Roboty ziemne w Chrzanowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 910 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 283 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Chrzanowie

Roboty ziemne Chrzanów

Profesjonalne Kopanie Stawów

11 opinii

Ta firma świadczy profesjonalne usługi minikoparką i kopanie stawów na terenie miejscowości Chrzanów oraz okolicznych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan - Porządna Melioracja w Chrzanowie

Porządna Melioracja w Chrzanowie

2 opinie

Na wypadek jeśli wciąż szukasz profesjonalistów od melioracji to skorzystaj z doświadczenia KAM-SPRZĘT-BUD Kamil Koryczan. Chrzanów i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Już nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

AmPa - Staranne Roboty Ziemne Chrzanów

Staranne Roboty Ziemne Chrzanów

5 opinii

W przypadku, gdy potrzebujesz starannej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P.U.H Trasa-pl - Znakomite Studnie Głębinowe Chrzanów

Znakomite Studnie Głębinowe Chrzanów

1 opinia

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od studni głębinowych to wykorzystaj kompetencje P.U.H Trasa-pl. Chrzanów i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Bet Groundworks - Doskonałej Jakości Melioracja Chrzanów

Bet Groundworks

1 opinia

Wykonanie melioracji będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Bet Groundworks ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Ekobanmobile - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Chrzanów

Ekobanmobile

1 opinia

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu najwyższej klasy kopania stawów z Chrzanowa, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Ekobanmobile jest Twoim rozwiązaniem. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

F.U. EL-MAR Kurek Marcin - Doskonałe Roboty Ziemne Chrzanów

F.U. EL-MAR Kurek Marcin

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych to wykorzystaj doświadczenie F.U. EL-MAR Kurek Marcin. Chrzanów i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

F.P.W. "Miś" - Perfekcyjne Wykopy Chrzanów

F.P.W. "Miś"

2 opinie

Uwierz fachowcom w dziedzinie wykopów i zatrudnij F.P.W. Miś. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

PB Konstbud Marian Zawadka - Pierwszorzędne Usługi Koparko Ładowarką Chrzanów

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii

Klient, który planuje zakup usługi koparko ładowarką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

FHU inREM Henryk Kowalik - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Chrzanów

FHU inREM Henryk Kowalik

1 opinia

Myślisz, że doskonałej jakości prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z FHU inREM Henryk Kowalik dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 27 zleceń na prace ziemne w Chrzanowie

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 137mb, Trzebinia

Przyjmij zadanie najlepszego kopania o treści "Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 137mb", jako ekspert z miejscowości Małopolskie. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Trzebinia

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 3 dni temu

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 35mb, Okleśna

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najlepsze kopanie w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 35mb", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Okleśna

2023-01-24 do 2023-01-24

Solidne Kopanie Chrzanów

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Małopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Trzebinia

2023-01-13 do 2023-01-21

Roboty Ziemne Chrzanów

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Odpływ z dach na długości 20-25 Mb Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Chrzanów

2022-10-22 do 2022-10-30

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m², Alwernia

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Alwernia

2022-10-22 do 2022-10-30

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 152m², Chrzanów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 152m²) Informacje dodatkowe: Głębokość ok 40cm / wykop pod szambo 10m3/ wyrwanie korzeni / wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Chrzanów

2022-08-24 do 2022-09-01

Staranne Prace Ziemne Chrzanów

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Wykonanie studni na działce rekreacyjnej Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Luszowice

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 4200m², Trzebinia

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4200m²) Informacje dodatkowe: Przywóz i rozłożenie kruszywa, zagęszczenie grubość ok. 1 m. z tego 70cm - kruszywo 60-120, 30cm - kruszywo 30-60. Stopień zagęszczenia - zagęszczony. Te...

 • Trzebinia

2022-07-18 do 2022-07-26

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Trzebinia

Ten Klient myśli, że solidne wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Trzebinia

2022-07-12 do 2022-07-20

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Małopolskiego i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rudno

2022-09-20 do 2022-09-28

Wysokiej Klasy Kopanie

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Małopolskiego? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Tenczynek

2022-11-23 do 2022-12-01

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 30m², Zakrzów

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Zakrzów

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 60mb, Zakrzów

Ten Klient uważa, że rewelacyjne roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 60mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Zakrzów

2022-08-18 do 2022-08-26

Profesjonalne Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca jeszcze potrzebuje specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykopanie studni, chcąc trafić w dobre miejsce. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Zakrzów

2022-08-19 do 2022-08-27

Utwardzenie drogi o pow. 20m², Czerna

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 20m²) Informacje dodatkowe: podjazd do dzialki Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-25...

 • Czerna

2022-08-01 do 2022-08-09

Pierwszorzędne Wykop Chrzanów

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 82mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie instalacji preizolowanej c.o. zewn. DN50, długość 82 m.b. zagłębienie dna rury 0,9 m, podsypka piaskowa 10 cm, nasypka piaskowa 20 cm i taśma ...

 • Krzeszowice

2022-08-23 do 2022-08-31

Najlepsze Wykop

Ten Zlecający szuka specjalisty od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 6mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Siedlec

2022-08-11 do 2022-08-19

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m², Krzeszowice

Wykonanie wykopu dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Krzeszowice

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 900mb, Rusocice

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 900mb) Informacje dodatkowe: Zlecimy wykonanie instalcji wodociągąwej ok.900 mb pe 90 Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-01...

 • Rusocice

2022-08-23 do 2022-08-31

Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 155m², Chełmek

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 155m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Chełmek

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 21:53

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 399m², Chełmek

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 399m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Chełmek

2022-08-24 do 2022-09-01

Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 8mb, chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Czułówek

2022-07-28 do 2022-08-07

Profesjonalne Prace Ziemne

Zleceniodawca poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 65m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

 • Jaworzno

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecę prace ziemne, Jaworzno

Rodzaj prac: Dokopanie powierzchni Ok 20mx2x4,5mx40cm Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Jaworzno

2022-08-29 do 2022-09-06

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Jaworzno

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie przyłącza kanalizacyjnego od ługości około 10 m i z uwagi na różnicę w poziomie gruntu wymagana będzie przepompownia ścieków. Termin rozpoczę...

 • Jaworzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 400m², Jaworzno

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 400m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Aby poznać Klienta skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Jaworzno

2022-12-04 do 2022-12-12

Profesjonalne Prace Ziemne

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Jaworzna. Przyczyń się do realizacji jego celów. Pokaż dopasowaną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Jaworzno

2022-08-08 do 2022-08-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych