Roboty ziemne w Górze

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 638 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 182 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Górze

Roboty ziemne Góra

Doskonałe Kopanie Studni

11 opinii

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Góry lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Patryk Krasiński PUH "JOB HOUSE" - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Góra

Dobre Usługi Koparko Ładowarką

1 opinia

Przez zapewnianie dobrej usługi koparko ładowarką Patryk Krasiński PUH JOB HOUSE prześciga konkurentów. Markę budują oceny zadowolonych odbiorców. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

F.H.U. ZIGMET ZBIGNIEW KURDEK - Solidne Usługi Minikoparką w Górze

Solidne Usługi Minikoparką w Górze

7 opinii

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Góra, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Zakład Budowlany , Wiercenie Studni Bogdan Zielony - Perfekcyjny Drenaż Góra

Perfekcyjny Drenaż

4 opinie

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Zakład Budowlany Wiercenie Studni Bogdan Zielony z Góry będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

"MAREK" MAREK PĘDZIWIATR - Profesjonalne Kopanie Stawów Góra

Profesjonalne Kopanie Stawów

1 opinia

Starasz się odnaleźć dobrego specjalistę z zakresu profesjonalnego kopania stawów z Góry do realizacji zaplanowanych działań? Firma MAREK MAREK PĘDZIWIATR jest do Twojej dyspozycji. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich.

Fhu elektro-instal Krystian Orłowski - Porządne Roboty Ziemne Góra

Porządne Roboty Ziemne

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Fhu elektro-instal Krystian Orłowski ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Ogród Serwis Przybylski Adam - Rewelacyjne Kopanie Stawów Góra

Rewelacyjne Kopanie Stawów

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Góry, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Ogród Serwis Przybylski Adam jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Zakład Ogólnobudowlany Janusz Rudnicki - Pierwszorzędna Melioracja Góra

Pierwszorzędna Melioracja Góra

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie Zakład Ogólnobudowlany Janusz Rudnicki. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

MARBUD - Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Góra

Rewelacyjny Drenaż Opaskowy Góra

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. MARBUD ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Żeby otrzymać wycenę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Teh bagger uslugi minikoparką - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Góra

Teh bagger uslugi minikoparką

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje Teh bagger uslugi minikoparką. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 25 zleceń na prace ziemne w Górze

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Chróścina

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Chróścina

2022-12-10 do 2022-12-18

Dam zlecenie na wykopanie studni, Góra

Rodzaj studni: Wiercona Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: Ogród Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Góra

2022-09-05 do 2022-09-13

Doskonałej Jakości Wykop Góra

Klient napisał zlecenie brzmiące "Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Sławęcice

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 54mb, Bojanowo

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Bojanowo

2022-10-31 do 2022-11-08

Profesjonalne Roboty Ziemne Góra

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Bojanowo

2022-11-01 do 2022-11-09

Wysokiej Klasy Kopanie Góra

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 53mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Bojanowo

2022-11-01 do 2022-11-09

Prace Ziemne Góra

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne prace ziemne to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Dąbcze

2022-10-20 do 2022-10-20

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m², Krzelów

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 800m², chcąc trafić w dobre miejsce. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Krzelów

2022-10-10 do 2022-10-18

Świetne Roboty Ziemne

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Poniec

2022-08-08 do 2022-08-16

Dam zlecenie na wykopanie studni, Leszno

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Leszna. Przyczyń się do realizacji jego celów. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Leszno

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 2 dni temu

Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 200mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na prace ziemne, Leszno

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

 • Leszno

2022-10-24 do 2022-11-01

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-07...

 • Leszno

2022-10-06 do 2022-10-14

Znakomite Prace Ziemne

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 60m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Leszno i z sąsiednich miast. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Leszno

2022-08-10 do 2022-08-18

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 53mb, Rawicz

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 53mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Rawicz

2022-11-01 do 2022-11-09

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Rawicz

2022-11-25 do 2022-12-03

Zlecenie na prace ziemne, Rawicz

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Rawicz

2022-12-11 do 2022-12-19

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Wschowa

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Informacje dodatkowe: Wykop prowadzony koparką o szerokości łyżki do 40 cm. w miejscach zagęszczenia uzbrojenia podziemnego wykonać wykop próbny. Linię zasilającą prowadzić kablem...

 • Wschowa

2022-08-25 do 2022-09-02

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Dłoń

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Kopanie stóp fundamentowych Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Dłoń

2022-09-21 do 2022-09-29

Najlepsze Roboty Ziemne

Rodzaj prac: Odwiert po pompę ciepła wraz z założeniem sondy i zamulenie powtórne Informacje dodatkowe: Dwa odwierty po 110-115 Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Grębocice

2022-08-23 do 2022-08-31

Porządne Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Żmigród

2022-10-24 do 2022-11-01

Znakomite Wykop

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Lubin Rudna

2022-08-10 do 2022-08-18

Wykonanie drenażu dł. 100mb, Kąkolewo

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony fachowiec z zakresu pierwszorzędnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Kąkolewo

2022-09-25 do 2022-10-03

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Głogów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Głogów

2022-08-31 do 2022-08-31

Wyjątkowe Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 50m²". Wykonaj zlecenie wyjątkowego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Głogowa i okolicznych miast. Złóż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Głogów

2022-09-28 do 2022-10-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych