Roboty ziemne w Myślenicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 418 766 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Myślenicach

Roboty ziemne Myślenice

DIGGER-TRANS

8 opinii

Gdy poszukujesz taniej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z dziedziny melioracji. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Perfekcyjne Roboty Ziemne Myślenice

Dominik-KRAK-TRANS-BUD

11 opinii

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Dominik-KRAK-TRANS-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak - Doskonałej Jakości Melioracja w Myślenicach

Doskonałej Jakości Melioracja w Myślenicach

5 opinii

Firma BB TIDINESS Bartosz Baszczak oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Myślenic oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne - Profesjonalne Roboty Ziemne Myślenice

Profesjonalne Roboty Ziemne Myślenice

5 opinii

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Leszek Wcisło JR Roboty Ziemne. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,, - Perfekcyjne Wykopy Myślenice

Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,,

3 opinie

Myślisz, że profesjonalne roboty ziemne to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana OLBUD doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Karmat-Kop - Doskonałe Roboty Ziemne Myślenice

Karmat-Kop

2 opinie

Szukasz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Karmat-Kop. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

Plant World - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Myślenice

Plant World

2 opinie

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Plant World są dla Ciebie stworzeni. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

F. H. U. Adrian Wojtycza - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Myślenice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Myślenice

5 opinii

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma F. H. U. Adrian Wojtycza jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny prac ziemnych. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Krzysztof Murzyn KM Bruk - Profesjonalne Kopanie Stawów Myślenice

Profesjonalne Kopanie Stawów

2 opinie

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego kopania stawów specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Myślenice i sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

ROM-KOP ROMAN RUCKI - Solidne Kopanie Stawów Myślenice

ROM-KOP ROMAN RUCKI

1 opinia

Powierz prace dotyczące kopania stawów specjalistom firmy ROM-KOP ROMAN RUCKI z miejscowości Myślenice. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Myślenic nie mają sobie równych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najnowsze z 24 zleceń na prace ziemne w Myślenicach

Rewelacyjne Kopanie Myślenice

Rodzaj prac: Obkopanie domu zeby wykonac izolacje Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Bogdanówka

2023-01-13 do 2023-01-21

Profesjonalne Kopanie

Wykonaj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne", jako profesjonalista z miejscowości Małopolskie. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Dobczyce

2023-01-09 do 2023-01-17

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Myślenice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Myślenice

2023-01-07 do 2023-01-15

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: Montaż palisady Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Dobczyce

2022-12-30 do 2023-01-07

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb, Myślenice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 25mb) Informacje dodatkowe: Przyłącz elektryczny 25mb od skrzynki do domu Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-16...

 • Myślenice

2022-12-15 do 2022-12-23

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1000m², Siepraw

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Rozplantowanie na działce ok 100m3 ziemi Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Siepraw

2022-11-30 do 2022-12-05

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 24m², Droginia

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Małopolskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Droginia

2022-11-29 do 2022-12-07

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 50mb, Krzyszkowice

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Małopolskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 50mb", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Krzyszkowice

2022-11-16 do 2022-11-24

Szukam ekipy do wykopania studni, Pcim

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Studnia wiercona, Pcim, działka ewid. 9338. Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Pcim

2022-11-02 do 2022-11-10

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 200m², Krzyszkowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Na terenie są drzewa krzewy. Teren trzeba wyrównać Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Krzyszkowice

2022-10-25 do 2022-11-02

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Witam Jesteśmy producentem placów zabaw i szukamy firm do współpracy w zakresie wykonywania nawierzchni bezpiecznych. Wygrali Państwo przetarg w Gminie Wiś...

 • Wiśniowa

2022-10-20 do 2022-10-28

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 225m², Krzywaczka

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 225m²) Informacje dodatkowe: zebranie ziemi na głębość 30 cm na powierzeni 225m2 oraz równanie utwardzenia. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Krzywaczka

2022-10-08 do 2022-10-16

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Głogoczów

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Głogoczów

2022-10-05 do 2022-10-13

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Myślenice

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapraszamy do kontaktu.

 • Myślenice

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na prace ziemne, Dobczyce

Rodzaj prac: wykop pod fundament zabawki ` 1m3 Informacje dodatkowe: Wykopanie dziury pod fundament zabawki na plac •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dobczyce

2022-09-27 do 2022-10-05

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m², Myślenice

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Obsypanie fundamentów piwnic piaskiem dowieziony, warstwa kruszywa do zasypania po obwodzie grubości 2m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Myślenice

2022-09-26 do 2022-10-04

Roboty Ziemne Myślenice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: 1,5 m głębokości w najniższym punkcie, jak również wywiercenie otworów pod ogrodzenie Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-27...

 • Krzyszkowice

2022-09-19 do 2022-09-27

Prace Ziemne Myślenice

Rodzaj prac: wykonanie skarp i częsćiowego drenażu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tokarnia

2022-09-14 do 2022-09-22

Wykop Myślenice

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Siepraw

2022-08-27 do 2022-09-04

Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 8mb) Informacje dodatkowe: Witam potrzebuje zrobić drenaż z jednej strony garażu mnej więcej 8 metrów od strony skarpy. Jest ona 30cm skośnie od garazu.tylko ręcznie można się tam dostać. ...

 • Więciórka

2022-08-25 do 2022-09-02

Zlecenie na prace ziemne, Myślenice

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Myślenice

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wykonanie drenażu dł. 51mb, Myślenice

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie drenażu dł. 51mb". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Myślenice

2022-08-13 do 2022-08-21

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Droginia, 0,5 m. Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Myślenice

2022-07-30 do 2022-08-07

Zlecę prace ziemne, Myślenice

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Myślenice

2022-07-21 do 2022-07-21

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych