Roboty ziemne w Chojnicach

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 412 204 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Chojnicach

Roboty ziemne Chojnice

Doskonałe Roboty Ziemne

1 opinia

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Żwirownia Chojnice. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Technika Grzewcza i Sanitarna Michał Szopiński - Znakomite Wykopy Chojnice

Znakomite Wykopy Chojnice

3 opinie

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Technika Grzewcza i Sanitarna Michał Szopiński ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Arkadiusz Myszka - Najlepsze Roboty Ziemne Chojnice

Najlepsze Roboty Ziemne

5 opinii

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Arkadiusz Myszka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Łukasz - Znakomite Roboty Ziemne w Chojnicach

Znakomite Roboty Ziemne w Chojnicach

1 opinia

Z chwilą, gdy będziesz szukać znakomitej usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Łukasz jest dla Ciebie idealna. Mają wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Firma Budowlana GIERSZEWSKI - Rewelacyjne Roboty Ziemne Chojnice

Rewelacyjne Roboty Ziemne Chojnice

5 opinii

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Firma Budowlana GIERSZEWSKI. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Firma Handlowo-Usługowa KAMLOT - Solidne Kopanie Studni Chojnice

Firma Handlowo-Usługowa KAMLOT

1 opinia

Pragniesz znaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu solidnego kopania studni, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Firma Handlowo-Usługowa KAMLOT jest do Twojej dyspozycji. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

USŁUGI GLAZURNICZE - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Chojnice

Wyjątkowe Usługi Minikoparką

1 opinia

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką USŁUGI GLAZURNICZE przewyższa konkurentów. Renomę oddają opinie spełnionych zleceniodawców. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rem Invest Maciej Rekowski - Najlepsze Prace Ziemne Chojnice

Rem Invest Maciej Rekowski

1 opinia

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od prac ziemnych to skorzystaj z kwalifikacji Rem Invest Maciej Rekowski. Chojnice i okolice to główny obszar ich działania. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Firma remontowo-budowlana Jan Gruszczyński - Staranny Drenaż Opaskowy Chojnice

Firma remontowo-budowlana Jan Gruszczyński

2 opinie

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od drenażu opaskowego to wykorzystaj kompetencje Firma remontowo-budowlana Jan Gruszczyński. Chojnice i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

KOPARKA Tomasz Stejbach - Fachowe Usługi Minikoparką Chojnice

KOPARKA Tomasz Stejbach

KOPARKA Tomasz Stejbach pracuje w branży usług minikoparką od wielu lat, przede wszystkich na obszarze Chojnic, ale także pobliskich powiatów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Chojnicach

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 4400m², Chojnice

Klient wprowadził zapytanie "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 4400m²". Wykonaj zlecenie rewelacyjnego kopania jako fachowiec w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Chojnic i pobliskich powiatów. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Chojnice

2023-01-09 do 2023-01-17

Doskonałe Wykop Chojnice

Wykonanie wykopu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zlecę wykopanie stawu pow. 4000m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Ogorzeliny

2022-12-26 do 2022-12-27

Zlecę wykonanie studni, Klawkowo

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Klawkowo

2022-10-04 do 2022-10-12

Szukam firmy do wykonania studni kopanej, 15m, Chojnice

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 15m Umiejscowienie studni: Ogród Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Chojnice

2022-09-27 do 2022-10-05

Rewelacyjne Wykop

Ten Klient myśli, że rewelacyjne wykop to niełatwe zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Kłodawa

2022-08-15 do 2022-08-23

Zlecę prace ziemne, Borsk

Rodzaj prac: Podłoże pod domek letniskowy Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie podłoża pod posadowienie dwóch domków letniskowych o wym 7 x5 m każdy w miejscowości Borsk gm Karsin Wykopanie i osadzenie dwóch zbiorników sanitarny...

 • Borsk

2022-08-23 do 2022-08-31

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 70m², Borsk

Starasz się odnaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Pomorskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

 • Borsk

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament, 70m2, Borsk

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 70m²) Informacje dodatkowe: wykonanie podłoża pod posadowienie dwóch domków letniskowych o powierzchni 7 x 5m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Borsk

2022-08-08 do 2022-08-16

Zlecenie na prace ziemne, Lichnowy

Rodzaj prac: Dostawa i ułożenie żwiru płukanego 2-8 mm Informacje dodatkowe: Zlecę dostawę i ułożenie w korycie żwirku płukanego frakcji 2-8 mm w korycie, głębokości 30 cm. Ilość 1500 m2. - ok850 t Lokalizacja - gmina Lichnowy. ...

 • Lichnowy

2022-10-12 do 2022-10-20

Profesjonalne Roboty Ziemne Chojnice

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: pogłębienie istniejącego stawu 1.500mkw w pobliżu Tucholi. Proszę tylko o konkretny oferty cenowe, lub zakres cen. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesi...

 • Tuchola

2022-09-30 do 2022-10-01

Pierwszorzędne Kopanie Chojnice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Tuchola

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 2 dni temu

Wykonanie wykopu pod fundament 100m², Dziemiany

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Wykonanie wykopu pod fundament 100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Już teraz skontaktuj się z nim.

 • Dziemiany

2022-08-23 do 2022-08-31

Profesjonalne Prace Ziemne Chojnice

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 500m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Dziemiany

2022-12-09 do 2022-12-17

Perfekcyjne Wykop

Zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z Pomorskiego oraz przyległych powiatów. Przedstaw wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wdzydze

2022-10-06 do 2022-10-14

Roboty Ziemne

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Wdzydze

2022-08-16 do 2022-08-24

Porządne Wykop

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

 • Człuchów

2022-07-30 do 2022-08-07

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m², Śliwice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

 • Śliwice

2022-10-21 do 2022-10-29

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 4000m², Cekcyn

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Informacje dodatkowe: Równanie terenu. Zasypanie wyschniętego stawu. Zebranie ziemi z terenu przylegającego na głębokość okolo 30 -50 centymetrów Termin rozpoczęcia prac: w ci...

 • Cekcyn

2022-08-03 do 2022-08-11

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: Wykop pniaków Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Cekcyn

2022-11-28 do 2022-12-06

Wyrównanie terenu o pow. 4000m², Cekcyn

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 4000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Cekcyn

2022-07-19 do 2022-07-27

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wąglikowice

2022-10-12 do 2022-10-20

Wykop

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim.

 • Kamień Krajeński

2022-07-20 do 2022-07-28

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kamień Krajeński

Klient chce wynająć: miniładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kamień Krajeński

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1500m², Lipusz

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lipusz

2022-07-19 do 2022-07-27

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 70m², Płocice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 70m²) Informacje dodatkowe: Trzeba wyrównać teren ,oraz zrobić mały wykop pod budowe płyty fundamentowej 35m2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-03...

 • Płocice

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 11:32

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 3500m², Stara Kiszewa

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 3500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Stara Kiszewa

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 4500m², Stara Kiszewa

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 4500m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Stara Kiszewa

2022-09-12 do 2022-09-20

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Gostomko

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Gostomko

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 7 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych