Wentylacja i rekuperacja w Kole

Porównaj oferty od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 448 142 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 049 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Sprawnie działająca wentylacja to jeden z kluczowych elementów wpływających na komfort przebywania w pomieszczeniu. Zanim jednak zdecydujesz się na jej instalację, warto wcześniej zorientować się w temacie, sprawdzić jakie rodzaje wentylacji masz do dyspozycji i ile kosztuje montaż wentylacji. Jeśli brakuje Ci specjalistycznej wiedzy, najlepiej skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Taką frimę na pewno znajdziesz w naszym rankingu specjalistów od wentylacji i rekuperacji. Jej pracownicy z pewnością rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i pomogą wybrać wentylację, która pod każdym względem będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

Według najczęściej stosowanej klasyfikacji wyróżniamy pięć najpopularniejszych typów wentylacji:

 • wentylację naturalną (grawitacyjną),
 • wentylację mechaniczną (również z odzyskiem ciepła),
 • wentylację wyporową,
 • wentylację mieszającą,
 • wentylację hybrydową (połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej).

Nie da się ukryć, że dla większości inwestorów zastanawiających się nad wyborem optymalnego rodzaju wentylacji dla swoich potrzeb, kluczowe znaczenie ma cena urządzenia. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że gdy w grę wchodzi montaż wentylacji cennik jest uzależniony od wielu różnych czynników, o których często nawet nie myślimy. Dobór wentylacji powinien być poprzedzony gruntowną analizą. Istotne jest na przykład umiejscowienie instalacji - montaż wentylacji w suficie podwieszanym będzie z pewnością bardziej kosztowny niż zamontowanie jednostki bezpośrednio na ścianie. Jeśli konieczny będzie montaż rury spiro do wentylacji, to również może generować dodatkowe koszty. Dobrze jest zatem poprosić firmę, z którą będziemy współpracować o przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby nie zaskoczyły nas koszty.

Mimo kosztów związanych z profesjonalną instalacją wentylacji samodzielny montaż wentylacji mechanicznej nie zawsze okazuje się lepszym rozwiązaniem. Jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, może się okazać, że nieświadomie popełnimy błędy, które będą rzutowały na efektywność pracy wentylacji, a tym samym na jakość powietrza w pomieszczeniu. W tym przypadku mimo wszystko warto powierzyć montaż systemów wentylacji pomieszczeń. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest prawidłowy montaż instalacji grzewczej. Przykładamy dużą wagę również do tego, by montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej był wykonany starannie. Nie zawsze jednak uświadamiamy sobie, że sprawnie działająca wentylacja jest równie istotna jak pozostałe typy instalacji.

Ranking najlepszych monterów wentylacji w Kole

Wentylacja i rekuperacja Koło

Profesjonalna Rekuperacja Koło

112 opinii

Osoby z ECOFAN instal to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od rekuperacji. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

ENTERE Marta Szydłowska - Solidne Systemy Wentylacyjne Koło

Solidne Systemy Wentylacyjne

7 opinii

Systemy wentylacyjne na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Instal Pure - Fantastyczna Instalacja Wentylacji Koło

Fantastyczna Instalacja Wentylacji Koło

6 opinii

Potrzebujesz fantastycznego montera wentylacji z zakresu instalacji wentylacji? Właśnie go znalazłeś, Instal Pure jest tym, czego potrzebujesz. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

RES Comfort - Fantastyczny Montaż Wentylacji Koło

RES Comfort

6 opinii

Rekuperacja nie ma dla RES Comfort żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi w zakresie montażu wentylacji. W przypadku gdy chciałbyś mieć stały dopływ świeżego powietrza koniecznie weź pod uwagę korzyści płynące z rekuperacji. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Zielony gospodarz - Pierwszorzędne Systemy Wentylacyjne Koło

Zielony gospodarz

1 opinia

Systemy wentylacyjne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Mezoklimat Damian Szurgot - Doskonała Wentylacja Koło

Doskonała Wentylacja

2 opinie

Monter wentylacji z imponującym doświadczeniem w temacie wentylacji cieszący się uznaniem wśród Klientów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Klima Koło - Dobry System Rekuperacji Koło

Klima Koło

1 opinia

Jeśli jeszcze nie znalazłeś właściwego dostawcy dobrego systemu rekuperacji to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Już teraz zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Ark89 - Najwyższej Klasy Wentylacja Mechaniczna Koło

Najwyższej Klasy Wentylacja Mechaniczna

1 opinia

Wentylacja to specjalność ekipy z firmy Ark89 - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

RETOM Tomasz Kasprzycki - Profesjonalna Wentylacja Koło

RETOM Tomasz Kasprzycki

Utworzona z zamiłowania do wentylacji firma oferuje profesjonalna instalacja wentylacji na obszarze Koła, a także pobliskich miast i powiatów. Jeśli chcesz posiadać czyste powietrze zastanów się nad posiadaniem domu z rekuperacją. Ta firma od wentylacji i rekuperacji bez trudu opowie o wszystkim na temat wymiany powietrza, w tym o zasadzie działania rekuperacji, rekuperacji z odzyskiem ciepła i wentylacji grawitacyjnej.

Biuro Projektów i Kosztorysów - Solidna Instalacja Wentylacji w Kole

Solidna Instalacja Wentylacji w Kole

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć prace specjalistom od instalacji wentylacji z Koła. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Najnowsze z 24 zleceń na montaż wentylacji, rekuperacji w Kole

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, 101-150m², Koło

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Koło

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Rekuperatory Koło

Podmiot, który pisze zapytanie o treści "Wykonanie rekuperacji, 51-100m²", poszukuje rekuperatorów. Powinien spotkać Twoją ofertę, która nie ma sobie równych. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kiszewo

2023-01-27 do 2023-02-04

Profesjonalna Rekuperacja Koło

Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Lokal komunalny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim...

 • Szlachcin

2022-12-30 do 2022-12-31

Wykonanie wentylacji, 25m², Koło

Udowodnij Zlecającemu, że takiej oferty systemów wentylacyjnych prędko nie znajdzie na terenie Koła, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych systemów wentylacyjnych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Koło

2022-12-10 do 2022-12-18

Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 15m², Kłodawa

Udowodnij Klientowi, że takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Wielkopolskie i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą bezkonkurencyjnych rekuperatorów to od razu poznaj szczegóły zapytania o treści - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 15m². Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Kłodawa

2022-11-27 do 2022-12-05

Rekuperatory

Rodzaj usługi: Założenie jednego rekuperatora ściennego, wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: Klient jeszcze nie wie, prosi o poradę specjalistów Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jaki...

 • Koło

2022-10-21 do 2022-10-29

Zlecę wykonanie rekuperacji, 102m², Witowo

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Witowo

2022-09-11 do 2022-09-19

Szukam firmy do wykonania rekuperacji, 101-150m², Koło

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: 101...

 • Koło

2022-08-23 do 2022-08-31

Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 107m², Koło

Jako osoba z branży, najlepszy w swoim fachu pokaż, że jesteś w pełni gotowy, aby doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej rekuperacji. Ten Zleceniodawca pisze - Potrzebne zamontowanie rekuperacji, 107m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Koło

2022-08-03 do 2022-08-11

Tanie Systemy Wentylacyjne Koło

Zdecydowanie o wyborze systemów wentylacyjnych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i wybierz najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na prace związane z wentylacją, rekuperacją, 101-150m². Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Wyszyna

2022-12-14 do 2022-12-22

Dobre Rekuperatory

Klienci nagminnie nie mogą odnaleźć się w nadmiarze ofert na rekuperatory. Jako ekspert, doradź najbardziej korzystne rozwiązanie Klientowi zapytanie o treści - Zlecę wykonanie rekuperacji, 101-150m². Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Stary Licheń

2022-11-20 do 2022-11-28

Poszukiwana ekipa do wykonania rekuperacji, wentylacji, 101-150m², Obrzębin

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 6-letnim lub starszym Powierzc...

 • Obrzębin

2023-01-02 do 2023-01-10

Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 51-100m², Rzgów K Konina

Jako specjalista działający w rejonie województwa i świadczący różnorodne usługi z zakresu solidnej wentylacji podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na montaż rekuperacji, 51-100m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Rzgów k konina

2022-09-30 do 2022-10-08

Wykonanie rekuperacji, 151-200m², Uniejów

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Powierzchnia wentylowanych pomieszc...

 • Uniejów

2022-08-22 do 2022-08-30

Zapotrzebowanie na wentylację, rekuperację, 101-150m², Konin

Rodzaj usługi: Naprawa serwis Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: lokal handlowo-usługowy Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem 3 - 5-letnim Powierzchnia wentylowanych pomieszczeń: ...

 • Konin

2022-07-30 do 2022-08-07

Systemy Wentylacyjne

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Wykonanie rekuperacji, 151-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Już nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Konin

2022-08-23 do 2022-08-31

Rekuperatory

Ogłoszenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu rekuperatorów i nie ma jeszcze sprzedawcy. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Konin

2022-12-28 do 2023-01-05

Perfekcyjna Wentylacja Koło

Wentylacja nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zlecenia, które ma treść "Poszukiwana ekipa do wykonania wentylacji, 51-100m²". Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

 • Konin

2022-12-13 do 2022-12-21

Wykonanie wentylacji, 151-200m², Konin

Jako specjalista działający w rejonie miejscowości Konin i świadczący liczne usługi z zakresu profesjonalnej wentylacji zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Wykonanie wentylacji, 151-200m²". Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Konin

2022-10-24 do 2022-11-01

Pierwszorzędna Wentylacja

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Konin

2022-10-11 do 2022-10-19

Pierwszorzędna Rekuperacja

Rodzaj usługi: wykonanie rekuperacji, wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylow...

 • Konin

2022-10-04 do 2022-10-12

Perfekcyjna Wentylacja

Perfekcyjna wentylacja to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w branży. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim.

 • Konin

2022-12-21 do 2022-12-29

Zapytanie o wentylację, rekuperację, 97m², Konin

Rodzaj usługi: Serwis i ustawienie rekuperacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: nie Rodzaj klimatyzowanego obiektu: dom jednorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: budynkiem do 2 lat Powierzchnia wentylowanych pomies...

 • Konin

2022-12-28 do 2023-01-05

Systemy Wentylacyjne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj usługi: wykonanie wentylacji Usługa obejmuje zakup urządzenia: tak Rodzaj klimatyzowanego obiektu: Budynek wielorodzinny Obiekt, jakiego dotyczy zlecenie jest: nowo wybud...

 • Konin

2022-07-28 do 2022-08-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji

Najczęstsze pytania o wentylacji i rekuperacji

Co to takiego rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja rekuperacji świetnie się sprawdzi w mieszkaniach alergików i osób uczulonych na kurz i roztocza, ale nie tylko…

Jak działa rekuperacja:

 • Zmniejsza straty ciepła wywołane przez wentylację (wbudowane wymienniki ciepła odbierają wyższą temperaturę ze zużytego powietrza i podgrzewają nią powietrze nawiewane z zewnątrz).
 • Filtruje powietrze, dzięki czemu do mieszkania nie dostaje się smog.
 • Bogatsza wersja rekuperacji – z jonizatorami – ochrania mieszkańców nieruchomości przed wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów.

Po co robi się rekuperację?

Po co robi się rekuperację? Przede wszystkim wykonuje się ją zamiast wentylacji grawitacyjnej. Obecnie stanowi ona niezbędny element każdego domu energooszczędnego czy pasywnego.

Jakie są zalety montażu rekuperatora:

 • dostęp do czystego powietrza, pozbawionego smogu i alergenów;
 • obniżenie zapotrzebowania energetycznego domu na energię pierwotną (EP), aż do 95 kWh/(m2*rok);
 • oszczędności wynikające z rezygnacji z budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej, kratek/wentylatorków w łazience, a nawet nawiewników/rozszczelnień w oknach (można też postawić na stałe szklenia).

Czy rekuperacja jest zdrowa?

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją jest korzystnym rozwiązaniem nie tylko dla Twojego portfela, ale także dla zdrowia.

Rekuperator odpowiada za usuwanie zużytego, nieświeżego i niezdrowego powietrza z zewnątrz, dając w zamian świeże, czyste powietrze. Poza tym wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła chroni też przed zanieczyszczeniami generowanymi w środku domu. Taki system wentylacyjny doceniają zwłaszcza astmatycy i alergicy.

Rekuperacja ma pozytywny wpływ na:

 • sen,
 • samopoczucie,
 • koncentrację,
 • dotlenienie organizmu,
 • komfort cieplny (stabilna temperatura),
 • brak problemów z wilgotnością.

Ile kosztuje montaż rekuperacji?

Ile kosztuje montaż rekuperacji? Poznaj składowe ceny kompleksowego wykonania rekuperacji:

 • projekt rekuperacji 200 - 600 zł;
 • montaż rekuperacji 16 000 - 34 000 zł;
 • zakup rekuperatora 8000 - 24 000 zł;
 • zakup elementów systemu wentylacyjnego;
 • koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii elektrycznej 200 - 350 zł);
 • wymiana filtrów co około 3 miesiące (150 - 250 zł w skali roku);
 • coroczny serwis rekuperacji 200 - 450 zł.

Ostateczny koszt wykonania rekuperacji zależy od:

 • powierzchni budynku;
 • układu i liczby pomieszczeń;
 • długości instalacji;
 • rodzaju i parametrów technicznych rekuperatora (w tym mocy centrali wentylacyjnej);
 • standardu instalacji (czy zastosowano jakieś ekstra dodatki).

Koszty kompleksowego montażu rekuperacji są dość wysokie, jednak możesz je obniżyć, korzystając z programu "Czyste Powietrze" oraz wprowadzając pewne zmiany już na etapie projektu.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji