Roboty ziemne w Lubaniu

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 408 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 911 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lubaniu

Roboty ziemne Lubań

Najlepsze Usługi Minikoparką

11 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy Best-Bruk wykonują usługi z zakresu najlepszego kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usług minikoparką. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Kuśmierz Wojciech - Rewelacyjne Kopanie Stawów w Lubaniu

Rewelacyjne Kopanie Stawów w Lubaniu

2 opinie

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Marcin Jakubowski - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Lubań

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

1 opinia

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Marcin Jakubowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Zakład Ogólnobudwolany BUD-MEX Tuchola - Solidne Roboty Ziemne Lubań

Solidne Roboty Ziemne Lubań

1 opinia

Myślisz, że solidne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Zakład Ogólnobudwolany BUD-MEX Tuchola doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

ADP - Perfekcyjne Roboty Ziemne Lubań

ADP

1 opinia

Zrealizowanie robót ziemnych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. ADP ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

TERMO-PIANA - Najlepszy Drenaż Opaskowy Lubań

TERMO-PIANA

1 opinia

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Zakład Murarsko-Malarsko-Dekarski - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Lubań

Zakład Murarsko-Malarsko-Dekarski

4 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Zakład Murarsko-Malarsko-Dekarski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Bruks Żółtański - Rewelacyjne Roboty Ziemne Lubań

Rewelacyjne Roboty Ziemne

2 opinie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Bruks Żółtański. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Daniel Wawrzynowicz - Staranny Drenaż Lubań

Staranny Drenaż Lubań

Wciąż potrzebujesz specjalisty od drenażu? Skorzystaj z kwalifikacji Daniel Wawrzynowicz. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Łukasz Kaszewski - Solidne Kopanie Stawów Lubań

Łukasz Kaszewski

Planujesz wybrać rzetelnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Łukasz Kaszewski będzie najszybszą drogą. Ustal pasujący termin już teraz!

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Lubaniu

Zlecę wykonanie studni, Leśna

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: ogrod dzialkowy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Leśna

2023-01-04 do 2023-01-09

Prace Ziemne Lubań

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Leśna

2023-01-02 do 2023-01-02

Znakomite Wykop Lubań

Rodzaj prac: Zabezpieczenie skarpy Informacje dodatkowe: Zabezpieczenie skarpy wysokości 1,6 m na długości około 20 m np. murem oporowym L Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Świecie

2022-12-08 do 2022-12-16

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Złotniki Lubańskie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: wykopy pod kabel energetyczny SN, farma fotowoltaiczna w złotnikach lubańskich, głębokość 90 cm. oraz równanie terenu, transport piasku do wykopu Termin roz...

 • Złotniki lubańskie

2022-11-07 do 2022-11-07

Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 50mb jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z rejonu Dolnośląskiego i z sąsiednich miast. Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Stankowice

2022-10-18 do 2022-10-26

Staranne Wykop

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 35m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Lubań

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 700mb, Lubań

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 700mb", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Lubań

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Lubań

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Lubań bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Lubań

2022-08-30 do 2022-09-07

Wykonanie wykopu pod fundament 60m², Lubań

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Wykonanie wykopu pod fundament 60m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Lubań

2022-07-28 do 2022-08-05

Najlepsze Wykop

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Dolnośląskiego bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Karłowiec

2022-08-10 do 2022-08-18

Solidne Kopanie Lubań

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lubomierz

2022-07-17 do 2022-07-25

Dam zlecenie na wykopanie studni, Zebrzydowa

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Zebrzydowa

2022-12-03 do 2022-12-11

Profesjonalne Roboty Ziemne Lubań

Rodzaj prac: pogłębinie i oczyszczenie z mułu naturalnego oczka wodnego Informacje dodatkowe: 59-900 Zgorzelec ul •••••••••••••••••••••••••••••. Oczyszczenie z mułu i pogłębienie naturalnego oczka wodnego do 2,3 m głębokości Ter...

 • Zgorzelec

2022-07-25 do 2022-08-02

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Zgorzelec

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Informacje dodatkowe: Zgorzelec1,5 m Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Zgorzelec

2022-08-01 do 2022-08-09

Świetne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 120m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-15...

 • Zgorzelec

2022-10-05 do 2022-10-13

Poszukuję firmy, żeby wynająć koparkę dużą, koparko-ładowarkę na 1-3 dni, Zgorzelec

Klient chce wynająć: koparko-ładowarka lub koparka obrotowa= Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: z operatorem lub bewz Dodatkowe inform...

 • Zgorzelec

2022-10-24 do 2022-11-01

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 150m², Zgorzelec

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 150m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Zgorzelec

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zgorzelec

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie Dodatkowe informacje...

 • Zgorzelec

2022-10-03 do 2022-10-11

Profesjonalne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Zgorzelca. Przyczyń się do realizacji jego celów. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Zgorzelec

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 400m², Zgorzelec

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: Utwardzenie drogi z tłucznia bazaltowego Termin rozpoczęcia prac: 2022-09-05...

 • Zgorzelec

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecę prace ziemne, Zgorzelec

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Zgorzelec lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Zgorzelec

2022-08-01 do 2022-08-09

Zlecę wykonanie studni, Zgorzelec

Zleceniodawca napisał "Zlecę wykonanie studni". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Zgorzelca i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Zgorzelec

2022-07-19 do 2022-07-27

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 52mb) Informacje dodatkowe: Witam . Poszukuję wykonawcy przyłącza wod-kan fi200 ok 50 mb . 3 studnie przewiert pod drogą do studzienki kanalizacyjnej ok 6 mb Termin rozpoczęcia prac: Kl...

 • Zgorzelec

2023-01-07 do 2023-01-15

Potrzebuję wykopać studnię, Lwówek Śląski

Klient szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebuję wykopać studnię. To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz!

 • Lwówek Śląski

2022-07-26 do 2022-08-03

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Lwówek Śląski

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Lwówek Śląski

2022-09-22 do 2022-09-30

Profesjonalne Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 50mb, chcąc trafić w dobre miejsce. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Stara Kamienica

2022-10-26 do 2022-11-03

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Stara Kamienica

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 50mb, Barcinek

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 50mb, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Barcinek

2022-11-16 do 2022-11-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych