Roboty ziemne w Kole

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 397 111 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Kole

Roboty ziemne Koło

Tanie Usługi Minikoparką w Kole

1 opinia

Klient, który szuka taniej usługi minikoparką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

FHU Kubiaczyk Mirosław - Doskonałe Prace Ziemne Koło

Doskonałe Prace Ziemne Koło

1 opinia

Jeśli szukasz profesjonalistów od prac ziemnych to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FHU Kubiaczyk Mirosław. Koło i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

F.H. "Gaj" Wioletta Gaj - Porządne Studnie Głębinowe Koło

F.H. "Gaj" Wioletta Gaj

2 opinie

Gdy szukasz doskonałej współpracy to eksperci z F.H. Gaj Wioletta Gaj są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

DREW-DOM Andrzej Antecki - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Koło

DREW-DOM Andrzej Antecki

1 opinia

Poprzez dbałość o jakość usługi koparko ładowarką DREW-DOM Andrzej Antecki wybija się w branży. Reputację oddają rekomendacje zachwyconych Klientów. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

KERRIA Piórkowski sp.j. - Najlepsze Kopanie Stawów Koło

KERRIA Piórkowski sp.j.

1 opinia

Szukasz specjalistów od najlepszego kopania stawów w miejscowości Koło lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

HYDROMAR - Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Koło

Najwyższej Klasy Wiercenie Studni Koło

9 opinii

Ich specjalność to najwyższej klasy usługi koparko ładowarką i wiercenie studni na terenie Koła oraz okolicznych powiatów. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BRUK-COST kostka brukowa - Doskonałej Jakości Wykopy Koło

BRUK-COST kostka brukowa

2 opinie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od wykopów? Wykorzystaj doświadczenie BRUK-COST kostka brukowa. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Zakład ogólnobudowlany - Świetne Studnie Głębinowe Koło

Świetne Studnie Głębinowe

1 opinia

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie studni głębinowych i zatrudnij Zakład ogólnobudowlany. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Perfekt Posesja - Pierwszorzędne Wykopy Koło

Pierwszorzędne Wykopy

1 opinia

Jesteś zdania, że pierwszorzędne wykopy to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

BRAT-BUD - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Koło

BRAT-BUD

1 opinia

Wiele długich lat pracownicy BRAT-BUD wykonują usługi z zakresu perfekcyjnej niwelacji terenu, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących usługi koparko ładowarką. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Kole

Rewelacyjne Wykop Koło

Ten Klient myśli, że rewelacyjne wykop to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Wykonanie odwiertów metodą betonową, docelowo 90 szt.". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Koło

2022-11-02 do 2022-11-10

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kłodawa

Zapytanie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Wielkopolskiego oraz przyległych powiatów. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Kłodawa

2022-10-25 do 2022-11-02

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb, Kłodawa

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 25mb) Informacje dodatkowe: 130 cm głęboki ma 80 cm szeroki Termin rozpoczęcia prac: 2022-11-02...

 • Kłodawa

2022-10-25 do 2022-11-02

Solidne Roboty Ziemne Koło

Zlecający napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykopanie stawu pow. 100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Koło

2022-10-16 do 2022-10-24

Dam zlecenie na 60 odwiertów, woj. wielkopolskie

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne zalety jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na 60 odwiertów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Koło

2022-09-19 do 2022-09-27

Najlepsze Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Informacje dodatkowe: praca mikrokoparką wykop rowu głębokości ok.1,3m pod instalację CO. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Kłodawa

2022-09-08 do 2022-09-16

Profesjonalne Kopanie Koło

Przyjmij zlecenie profesjonalnego kopania o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 250m²", jako specjalista z miejscowości Koło. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Koła jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów.

 • Koło

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 9999m², Dąbrowa

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Wielkopolskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

 • Dąbrowa

2022-09-12 do 2022-09-20

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Sompolno

Ten Klient uważa, że doskonałej jakości wykop to nieprosty temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Sompolno

2022-09-17 do 2022-09-25

Zlecę prace ziemne, Świnice Warckie

Rodzaj prac: Zasypać i wyrównać wjazd do dzialki Informacje dodatkowe: Zasypać ziemia lub gruzem 10 m rowu o szerokości ok 4 metrów. Zjazd z drogi do dzialki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świnice Warckie

2022-07-16 do 2022-07-24

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Łódzkiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Świnice Warckie

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapytanie o prace ziemne, Boniewo

Rodzaj prac: Wykonanie podbudowy Informacje dodatkowe: 1. Wykonanie podbudowy z ułożeniem obrzeży - 600 m2 2. Roboty rozbiórkowe - kostka brukowa - 66 m2 + urządzenia placu zabaw Miejscowość Boniewo Termin rozpoczęcia prac: w ...

 • Boniewo

2022-11-18 do 2022-11-26

Zlecę wykonanie studni, Chodecz

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie studni, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Chodecz

2023-01-13 do 2023-01-21

Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 155m², Przykona

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 155m²) Informacje dodatkowe: Zbiornik odparowujący 7x22 m, wykop + wyłożenie folią hydroizolacyjną PVC, płytami ażurowymi Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przykona

2022-09-14 do 2022-09-22

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 800m², Krośniewice

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Krośniewice

2022-09-02 do 2022-09-10

Kopanie

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako specjalisty od kopania to wykonaj zlecenie - Zlecenie na prace ziemne. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Ostrowy

2022-09-09 do 2022-09-09

Wyjątkowe Kopanie

Jeśli tylko interesuje Cię zlecenie na wyjątkowe kopanie w rejonie Łódzkiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej fachowej firmy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

 • Uniejów

2022-08-31 do 2022-09-08

Porządne Roboty Ziemne

Nadal jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Uniejów

2022-08-07 do 2022-08-15

Profesjonalne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykonanie p[odbitki dachowej Informacje dodatkowe: wykonanie podbitki dachowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Konin

2022-10-23 do 2022-10-31

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 7000m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Konina na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Konin

2022-10-27 do 2022-11-04

Świetne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-09-02 do 2022-09-10

Zapytanie o prace ziemne, Konin

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

 • Konin

2022-12-02 do 2022-12-10

Rewelacyjne Prace Ziemne Koło

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Konin

2022-08-09 do 2022-08-17

Zlecenie na prace ziemne, Konin

Rodzaj prac: wykop pod szambo Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Konin

2022-11-30 do 2022-12-08

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Konin

2022-12-02 do 2022-12-10

Zlecę prace ziemne, Konin

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-07-26...

 • Konin

2022-07-14 do 2022-07-22

Prace Ziemne

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Konin

2022-12-02 do 2022-12-10

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m², Konin

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Konin

2022-09-18 do 2022-09-26

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb, Konin

Na wypadek jeśli jako ekspert od wykopu potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 100mb. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Konina bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Konin

2022-12-02 do 2022-11-30

Wykonanie wykopu pod fundament 120m², Turek

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 120m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Turek

2022-10-31 do 2022-11-08

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 45mb, Turek

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 45mb, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Turek

2022-09-12 do 2022-09-20

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych