsiednich miast. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Falsztyn

2022-08-30 do 2022-09-07

Kopanie

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego kopania? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Nowy Targ

2022-08-15 do 2022-08-23

Najlepsze Kopanie

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Potrzebuję pomocy przy znalezieniu wody na studnię. Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Targ

2022-08-06 do 2022-08-07

Zapytanie o wykopanie studni, Nowy Targ

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Nowy Targ

2022-08-06 do 2022-08-14

Szukam ekipy do prac ziemnych, Sieniawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termi...

 • Sieniawa

2022-08-01 do 2022-08-09

Staranne Prace Ziemne Nowy Targ

Rodzaj prac: Wyrównanie dzialki, usypanie tarasu, utwardzenie, chodniki i taras kostka brukowa Informacje dodatkowe: Dzień dobry, zlecę: - wyrównanie gruntu na działce, - usypanie opaski wokół domu oraz tarasu, - utwardzenie, - z...

 • Ostrowsko

2022-07-27 do 2022-08-04

Pierwszorzędne Wykop

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 180m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Biały Dunajec

2023-01-22 do 2023-01-30

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Olszówka

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Wyplantowanie wokół budowy ile metrów to nie wiem najlepiej zobaczyć i wycenić Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Olszówka

2022-10-23 do 2022-10-31

Zlecenie na prace ziemne, Kasina Wielka

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsze kopanie w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Kasina wielka

2022-09-26 do 2022-10-04

Wyrównanie terenu o pow. 1000m², Spytkowice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Wyrównanie terenu o pow. 1000m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Spytkowice

2022-08-09 do 2022-08-17

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania o treści "Dam zlecenie na wykonanie studni kopanej, 12m", jako specjalista z miejscowości Małopolskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Małopolskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Kasina wielka

2022-11-04 do 2022-11-12

Zlecenie na wykopanie urobku u jego wywiezienie, około 70 kubików, Mszana Dolna

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Małopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Mszana Dolna

2022-09-07 do 2022-09-07

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 18m², Wysoka

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 18m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie zagęszczarka kamienia na podjeździe. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Wysoka

2022-08-29 do 2022-08-29

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Potrzebny wykop sterowany Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Stanisław górny

2022-08-08 do 2022-08-16

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 48m², Zakopane

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 48m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zakopane

2022-07-21 do 2022-07-29

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb, Zakopane

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Zakopane

2022-08-16 do 2022-08-22

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Zakopane

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty uwagi specjalista z zakresu najlepszego kopania z Zakopanego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś.

 • Zakopane

2022-08-30 do 2022-09-07

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Zakopanego i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Zakopane

2022-08-29 do 2022-09-06

Roboty Ziemne

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Zakopane

2022-08-18 do 2022-08-26

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych