Roboty ziemne w Ciechanowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 428 756 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 142 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Ciechanowie

Roboty ziemne Ciechanów

Neo Cosmetics

1 opinia

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Neo Cosmetics dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański - Najlepsze Studnie Głębinowe Ciechanów

Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański

2 opinie

Jeśli szukasz najlepszej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Usługi Ogólnobudowlane Tomasz Szczepański jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do sprostania Twoim oczekiwaniom z zakresu studni głębinowych. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

DELBRUK - Najlepsze Roboty Ziemne Ciechanów

DELBRUK

1 opinia

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? DELBRUK będzie najszybszą drogą. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

Konwestur II Jarosław Koniecek - Perfekcyjny Drenaż Ciechanów

Perfekcyjny Drenaż Ciechanów

26 opinii

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z Konwestur II Jarosław Koniecek są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC - Doskonałe Prace Ziemne Ciechanów

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC

1 opinia

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od prac ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE ALFA-BUD PIOTR MYC. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

F.H.U. MJ MARBUD - Solidna Niwelacja Terenu Ciechanów

Solidna Niwelacja Terenu Ciechanów

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U. MJ MARBUD będzie najszybszą drogą. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

HORNET - Najlepsze Wiercenie Studni w Ciechanowie

Najlepsze Wiercenie Studni w Ciechanowie

Chesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu najlepszego wiercenia studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma HORNET jest gotowa Ci pomóc. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

"A & M CLEANER'S MATEUSZ WIŚNIEWSKI" - Doskonałe Kopanie Stawów Ciechanów

"A & M CLEANER'S MATEUSZ WIŚNIEWSKI"

Wybierz tę firmę jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do doskonałego kopania stawów w miejscowości Ciechanów lub sąsiednim mieście. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

PUH Technical - Fantastyczna Niwelacja Terenu Ciechanów

PUH Technical

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym fachowcom od niwelacji terenu z Ciechanowa. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Pan Koparka Grzegorz Mendyk - Doskonałej Jakości Wykopy Ciechanów

Doskonałej Jakości Wykopy

Z chwilą, gdy będziesz szukać wyjątkowej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Pan Koparka Grzegorz Mendyk są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny wykopów. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Ciechanowie

Prace Ziemne Ciechanów

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Sońsk

2023-01-24 do 2023-02-01

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2300m², Łopacin

Ten Klient myśli, że solidne wykop to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 2300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Łopacin

2022-11-20 do 2022-11-28

Znakomite Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1200m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Ciechanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Zapytanie o wykopanie stawu pow. 1200m², Ciechanów

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Ciechanów

2022-10-30 do 2022-11-07

Znakomite Roboty Ziemne Ciechanów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Ciechanów z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Ciechanów

2022-10-21 do 2022-10-29

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 1000m², Ciechanów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Witam, do wykonania prace ziemne przy nowopowstającej Biedronce Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Ciechanów

2022-09-13 do 2022-09-21

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który zleca - "Zlecę wykopanie stawu pow. 1200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ciechanów

2022-08-21 do 2022-08-29

Rewelacyjne Kopanie Ciechanów

Klient chce wynająć: Kombajn zbożowy Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Ciechanów

2022-08-04 do 2022-08-12

Profesjonalne Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Wykonanie drogi dojazdowej z kruszywa do posesji długości około 20m i szerokości 5m. zakres prac to korytowanie około 20cm ułożenie geowłókniny i utwardzen...

 • Glinojeck

2022-07-31 do 2022-08-08

Perfekcyjne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu warstwa humusu około 10-20cm na powierzchni 1000m2. W zakresie prac dostawa humusu oraz wyrównanie terenu, ewentualnie bronowanie pod si...

 • Strzeszewo

2022-07-31 do 2022-08-08

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-17...

 • Ciechanów

2022-07-25 do 2022-08-02

Znakomite Wykop Ciechanów

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1400m²) Informacje dodatkowe: odmulenie,1m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Ciechanów

2022-07-24 do 2022-08-01

Wykonanie wykopu pod fundament 200m², Zielona

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zielona

2022-12-23 do 2022-12-23

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Droga okolo 100 m nigdy wczesniej nie utwardzona Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Świercze

2022-09-26 do 2022-09-14

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 1000m², Świercze

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy i pisze - Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 1000m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Świercze

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Świercze

Rodzaj prac: Stabilizacja gruntu mieszanka wapienno cementowa Informacje dodatkowe: 1000m2 droga dojazdowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-01...

 • Świercze

2022-12-12 do 2022-12-20

Staranne Wykop

Ten Klient myśli, że staranne wykop to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Dziarno

2022-11-22 do 2022-11-30

Szukam ekipy do prac ziemnych, Nowe Miasto

Rodzaj prac: Podbudowa - utwardzenie terenu z kruszywa łamanego 74m2 Informacje dodatkowe: Zlecę do wykonania podbudowę z kruszywa łamanego o gr. ok. 25-30cm Zakres prac: - korytowanie - wywiezienie urobku - ułożenie geowłókniny ...

 • Nowe Miasto

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 4 dni temu

Kopanie

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania profesjonalista z zakresu najlepszego kopania z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Modzele-Bartłomieje

2022-09-25 do 2022-10-03

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Wólka Szczawińska

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb. To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Przedstaw ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Wólka szczawińska

2022-09-17 do 2022-09-25

Rewelacyjne Prace Ziemne

Zakres zlecenia: wykopanie stawu Powierzchnia: 600m2 Wywóz ziemi: bez wywozu Termin: możliwy od zaraz...

 • Nowe Miasto

2022-09-05 do 2022-09-13

Szukam firmy do wykonania studni abisyńskiej, 10m, Przasnysz

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: 10m Umiejscowienie studni: Ogrod Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Przasnysz

2022-07-25 do 2022-08-02

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 90m²". Przyjmij zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z Mazowieckiego i przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Trzcianka-

2022-07-21 do 2022-07-29

Solidne Kopanie

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kopanie są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako specjalista od kopania. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś.

 • Trzcianka-

2022-07-21 do 2022-07-29

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wyrównanie terenu o pow. 7500m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Płońsk bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Płońsk

2022-08-26 do 2022-09-03

Zapytanie o prace ziemne, Płońsk

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapytanie o prace ziemne", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Płońsk

2022-11-23 do 2022-12-01

Wyjątkowe Kopanie

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje główne cechy jako specjalisty od kopania to zrealizuj zlecenie - Zlecę prace ziemne. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Płońsk

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych