Roboty ziemne w Gryficach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 257 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 904 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gryficach

Roboty ziemne Gryfice

Tanie Usługi Minikoparką

9 opinii

Od wielu lat pracownicy firmy Mikołaj Jarzyna MDL Wyburzenia Rozbiórki Prace ziemne świadczą usługi z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Paweł Łupkowski - Solidne Kopanie Studni Gryfice

Paweł Łupkowski

2 opinie

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Paweł Łupkowski jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

Firma Usługowa Aleksandra Latawiec - Fantastyczne Usługi Minikoparką Gryfice

Firma Usługowa Aleksandra Latawiec

2 opinie

Poprzez dbałość o jakość usługi minikoparką Firma Usługowa Aleksandra Latawiec przewyższa konkurentów. Reputację budują recenzje spełnionych zleceniodawców. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

PHU Daniel Zuterek - Najlepsze Roboty Ziemne Gryfice

Najlepsze Roboty Ziemne Gryfice

1 opinia

Chcesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PHU Daniel Zuterek z Gryfic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi minikoparka - Znakomite Roboty Ziemne Gryfice

Znakomite Roboty Ziemne

1 opinia

Usługi minikoparka oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Gryfic i z sąsiednich miast. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Luk-Bud Sp.z.o.o. - Staranne Studnie Głębinowe Gryfice

Luk-Bud Sp.z.o.o.

1 opinia

Wykonanie studni głębinowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Luk-Bud Sp.z.o.o. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Wer.Mar - Świetne Roboty Ziemne Gryfice

Świetne Roboty Ziemne Gryfice

5 opinii

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Wer.Mar są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Zakład Ogólnobudowlany - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Gryfice

Zakład Ogólnobudowlany

2 opinie

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Zakład Ogólnobudowlany ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Ogrodnicze - Solidna Niwelacja Terenu Gryfice

Usługi Ogrodnicze

1 opinia

Od wielu lat pracownicy firmy Usługi Ogrodnicze świadczą usługi z zakresu solidnej niwelacji terenu, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

FIRMA USŁUGOWA EVERGREEN BARTOSZ BALKOWSKI - Profesjonalne Studnie Głębinowe w Gryficach

Profesjonalne Studnie Głębinowe w Gryficach

2 opinie

Jeśli poszukujesz świetnej współpracy to eksperci z FIRMA USŁUGOWA EVERGREEN BARTOSZ BALKOWSKI perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Najnowsze z 26 zleceń na prace ziemne w Gryficach

Szukam ekipy do prac ziemnych, Cerkwica

Rodzaj prac: przyłącze Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Cerkwica

2023-01-19 do 2023-01-27

Perfekcyjne Kopanie Gryfice

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 50m²". Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Gryfic i sąsiednich powiatów. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Gryfice

2023-01-05 do 2023-01-13

Doskonałe Wykop Gryfice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 700m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Skalno

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 60m², Mrzeżyno

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Zachodniopomorskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 60m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej niezawodnej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Mrzeżyno

2022-12-28 do 2023-01-05

Zapytanie o prace ziemne, Trzęsacz

Klient chce wynająć: Dźwig do 35 ton Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 8 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-11-22...

 • Trzęsacz

2022-11-16 do 2022-11-24

Prace Ziemne Gryfice

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Zlecę wykonanie studni", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Pogorzelica

2022-11-13 do 2022-11-21

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 677m², Skalno

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 677m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Skalno

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę prace ziemne, Gryfice

Klient chce wynająć: ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Gryfice

2022-09-12 do 2022-09-20

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1680m², Niechorze

Zrealizuj zadanie wysokiej klasy kopania o treści "Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1680m²", jako specjalista z miejscowości Zachodniopomorskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Zachodniopomorskiego jesteś w ścisłej czołówce. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Niechorze

2022-09-04 do 2022-09-12

Doskonałe Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 60mb) Informacje dodatkowe: głębokość na wielkość łyżki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Trzebiatów

2022-08-23 do 2022-08-31

Doskonałe Wykop

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Gryfice

2022-08-08 do 2022-08-16

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Gryfice

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Gryfice

2022-08-05 do 2022-08-13

Wyrównanie terenu o pow. 677m², Konarzewo

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 677m²) Informacje dodatkowe: Nawiezienie ziemi do wyrównania terenu. Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Konarzewo

2022-07-29 do 2022-08-06

Perfekcyjne Prace Ziemne

Zlecenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 1000m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Zachodniopomorskiego i z sąsiednich miast. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Rymań

2022-11-17 do 2022-11-25

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 2000m², Drzonowo

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 2000m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Zachodniopomorskiego i okolic. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Drzonowo

2022-08-28 do 2022-09-05

Rewelacyjne Kopanie

Zleceniodawca napisał "Zlecę prace ziemne". Przyjmij zlecenie rewelacyjnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do wykonania prac z Zachodniopomorskiego i pobliskich miast. Ustal pasujący termin od razu!

 • Byszewo

2022-11-28 do 2022-12-06

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 30mb, Siemyśl

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 30mb". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia prac z Zachodniopomorskiego i sąsiednich powiatów. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Siemyśl

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na prace ziemne, Golczewo

Klient napisał "Zlecenie na prace ziemne". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Zachodniopomorskiego i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Golczewo

2022-08-25 do 2022-09-02

Wyrównanie terenu o pow. 140m², Golczewo

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 140m²) Informacje dodatkowe: Zebranie humusu, przygotowanie nasypu pod płytę fundamentową, utwardzenie, wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Golczewo

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecenie na prace ziemne, Łukęcin

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Zachodniopomorskie lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

 • Łukęcin

2022-09-27 do 2022-10-05

Zapytanie o prace ziemne, Skoczów A-Wrzosowo

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Skoczów a-Wrzosowo

2022-11-24 do 2022-12-02

Solidne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Skoczów a-Wrzosowo

2022-11-24 do 2022-12-02

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: Grzybowo koło kołobrzegu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Grzybowo

2022-08-23 do 2022-08-31

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 60mb, Grzybowo

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 60mb) Informacje dodatkowe: Wykonanie drenażu wokół fundamentów domu jednorodzinnego, długość około 60m (obwód domu wraz z wyprowadzeniem do rowu). Fundament nie jest zasypany, mało kopania...

 • Grzybowo

2022-07-17 do 2022-07-25

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Grzybowo

2022-08-23 do 2022-08-31

Perfekcyjne Wykop

Ten Klient uważa, że perfekcyjne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Grzybowo

2022-08-21 do 2022-08-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych