Roboty ziemne w Lubinie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 557 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 180 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lubinie

Roboty ziemne Lubin

"NOWAK" Dariusz Nowak

11 opinii

Wykonanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. NOWAK Dariusz Nowak ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

FHU Transkop Stefan Czerep - Fachowe Usługi Minikoparką Lubin

Fachowe Usługi Minikoparką

1 opinia

FHU Transkop Stefan Czerep to eksperci z branży fachowych usług minikoparką i kopania studni, świadczący usługi dla Klientów z Lubina i przyległych miast. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

U.T. S. M. R. - Najlepsze Kopanie Stawów Lubin

U.T. S. M. R.

1 opinia

Zleć zadanie kopania stawów ekspertom z miejscowości Lubin. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Lubina są jednymi z najlepszych. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

KAMA Sp. z o.o - Doskonałe Wykopy Lubin

Doskonałe Wykopy Lubin

3 opinie

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z KAMA Sp. z o.o udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Emiston Sp. zo.o. - Rewelacyjne Roboty Ziemne Lubin

Rewelacyjne Roboty Ziemne

1 opinia

Gdy poszukujesz rewelacyjnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Emiston Sp. zo.o. jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zapraszamy do kontaktu.

Frot-kop - Świetne Wykopy Lubin

Świetne Wykopy Lubin

1 opinia

Frot-kop świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z miejscowości Lubin i z sąsiednich miast. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Przyłacza wod-kan - Staranne Roboty Ziemne Lubin

Przyłacza wod-kan

1 opinia

Jeżeli poszukujesz ekspertów od robót ziemnych to skorzystaj z doświadczenia Przyłacza wod-kan. Lubin i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Umów się na rozmowę od razu, aby otrzymać ofertę.

Grempool - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką w Lubinie

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką w Lubinie

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką Grempool wybija się w branży. Renomę budują polecenia szczęśliwych Klientów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Ares-bud - Pierwszorzędne Prace Ziemne Lubin

Ares-bud

1 opinia

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Ares-bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

"PŁATEX" Sylwester Płatek - Solidna Niwelacja Terenu Lubin

"PŁATEX" Sylwester Płatek

1 opinia

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij PŁATEX Sylwester Płatek. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najnowsze z 29 zleceń na prace ziemne w Lubinie

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Lubin

Bądź pewny, że Klienci zlecający kopanie są pewni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od kopania. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

 • Lubin

2023-01-06 do 2023-01-14

Doskonałe Roboty Ziemne Lubin

Rodzaj prac: Wysyłanie żużlem Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu wokół domu parterowego oraz wysypanie żużlem podjazdu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lubin

2022-12-09 do 2022-12-17

Zlecenie na prace ziemne, Lubin

Zrealizowanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

 • Lubin

2022-11-16 do 2022-11-24

Profesjonalne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Lubin

2022-10-02 do 2022-10-10

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Lubin Rudna

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lubin Rudna

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecenie na prace ziemne, Lubin

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Lubin

2022-08-08 do 2022-08-16

Pierwszorzędne Wykop Lubin

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Wyrównywanie terenu pod trawnik Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Lubin

2022-08-07 do 2022-08-15

Najlepsze Wykop

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do wykopania studni. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Lubina bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Lubin

2022-07-29 do 2022-08-06

Szukam ekipy do wykopania studni, Lubin

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Lubin

2022-07-25 do 2022-08-02

Porządne Prace Ziemne Lubin

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na prace ziemne", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Polkowice

2022-12-19 do 2022-12-27

Solidne Kopanie Lubin

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jako ekspert z miejscowości Polkowice. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Polkowic nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Polkowice

2022-11-17 do 2022-11-25

Najlepsze Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: Firma GW poszukuje firm zainteresowanych współpracą w zakresie robót ziemnych. W celu uzyskania większej ilości informacji prosimy o kontakt Termin roz...

 • Polkowice

2022-11-08 do 2022-11-16

Świetne Wykop

Ten Zlecający nadal potrzebuje dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Polkowice

2022-07-25 do 2022-08-02

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Polkowice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Polkowice

2022-08-18 do 2022-08-26

Solidne Roboty Ziemne

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Krzelów

2022-10-10 do 2022-10-18

Wykonanie studni abisyńskiej, 25m, Gromadzyń

Zlecający napisał zlecenie o treści "Wykonanie studni abisyńskiej, 25m". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Gromadzyń

2022-08-07 do 2022-08-15

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 350m², Prochowice

To zlecenie o treści - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 350m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Dolnośląskie i okolic. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Prochowice

2023-01-04 do 2023-01-12

Zlecę prace ziemne, Grębocice

Rodzaj prac: Odwiert po pompę ciepła wraz z założeniem sondy i zamulenie powtórne Informacje dodatkowe: Dwa odwierty po 110-115 Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Grębocice

2022-08-23 do 2022-08-31

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 360m², Jaśkowice Legnickie

Jeśli tylko realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Dolnośląskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 360m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Jaśkowice legnickie

2022-08-23 do 2022-08-31

Profesjonalne Roboty Ziemne

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

 • Gniewomirowice

2023-01-29 do 2023-02-06

Wykop

Ten Zleceniodawca nadal poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 30m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Jezierzany

2023-01-03 do 2023-01-11

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Informacje dodatkowe: zebranie Humusu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chocianów

2023-01-27 do 2023-02-04

Profesjonalne Wykop

Rodzaj prac: Kanalizacje Informacje dodatkowe: Wykop pod szambo Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chocianów

2022-10-12 do 2022-10-20

Doskonałej Jakości Wykop

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Witam, mam do wykonania drenaż podpiwniczonego domu, termin elastyczny, dom znajduje się w Legnicy. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Legnica

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapytanie o wykopanie studni, Legnica

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Pompa ziemna ulica •••••••••••••• Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Legnica

2022-11-29 do 2022-12-07

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 9999m²) Informacje dodatkowe: Wyrywanie pni po wyciętych drzewach ok 100szt Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Legnica

2022-12-21 do 2023-01-03

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 500m², Legnica

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Legnica

2022-09-09 do 2022-09-17

Profesjonalne Kopanie

Jeśli realizujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Legnicy i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy wybrać ofertę Twojej kompetentnej firmy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Legnica

2022-11-09 do 2022-11-17

Najlepsze Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 131m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Legnica

2022-08-22 do 2022-08-30

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych