Wentylacja i rekuperacja w Złotowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 456 174 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 472 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Złotowie

Wentylacja i rekuperacja Złotów

Porządna Wentylacja Domu w Złotowie

11 opinii

Zrealizowanie wentylacji domu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. ŚWIAT OZE - by Dariusz Albin ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

VMINVEST - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Złotów

VMINVEST

2 opinie

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz kompetentnych ludzi do najwyższej klasy montażu wentylacji w miejscowości Złotów lub sąsiednim mieście. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

Regel Technika Grzewcza - Solidna Rekuperacja Złotów

Solidna Rekuperacja

2 opinie

Jeżeli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Regel Technika Grzewcza są dla Ciebie idealni. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

PHU "Mucha" - Dobrzy Monterzy Wentylacji Złotów

PHU "Mucha"

3 opinie

Monter wentylacji z wymaganym doświadczeniem w temacie rekuperacji nagradzany pozytywnymi opiniami przez Klientów. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

DIAGNO-KLIMA - Perfekcyjna Rekuperacja Złotów

DIAGNO-KLIMA

Rekuperacja to temat, w którym są najlepsi, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

HYDRO SAN PIOTR PIEJEK - Wyjątkowa Instalacja Wentylacji Złotów

HYDRO SAN PIOTR PIEJEK

Po prostu zleć zadanie montażu wentylacji specjalistom firmy HYDRO SAN PIOTR PIEJEK z miejscowości Złotów. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Złotowa nie mają sobie równych. Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

FROST SERVICE - Pierwszorzędna Rekuperacja Złotów

Pierwszorzędna Rekuperacja Złotów

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do wyjątkowej instalacji wentylacji w miejscowości Złotów lub sąsiednim mieście. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie np. o rekuperacji z odzyskiem ciepła oraz o wentylacji grawitacyjnej.

PPUH Proinstal Krzysztof Kozak - Perfekcyjna Wentylacja Złotów

PPUH Proinstal Krzysztof Kozak

Właśnie wybierasz solidnego partnera do realizacji swoich planów? PPUH Proinstal Krzysztof Kozak z Złotowa będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Usługowy Zakład Budowlany, Skład Materiałów Budowlanych Jerzy Żak - Dobra Wentylacja Mechaniczna Złotów

Dobra Wentylacja Mechaniczna

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na wentylacja mechaniczna? Eksperci z Usługowy Zakład Budowlany Skład Materiałów Budowlanych Jerzy Żak pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Ażeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

BIS Sp Z O.O. - Dobry System Rekuperacji Złotów

Dobry System Rekuperacji Złotów

Rekuperacja nie ma dla BIS Sp Z O.O. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi w zakresie serwisu wentylacji. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 30 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Złotowie

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 51-100m², Złotów

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu rekuperatorów i nie wybrał jeszcze sprzedawcy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Złotów

2022-11-18 do 2022-11-26

Szukam firmy do wentylacji, rekuperacji, 101-150m², Złotów

Rodzaj usługi: Poprawa istniejącej wentylacji grawitacyjnej Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zleceni...

 • Złotów

2022-11-17 do 2022-11-17

Z Górnej Półki Rekuperatory Złotów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim...

 • Złotów

2022-11-15 do 2022-11-23

Pierwszorzędna Rekuperacja Złotów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: usługa z zakupem Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wen...

 • Jastrowie

2022-08-04 do 2022-08-12

Świetne Systemy Wentylacyjne Złotów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Łobżenica

2022-10-29 do 2022-11-06

Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 101-150m², Łobżenica

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszcz...

 • Łobżenica

2022-10-27 do 2022-11-03

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 110m², Sypniewo

Wybranie systemów wentylacyjnych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista posłuż radą i dobierz dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 110m². Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Sypniewo

2022-10-21 do 2022-10-29

Profesjonalna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Piła

2022-09-19 do 2022-09-27

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, do 50m², Piła

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-let...

 • Piła

2022-10-14 do 2022-10-22

Rekuperatory

Wybór dobrych rekuperatorów dla Klientów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec pomóż Klientowi i znajdź dostosowane rozwiązanie. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Piła

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecę wykonanie rekuperacji, 51-100m², Piła

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Piła

2022-11-14 do 2022-11-22

Wykonanie wentylacji, 401-500m², Piła

Zdecydowanie o wyborze systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Wykonanie wentylacji, 401-500m². Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Piła

2022-11-07 do 2022-11-15

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m², Piła

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Piła

2022-08-17 do 2022-08-25

Zlecę wykonanie rekuperacji, do 50m², Piła

Kupno świetnych rekuperatorów dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź Klientowi i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Piła

2022-10-23 do 2022-10-31

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, do 50m², Piła

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Piła

2022-10-14 do 2022-10-22

Wykonanie rekuperacji, 168m², Piła

Udowodnij Klientowi, że lepszej oferty systemów wentylacyjnych nie znajdzie na terenie Piły, więc jeśli szuka dobrych systemów wentylacyjnych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Piła

2022-11-28 do 2022-12-06

Tanie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Piła

2022-09-21 do 2022-09-29

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m², Piła

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Piła

2022-09-02 do 2022-09-10

Rekuperacja

Rekuperacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Zlecę wykonanie rekuperacji, 130m²". Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie.

 • Szydłowo

2022-12-15 do 2022-12-15

Zlecenie na wykonanie instalacji HVAC, 2 obiekty, 600m2 i 800m2, Wałcz

Dowiedź Zlecającemu, że drugiego takiego dostawcy szybko nie znajdzie na terenie Wałcza. Dlatego jeśli jesteś producentem doskonałej jakości rekuperatorów to bezzwłocznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Zlecenie na wykonanie instalacji HVAC, 2 obiekty, 600m2 i 800m2. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Wałcz

2022-11-29 do 2022-12-07

Opłacalne Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: odbiór i pomiary Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: ...

 • Wałcz

2023-01-28 do 2023-02-05

Pierwszorzędna Rekuperacja

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na montaż wentylacji, 122m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Pokaż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie.

 • Wałcz

2023-01-30 do 2023-02-07

Wykonanie instalacji HVAC, 2 obiekty, 600m2 i 800m2, Wałcz

Jeśli rekuperacja na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten składający zapytanie napisał "Wykonanie instalacji HVAC, 2 obiekty, 600m2 i 800m2". Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Wałcz

2022-10-18 do 2022-10-26

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 100m², Wałcz

Spraw, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny znawca z branży systemów wentylacyjnych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Potrzebne zamontowanie wentylacji, 100m². Nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Wałcz

2022-11-15 do 2022-11-23

Wykonanie rekuperacji, 51-100m², Wałcz

Ten zleceniodawca jeszcze nie wyszukał odpowiedniego dostawcy znakomitych rekuperatorów i zgłosił nam zgłoszenie - Wykonanie rekuperacji, 51-100m². Jako firma możesz być tym, czego potrzebuje. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Wałcz

2023-01-04 do 2023-01-12

Odpowiednie Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Sępólno Krajeńskie

2022-09-20 do 2022-09-28

Opłacalne Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Człuchów

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m², Szczecinek

Zlecający, który szuka rekuperatorów pisze - Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Umów się na rozmowę już teraz.

 • Szczecinek

2022-10-18 do 2022-10-26

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m², Szczecinek

Jako utalentowani pracownicy dacie radę spełnić oczekiwania w temacie rekuperacji. Zlecenie ma treść "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 151-200m²". Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Szczecinek

2023-01-20 do 2023-01-28

Najwyższej Klasy Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży systemów wentylacyjnych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie rekuperacji, do 50m². Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Szczecinek

2022-11-30 do 2022-12-08

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji