Wentylacja i rekuperacja w Wągrowcu

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 411 926 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Wągrowcu

Wentylacja i rekuperacja Wągrowiec

Releko Instalacje

35 opinii

Po prostu zleć prace dotyczące montażu wentylacji profesjonalistom z miejscowości Wągrowiec. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Wągrowca nie mają sobie równych. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Przedsiębiorstwo usługowe Agata Lekki BLAST GROUP - Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Wągrowiec

Najwyższej Klasy Montaż Wentylacji Wągrowiec

1 opinia

Powierz zadanie najwyższej klasy montażu wentylacji specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wągrowca i okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Firma Zalaszewski, Adrian Zalaszewski - Porządny System Rekuperacji w Wągrowcu

Porządny System Rekuperacji w Wągrowcu

2 opinie

Kupno porządnego systemu rekuperacji może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Firma Zalaszewski Adrian Zalaszewski na pewno pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego produktu. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

Bart - instal Bartosz Felsman - Doskonała Instalacja Wentylacji Wągrowiec

Bart - instal Bartosz Felsman

1 opinia

Bart - instal Bartosz Felsman to eksperci od rekuperacji i instalacji wentylacji, świadczący usługi dla Klientów z Wągrowca i okolicznych miast. Jeśli chcesz mieć stały dopływ świeżego powietrza pomyśl o domu z rekuperacją. Ten fachowiec bez trudu opowie na przykład o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Zakład Usługowy Instalacje C.O., Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka - Najlepszy Serwis Wentylacji Wągrowiec

Zakład Usługowy Instalacje C.O., Wod.-Kan. i Gaz Usługi Ślusarskie Leszek Zdrzałka

5 opinii

Potrzebujesz specjalistów od najlepszego serwisu wentylacji w rejonie Wągrowca lub na terenie Wągrowca? Już teraz określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki - Perfekcyjna Wentylacja Wągrowiec

Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki

2 opinie

Właśnie wybierasz solidnego partnera do realizacji swoich planów? Zakład Ogólnobudowlany Jarosław Wanecki z Wągrowca będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Usługi Ogólnobudowlane - Doskonała Wentylacja Domu Wągrowiec

Usługi Ogólnobudowlane

3 opinie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od wentylacji domu to wykorzystaj doświadczenie Usługi Ogólnobudowlane. Wągrowiec i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana - Dobra Wentylacja Mechaniczna Wągrowiec

Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana

2 opinie

Rem-Putz Firma Ogólnobudowlana z Wągrowca specjalizuje się w dostarczaniu dobrej wentylacji mechanicznej w dobrej cenie każdemu odbiorcy, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aquastone - Perfekcyjne Systemy Wentylacyjne Wągrowiec

Aquastone

2 opinie

Aquastone to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie systemów wentylacyjnych. Swoje usługi oferują w rejonie Wągrowca. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Usługi Remontowo-Budowlane - Najwyższej Klasy Serwis Wentylacji Wągrowiec

Usługi Remontowo-Budowlane

Po prostu zleć zadanie serwisu wentylacji specjalistom firmy Usługi Remontowo-Budowlane z miejscowości Wągrowiec. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Wągrowca są jednymi z najlepszych. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie.

Najnowsze z 28 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Wągrowcu

Rewelacyjne Rekuperatory Wągrowiec

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 l...

 • Przysieczyn

2022-11-25 do 2022-12-03

Świetne Systemy Wentylacyjne Wągrowiec

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Wągrowiec

2022-10-21 do 2022-10-21

Znakomite Systemy Wentylacyjne

Spowoduj, że systemy wentylacyjne nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z dziedziny systemów wentylacyjnych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie wentylacji, 2000m². Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Wągrowiec

2022-09-21 do 2022-09-29

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Wągrowiec

2022-09-15 do 2022-09-23

Wykonanie rekuperacji, 120m², Wągrowiec

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wągrowiec

2022-09-01 do 2022-09-09

Markowe Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Wągrowiec

2022-08-12 do 2022-08-20

Pierwszorzędna Rekuperacja Wągrowiec

Jeśli rekuperacja na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Klient zgłosił "Wykonanie rekuperacji, 51-100m²". Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Rogoźno

2022-09-06 do 2022-09-14

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Nienawiszcz

2022-11-08 do 2022-11-16

Szukam firmy do wykonania wentylacji, 51-100m², Rogoźno

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: usługa z zakupem Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchn...

 • Rogoźno

2022-07-21 do 2022-07-29

Rekuperacja

Rodzaj usługi: projekt rekuperacji, wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jak...

 • Janowiec Wielkopolski

2022-12-12 do 2022-12-20

Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, do 50m², Janowiec Wielkopolski

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w branży wentylacji możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Kujawsko-pomorskie, który wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wentylacji, do 50m²". Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

 • Janowiec Wielkopolski

2022-08-22 do 2022-08-30

Dam zlecenie na wykonanie rekuperacji, 201-300m², Budzyń

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowanych pom...

 • Budzyń

2022-10-02 do 2022-10-10

Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Pławno

2022-08-24 do 2022-09-01

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Margonin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Margonin

2022-08-20 do 2022-08-28

Profesjonalna Wentylacja Wągrowiec

Ten Klient szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zamontowanie rekuperacji, 101-150m². To zlecenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • kowanowko

2022-09-17 do 2022-09-25

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 21m², Murowana Goślina

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Murowana Goślina

2022-08-16 do 2022-08-24

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m², Kcynia

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Pokaż ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Kcynia

2022-12-04 do 2022-12-12

Doskonałe Systemy Wentylacyjne

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia ...

 • Wierzyce

2022-12-01 do 2022-12-09

Potrzebne zamontowanie wentylacji, 51-100m², Imielenko

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 51-1...

 • Imielenko

2022-11-01 do 2022-11-09

Zlecę wykonanie wentylacji, 51-100m², Chodzież

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: mieszkanie Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub ...

 • Chodzież

2022-10-01 do 2022-10-09

Rekuperatory

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowany...

 • Chodzież

2022-10-14 do 2022-10-22

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 140m², Woźniki

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Woźniki

2022-11-27 do 2022-12-05

Zapytanie o wentylację, rekuperację, do 50m², Pobiedziska

Rodzaj usługi: zakup imontaż klimazyratora Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzchnia wentylowany...

 • Pobiedziska

2022-07-24 do 2022-08-01

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, wentylacji, 51-100m², Pobiedziska

Zlecający nierzadko nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, wentylacji, 51-100m². Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Pobiedziska

2023-01-12 do 2023-01-20

Perfekcyjna Rekuperacja

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w temacie rekuperacji możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Wielkopolskiego, który pisze "Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 101-150m²". Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

 • Pobiedziska

2022-11-19 do 2022-11-21

Pierwszorzędna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letn...

 • Pobiedziska

2022-11-28 do 2022-12-06

Idealne Rekuperatory

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy rekuperatorów, chociaż szuka go od kilku tygodni. Możesz rozwiązać problem dla tego Klienta. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Kiszewo

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 4 dni temu

Zlecę wykonanie rekuperacji, 151-200m², Oborniki

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą systemów wentylacyjnych? Na pewno pomożesz Klientowi mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Oborniki

2022-08-16 do 2022-08-24

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji