Roboty ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 908 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 355 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Dąbrowie Tarnowskiej

Roboty ziemne Dąbrowa Tarnowska

Pierwszorzędne Wykopy Dąbrowa Tarnowska

2 opinie

Jeżeli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z REMBUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby otrzymać ofertę.

GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska - Dobre Usługi Minikoparką Dąbrowa Tarnowska

GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska

10 opinii

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką GMBUD pl - budowa DOMów - poddasza - Grzegorz Motyka Dąbrowa Tarnowska prześciga konkurentów. Sławę oddają rekomendacje zachwyconych zleceniodawców. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Garden Service Ogrody Adrian Kowal - Pierwszorzędne Prace Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Garden Service Ogrody Adrian Kowal

15 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od prac ziemnych? Wykorzystaj kompetencje Garden Service Ogrody Adrian Kowal. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

dunajko-brukarstwo.pl - Najlepsze Wiercenie Studni w Dąbrowie Tarnowskiej

Najlepsze Wiercenie Studni w Dąbrowie Tarnowskiej

1 opinia

Chesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu najlepszego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma dunajko-brukarstwo.pl jest gotowa Ci pomóc. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

W-F BUD Wojciech Filipowicz - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Dąbrowa Tarnowska

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

2 opinie

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z W-F BUD Wojciech Filipowicz perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Grzegorz kardas - Porządne Prace Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Porządne Prace Ziemne

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Grzegorz kardas ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Adrian Jarosz - Znakomite Roboty Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Adrian Jarosz

Wciąż szukasz profesjonalistów od prac ziemnych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Adrian Jarosz. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Usługi Robót Ziemnych - Profesjonalne Kopanie Stawów Dąbrowa Tarnowska

Profesjonalne Kopanie Stawów

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego kopania stawów specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Dąbrowa Tarnowska i sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Wojtek Filipowicz - Profesjonalna Melioracja Dąbrowa Tarnowska

Wojtek Filipowicz

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Wojtek Filipowicz z Dąbrowy Tarnowskiej jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Firma Transportowo-Usługowa - Doskonały Drenaż Dąbrowa Tarnowska

Doskonały Drenaż Dąbrowa Tarnowska

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Firma Transportowo-Usługowa są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Najnowsze z 31 zleceń na prace ziemne w Dąbrowie Tarnowskiej

Wykop Dąbrowa Tarnowska

Klient chce wynająć: zwyżka z koszem Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-01-19 Dodatkowe informacje: Praca przy wieży ...

 • Lipiny

2023-01-13 do 2023-01-21

Potrzebuję wykopać studnię, Dąbrowa Tarnowska

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Potrzebuję wykopać studnię. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Dąbrowa Tarnowska

2022-08-18 do 2022-08-26

Znakomite Prace Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Nadal jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Klienta jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Dąbrowa Tarnowska

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapytanie o prace ziemne, Krzykawka

Rodzaj prac: Wykop pod szambo Informacje dodatkowe: Głębokość 3,8 m Powierzchnia 3.5m na 6m Grunt puasczysty Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Krzykawka

2022-07-25 do 2022-08-02

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 8m², Solec-Zdrój

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 8m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Solec-Zdrój

2022-09-04 do 2022-09-12

Kopanie Dąbrowa Tarnowska

Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania o treści "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 26m²", jako ekspert z miejscowości Świętokrzyskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Świętokrzyskiego nie masz sobie równych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Solec-Zdrój

2022-08-27 do 2022-09-04

Zapytanie o prace ziemne, Solec-Zdrój

Rodzaj prac: Przepompownia Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Solec-Zdrój

2022-08-04 do 2022-08-12

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Świętokrzyskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 20m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej kompetentnej firmy. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Solec-Zdrój

2022-08-29 do 2022-09-06

Profesjonalne Prace Ziemne

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 8m, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Solec-Zdrój

2022-07-28 do 2022-08-05

Zlecę wykonanie studni, Piasek Mały

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Piasek mały

2022-10-17 do 2022-10-25

Zapytanie o wykopanie studni, Zaczarnie

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Zaczarnie

2022-08-12 do 2022-08-20

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzeźnica

2022-11-20 do 2022-11-28

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu w oparciu o ziemię która znajduje się na działce. Aktualnie nie ma na działce żadnych zalegających hołd ziem które trzeba rozrzucić. Te...

 • Stopnica

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 20m², Jodłówka-Wałki

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 20m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Jodłówka-Wałki

2022-08-05 do 2022-08-13

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Piątkowiec

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Informacje dodatkowe: 0,5 M przekop pod kabel około 50mb Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-18...

 • Piątkowiec

2022-08-15 do 2022-08-23

Kopanie

Wykonaj zlecenie najwyższej klasy kopania o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 20mb", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że na terenie Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Pawęzów

2022-09-24 do 2022-10-02

Zapytanie o prace ziemne, Pawęzów

Rodzaj prac: Wyprofilowanenie skarp Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Pawęzów

2022-09-30 do 2022-10-08

Doskonałe Wykop

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykonanie studni. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Tarnów

2022-08-04 do 2022-08-12

Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 45mb) Informacje dodatkowe: przewiert przez ulicę 5mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tarnów

2022-08-22 do 2022-08-30

Solidne Wykop

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 200mb) Informacje dodatkowe: 60cm wykop pod swiatłowód Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tarnów

2022-11-23 do 2022-11-23

Wyrównanie terenu o pow. 100m², Tarnów

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Wyrównanie terenu o pow. 100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Tarnów

2022-07-28 do 2022-07-28

Rewelacyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że rewelacyjne prace ziemne to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie studni abisyńskiej, 8m". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Tarnów

2022-11-01 do 2022-11-09

Solidne Roboty Ziemne Dąbrowa Tarnowska

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Tarnów

2022-10-24 do 2022-11-01

Prace Ziemne

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 9m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Jak najszybciej Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tarnów

2022-11-20 do 2022-11-28

Wykonanie studni abisyńskiej, 8m, Tarnów

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 8m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Do podlewania ma mi to sluzc Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Tarnów

2022-11-01 do 2022-11-09

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 100m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Tarnów

2023-01-18 do 2023-01-26

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: Nadzór i doradztwo Informacje dodatkowe: Potrzebujemy kierownika budowy z uprawnieniami do prowadzenia robót. - osobą, która będzie pełnić funkcję Kierownika budowy branży elektrycznej, posiadającą uprawnienia budow...

 • Tarnów

2022-08-21 do 2022-08-21

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 600mb, Tarnów

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi kopania na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest rzetelny. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Tarnów

2022-08-21 do 2022-08-21

Dam zlecenie na wykonanie studni abisyńskiej, 8m, Tarnów

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego kopania od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Tarnów lub okolicy. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Tarnów

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Tarnów

Ten Zlecający szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Tarnów

2023-01-18 do 2023-01-26

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Pogórska Wola

2022-11-14 do 2022-11-22

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych