Roboty ziemne w Brzesku

Porównaj oferty od Specjalistów od Robót Ziemnych z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 391 858 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 283 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Roboty ziemne polegają na usuwaniu naturalnego gruntu, a także na jego przemieszczaniu w ustalone miejsca oraz nadawaniu mu pożądanego kształtu. Wykonuje się je w celu przygotowania terenu do dalszych prac budowlanych lub kiedy wykonywane są instalacje podziemne. Zwykle wykonuje się je za pomocą maszyn, jednak czasami wykorzystuje się również pracę mięśni lub ładunki wybuchowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są rodzaje robót ziemnych, a także na co należy przy nich zwrócić uwagę. Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz nasz ranking najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Prace ziemne to prace niezbędne podczas stawiania budowli podziemnych, takich jak tunele, garaże podziemne lub schrony oraz kopania fundamentów zaplanowanych budowli nadziemnych. Wykonuje się je także w przypadku wykonywania instalacji pod ziemią, na przykład rurociągów, a także zawsze kiedy zachodzi potrzeba ukształtowania terenu. Przez wzgląd na charakter tych prac wykonuje się je na początku inwestycji, zaraz po pracach przygotowawczych oraz ewentualnej rozbiórce starych zabudowań.

Wszystkie prace ziemne dzielimy na trzy grupy, które wykonuje się po kolei, zgodnie z technologią robót ziemnych:

 1. Roboty ziemne przygotowawcze polegające głównie na przygotowaniu gleby poprzez jej spulchnienie i usunięcie z niej roślinności oraz odprowadzeniu nadmiaru wody z terenu.
 2. Roboty ziemne podstawowe, do których zalicza się między innymi makroniwelację, wykopy szerokoprzestrzenne i wąskoprzestrzenne pod rowy i instalacje, wykopy liniowe, a także wykonywanie nasypów, zasypów i podsypek z zagęszczeniem, niwelacji.
 3. Roboty ziemne wykończeniowe polegające na wyrównywaniu dna wykopów, a także realizowaniu wykopów pod fundamenty oraz wyrównywaniu i zagęszczaniu skarp, mikroniwelacji i profilowaniu nasypów, układaniu roślinności.
 4. Roboty ziemne porządkowe polegające na kształtowaniu terenu oraz układaniu roślinności.

Firmy zajmujące się tego typu pracami, podobnie jak firmy budowlane, wykonują zarówno roboty ziemne ręczne, jak i te przy użyciu maszyn. Standardowe maszyny do robót ziemnych w znacznym stopniu przyśpieszają prace i umożliwiają wykonanie jej w terminie. Do wydobywania i przenoszenia ziemi używa się ładowarek i koparek, które mogą być również wykorzystane do innych prac, po zamontowaniu do nich dodatkowych akcesoriów. Zagęszczanie terenu wykonuje się walcami, a grunt kształtuje równiarkami.

Cena robót ziemnych jest trudna do oszacowania i zależy od trudności prac oraz ukształtowania terenu. Na ostateczny kosztorys wpływa również konieczność zastosowania maszyn oraz wielkość całej inwestycji. Poszczególne ceny są zróżnicowane również w zależności od danego regionu i aktualnego zapotrzebowania na tego typu usługi. Przed zawarciem umowy z wybraną firmą warto więc zapoznać się najpierw z ostateczną wyceną całości usługi.

Jakie czynności budowlane zaliczają się do robót ziemnych?

Prace ziemne dzielą się na przygotowawcze, podstawowe, wykończeniowe oraz porządkowe. Pierwszy etap polega na usunięciu zbędnej roślinności i spulchnieniu gleby. Prace podstawowe polegają między innymi na wykonaniu wykopów szerokoprzestrzennych i wąskoprzestrzennych pod daną budowlę bądź drogę, czy instalację. W ich zakres zalicza się także wykonywanie podsypów i nasypów. Prace wykończeniowe obejmują wykopywanie dołów pod fundamenty, profilowanie nasypów, zagęszczanie skarp i wyrównywanie dna wykopów. Cały proces kończą prace porządkowe, podczas których układa się roślinność i kształtuje małą architekturę.

Ranking najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Brzesku

Roboty ziemne Brzesko

Bruk Zone FUB Daniel Stańczyk

15 opinii

Jeżeli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od melioracji to trafiłeś w dobre miejsce - Bruk Zone FUB Daniel Stańczyk jest do Twoich usług. Brzesko to główny obszar ich działania. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

FHU TYR.BRUK - Perfekcyjny Drenaż Brzesko

Perfekcyjny Drenaż

12 opinii

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z FHU TYR.BRUK są dla Ciebie stworzeni. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

B£B TIDINESS Bartosz Baszczak - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Brzesku

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką w Brzesku

5 opinii

Są obecni w branży usług koparko ładowarką od kilku lat, szczególnie na obszarze Brzeska, ale także pobliskich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Prywatna - Doskonałej Jakości Melioracja Brzesko

Doskonałej Jakości Melioracja

1 opinia

Firma Prywatna oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Brzeska oraz przyległych powiatów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

HAB-KRIS - Profesjonalne Roboty Ziemne Brzesko

HAB-KRIS

3 opinie

Firma HAB-KRIS świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Brzeska oraz przyległych powiatów. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Łukasz Gurgul BRUK-BUD Usługi brukarsko-budowlane - Rewelacyjna Melioracja Brzesko

Rewelacyjna Melioracja Brzesko

1 opinia

Przygotowanie melioracji będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Łukasz Gurgul BRUK-BUD Usługi brukarsko-budowlane ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

brak firmy - Najlepsze Roboty Ziemne Brzesko

brak firmy

2 opinie

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje brak firmy. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Gargul marcin - Staranne Usługi Koparko Ładowarką Brzesko

Staranne Usługi Koparko Ładowarką Brzesko

2 opinie

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Gargul marcin będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Usługi budowlane Roman Powroznik - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Brzesko

Usługi budowlane Roman Powroznik

1 opinia

Szukasz specjalisty od drenażu opaskowego? Trafiłeś w dobre miejsce - Usługi budowlane Roman Powroznik jest do Twoich usług. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Mateusz Kozak - Doskonałe Roboty Ziemne Brzesko

Mateusz Kozak

7 opinii

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Mateusz Kozak z Brzeska jest na to skuteczną metodą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Najnowsze z 28 zleceń na prace ziemne w Brzesku

Perfekcyjne Prace Ziemne Brzesko

Rodzaj studni: do uzgodnienia Głębokość studni: 12m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Piaski-Drużków

2023-01-14 do 2023-01-22

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 2000m², Brzesko

Zleceniodawca napisał "Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 2000m²". Przyjmij zlecenie najlepszego kopania jako profesjonalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji działalności z okolic Brzeska i pobliskich miast. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Brzesko

2022-12-06 do 2022-12-14

Szukam ekipy do prac ziemnych, Brzesko

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

 • Brzesko

2022-11-23 do 2022-11-23

Wykop Brzesko

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy z Brzeska. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Brzesko

2022-10-28 do 2022-11-05

Kopanie Brzesko

Szukasz zlecenia do wykonania jako solidny profesjonalista z zakresu solidnego kopania? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

 • Dębno

2022-10-15 do 2022-10-23

Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 350m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Brzesko

2022-09-28 do 2022-10-06

Zlecę wykonanie drenażu dł. 15mb, Gnojnik

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 15mb) Informacje dodatkowe: Witam Potrzeba obkopac i zaizolowac fundament małego domku ewentualnie wzmocnic fundamet i zrobić odprowadzenie wody . Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z...

 • Gnojnik

2022-09-14 do 2022-09-22

Znakomite Wykop

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Gnojnik

2022-09-12 do 2022-09-20

Doskonałej Jakości Wykop

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Brzesko

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m², Brzesko

Jeśli interesuje Cię zlecenie na najlepsze kopanie w rejonie Brzeska i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Brzesko

2022-09-07 do 2022-09-15

Szukam firmy na wykopanie stawu pow. 400m², Dębno

Rodzaj prac: wykopanie stawu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dębno

2022-08-19 do 2022-08-27

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 30m², Brzesko

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 30m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z miejscowości Brzesko oraz przyległych powiatów. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Brzesko

2022-08-10 do 2022-08-18

Doskonałe Wykop

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

 • Brzesko

2022-08-04 do 2022-08-12

Kopanie

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako specjalisty od kopania to wykonaj zlecenie - Zlecę wykonanie studni kopanej, 12m. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Tymowa

2022-08-03 do 2022-08-11

Zlecę wykonanie drenażu dł. 50mb, Lewniowa

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Informacje dodatkowe: Wykopanie pod drenaż fundamentów w Lewniowej Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Lewniowa

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1300m², Brzesko, Niedary

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1300m², Brzesko". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś.

 • Brzesko, Niedary

2022-07-22 do 2022-07-30

Szukam ekipy do wykopania studni, Czchów

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: Klient nie wie...

 • Czchów

2022-07-20 do 2022-07-28

Doskonałe Wykop

Klient poszukuje rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę.

 • Rzezawa

2022-09-05 do 2022-09-13

Znakomite Prace Ziemne

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na prace ziemne. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Wierzchowie

2022-11-10 do 2022-11-18

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 40mb) Informacje dodatkowe: Woda i kanalizacja Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wielka Wieś

2022-08-13 do 2022-08-21

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Brzesko

Rodzaj prac: przyłącz wody do domu Informacje dodatkowe: Przyłącz wody z sieci do domu jednorodzinnego. 40 mb Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Wielka Wieś

2022-08-19 do 2022-08-27

Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 300m², Wojnicz

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który pisze - "Zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 300m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wojnicz

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecę prace ziemne, Połom Duży

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Połom duży

2022-07-12 do 2022-07-20

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 20m Umiejscowienie studni: budynek gospodarczy Termin zakupu: w ciągu 3 miesięcy...

 • Wiśnicz mały

2022-11-05 do 2022-11-13

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 3000m², Bratucice

Jeżeli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Małopolskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 3000m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bratucice

2022-08-04 do 2022-08-12

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Proszówki

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Zakopanie nieudanego stawu , wyrowanie terenu oraz sadzenie drzew Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Proszówki

2022-10-26 do 2022-11-03

Znakomite Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 900m²) Informacje dodatkowe: Zalewana działka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

 • Cikowice

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Bochnia

Rodzaj prac: Wykop pod kostkę brukowa Informacje dodatkowe: Około 11×3,6 m na głębokość 40 cm plus usunięcie i wywóz 3 płyt drogowych. Termin rozpoczęcia prac: 2022-07-25...

 • Bochnia

2022-07-21 do 2022-07-29

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Najczęstsze pytania o robotach ziemnych

Jaki jest koszt poszczególnych robót ziemnych?

W przypadku robót ziemnych firmy nie stosują sztywnego cennika usług. Ostateczna kwota do zapłaty za pracę jest ustalana indywidualnie i zależy od warunków terenowych i związanych z nimi utrudnień. Wykonawca może również do ceny doliczyć usługi dodatkowe, które uzna za niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. Z drugiej strony duże inwestycje mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Jak łatwo więc zauważyć nie można jednoznacznie określić cenyrobót ziemnych, jednak poniżej podajemy orientacyjne ceny za standardowy wykop.

Średnio wykop kosztuje:

 • 140-150 zł za roboty ziemne ręczne w postaci metru wykopu do głębokości 1,5 metra,
 • 170-200 zł za godzinę pracy koparko ładowarką (z operatorem),
 • 250-260 zł za godzinę pracy spycharką (w cenie spycharka i operator).

Jak wybrać najlepszą firmę zajmującą się robotami ziemnymi?

Solidnie i profesjonalnie wykonane prace ziemne są gwarancją trwałości wykonanych robót. Przed wybraniem odpowiedniej ekipy warto upewnić się, że świadczy usługi na odpowiednim poziomie. Godnych zaufania fachowców znajdziesz na pewno w naszym rankingu najlepszych specjalistów.

Cechy dobrej firmy zajmującej się robotami ziemnymi:

 • dobre opinie klientów o firmie,
 • zatrudnianie dobrze opłacanych fachowców z doświadczeniem,
 • przeprowadza szkolenia dla nowo zatrudnionych,
 • posiada niezbędne sprzęty i maszyny do robót ziemnych,
 • posiada udokumentowane realizacje zleceń.

Czy roboty ziemne można wykonywać przez cały rok?

Ze względu na miękkość gleby roboty ziemne najlepiej jest wykonywać w miesiącach ciepłych. Nie oznacza to jednak, że zimą prace związane z ziemią są niemożliwe. W warunkach niskich temperatur prace ziemne wykonuje się jednak jedynie w szczególnych okolicznościach i po wcześniejszym ich zaplanowaniu. Przez wzgląd na konieczność stosowania specjalnych technik i utrudnione warunki pracy nie każda firma podejmie się tego typu wyzwania. Znalezienie chętnego wykonawcy nie stanowi jednak wyzwania w żadnym regionie Polski.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Robót Ziemnych