Roboty ziemne w Kościanie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 172 195 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
553 145 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.

2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.

3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.

4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kościanie

Roboty ziemne Kościan

Doskonałe Roboty Ziemne Kościan

11 opinii

NOWAK Dariusz Nowak świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Kościana i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

M-K-PARTNER Marek Sawicki - Najlepszy Drenaż Opaskowy Kościan

M-K-PARTNER Marek Sawicki

1 opinia

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Sprzedaż - Porządny Drenaż Kościan

Usługi Sprzedaż

1 opinia

Jeśli szukasz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Usługi Sprzedaż jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny drenażu. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK - Perfekcyjna Melioracja Kościan

ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK

4 opinie

Myślisz, że perfekcyjna melioracja to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z ADAMAS ŁUKASZ ŻACZYK posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

ELBUD M. Dworzyński, nr tel. - Najlepsze Prace Ziemne Kościan

ELBUD M. Dworzyński, nr tel.

3 opinie

Uważasz, że najlepsze prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Zakład Instalacji Sanitarnych - Znakomite Roboty Ziemne w Kościanie

Znakomite Roboty Ziemne w Kościanie

1 opinia

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od prac ziemnych to skorzystaj z kwalifikacji Zakład Instalacji Sanitarnych. Kościan i okolice to główny obszar ich działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

DAL-KAN - Doskonała Melioracja Kościan

DAL-KAN

1 opinia

Uważasz, że doskonała melioracja to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Usługi minikoparką. PAJZERT -INSTAL - Staranny Drenaż Opaskowy Kościan

Staranny Drenaż Opaskowy

1 opinia

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi minikoparką. PAJZERT -INSTAL. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Eljon Karol Ludwiczak - Profesjonalne Roboty Ziemne Kościan

Profesjonalne Roboty Ziemne

1 opinia

Eljon Karol Ludwiczak oferuje swoje usługi. Skupia się na Klientach z rejonu Kościana oraz przyległych powiatów. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

PHU Street-Stone Robert Pierzchot - Porządne Roboty Ziemne Kościan

Porządne Roboty Ziemne Kościan

1 opinia

Jesteś zdania, że porządne roboty ziemne to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z PHU Street-Stone Robert Pierzchot poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 138 zleceń na prace ziemne w Kościanie

Potrzebne wykopanie stawu pow. 300m², Śmigiel

Zrealizowanie robót ziemnych z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Potrzebne wykopanie stawu pow. 300m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Śmigiel

2022-09-04 do 2022-09-12

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m², Kościan

Ten Klient jest zdania, że świetne prace ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Przedstaw dobrą propozycję dla tego Klienta - zadzwoń już dziś.

 • Kościan

2022-08-18 do 2022-08-26

Wykonanie drenażu dł. 100mb, Kąkolewo

Klient wprowadził zapytanie "Wykonanie drenażu dł. 100mb". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Wielkopolskiego i pobliskich powiatów. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Kąkolewo

2022-09-25 do 2022-10-03

Rewelacyjne Kopanie Kościan

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Świętno

2022-10-03 do 2022-10-11

Szukam ekipy do prac ziemnych, Zbarzewo

Ten Zleceniodawca szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Zbarzewo

2022-05-25 do 2022-06-02

Perfekcyjne Prace Ziemne Kościan

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne prace ziemne to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 7mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt już dziś.

 • Śrem

2022-07-01 do 2022-07-09

Doskonałe Kopanie

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Śrem

2022-07-01 do 2022-07-09

Wykop Kościan

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Śrem

2022-07-12 do 2022-07-20

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 50m², Będlewo

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu na budowie. Jedna Góra ziemi ,trzeba rozwieść i wyrównać Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Będlewo

2022-05-31 do 2022-06-08

Zapytanie o wykopanie studni, Strykowo

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Strykowo

2022-07-05 do 2022-07-13

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj prac: wywóz ziemi Informacje dodatkowe: Wywóz ziemi z wykopu po fundamentach, humus około 50 m3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Łódź

2022-11-04 do 2022-11-12

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Mosina

2022-12-02 do 2022-12-05

Wyrównanie terenu o pow. 500m², Mosina

Zapytanie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 500m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Mosina

2022-12-02 do 2022-12-05

Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne prace ziemne to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zlecę wykonanie prac ziemnych i fundamentowych". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Lubonia

2022-05-27 do 2022-06-04

Staranne Roboty Ziemne Kościan

Wciąż jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Złóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

 • Henrykowo

2022-06-28 do 2022-07-06

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 200mb, Leszno

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 200mb, chcąc trafić w dobre miejsce. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecę prace ziemne, Leszno

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

 • Leszno

2022-07-01 do 2022-07-09

Wykop

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 30m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Leszno

2022-06-06 do 2022-06-14

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, dzwig samojezdny Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Leszno

2022-10-24 do 2022-11-01

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Profesjonalne Wykop

Jeżeli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Leszno

2022-07-13 do 2022-07-21

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m², Leszno

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: 30-40 cm naglebokosc Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Leszno

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 35mb, Włoszakowice

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 35mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Włoszakowice

2022-10-05 do 2022-10-11

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Dolsk

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Wielkopolskie lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Dolsk

2022-09-02 do 2022-09-10

Porządne Prace Ziemne

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Bronisławki

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 3 dni temu

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 7m, Grodzisk Wielkopolski

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 7m Umiejscowienie studni: ppodlewanie ogrodu Wymagania dodatkowe: niemozliwy dojazd przejscie gankiem szer. 1m Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Grodzisk Wielkopolski

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na prace ziemne, Wiry

Szukasz zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu najlepszego kopania z Wielkopolskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Już teraz skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Wiry

2022-06-29 do 2022-07-07

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Grodzisk Wielkopolski, M. Snowidowo

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 5mb) Informacje dodatkowe: kopalnia Gazu PGNIG w m. Snowidowo (62-065 Grodzisk Wielkopolski). Odkopać częściowo ( ok. 1 m głębokości) zasypany zbiornik podziemny gazu. Montujemy właz do ...

 • Grodzisk Wielkopolski, m. Snowidowo

2022-09-09 do 2022-09-17

Porządne Roboty Ziemne

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 2500m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

 • Gostyń

2022-09-02 do 2022-09-10

Zlecenie na prace ziemne, Gostyń

Klient chce wynająć: wywrotkę, koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 2 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca Dodatkowe informacj...

 • Gostyń

2022-07-13 do 2022-07-19

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych